Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A második gyermeketeket mikor...

A második gyermeketeket mikor bíztátok másra?

Figyelt kérdés
Első gyereknél a legtöbben még nem mernek ilyet tenni, főleg nem túl korán. Na, de másodszor mikor jött el az a pont, amikor elmentetek a férjetekkel együtt valahová, nélküle/nélkülük? Mennyi idősek voltak ekkor a gyerekek és ki vigyázott rájuk?
2016. jan. 16. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb 4-5 hónapos lehetett, mikor elmentünk a férjemmel vacsorázni kb 2 órára (persze előtte megszoptattam a babát, szóval a nagyszülőknek kb semmit nem kellett vele csinálni).

A nagy 3 éves volt ekkor.

2016. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem én a másodikat később fogom másra bízni, mint az elsőt.

A nagyot egyedül neveltem születésétől ötéves koráig, eleve többször kényszerültem rá, hogy másra bízzam, hiszen nem volt velünk az apja, aki ugyanolyan természetességgel vigyázott volna rá, mint én. Így nála már a hathetes kontrollra is úgy jutottam csak el, hogy rábíztam anyukámra. Persze vihettem volna magammal, de egyedül jóval hamarabb megjártam az utat, mint egy babával. Másrészt vele egyéves koráig amúgy is anyukámnál laktunk, úgyhogy neki anyukám ugyanolyan megszokott személy volt, mint én, és ha rá is bíztam, nem mozdítottam ki a saját megszokott környezetéből.

Szóval a nagyot vígan rábízhattam anyukámra néhány órás elfoglaltságok erejéig szinte bármikor, sőt, anyukám sokszor küldött is, hogy menjek a barátaimmal kicsit kikapcsolódni (hamar átaludta már az éjszakát, úgyhogy ezzel nem volt gond), 4-5 hónapos korában simán elmehettem este programot csinálni.


A nagynál nem tudom, hogyan lesz. Egy hónap múlva születik, tök más lesz a helyzet, hiszen neki eleve itt lesz az apja is, és már nem anyukámmal lakunk. Mondjuk én szeretném, ha őt is megszokná, mégis csak könnyebb úgy az élet, ha mással is jól elvan a baba, de erőltetni persze nem akarom. Csak pont arról beszéltünk a férjemmel, hogy az évfordulónkon de jó lenne elmenni egy hétvégére valahová, mert igazából még szinte sosem voltunk kettesben sehol, maximum koncerten. De így, hogy két napra, ilyen még nem is volt sosem. De meglátjuk, hogy a pici hogy bírja majd, addigra igazából már 8 hónapos lesz. Ha nem megy, nem fogjuk erőltetni, majd elmegyünk jövőre.

2016. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikro hazajöttünk a kórházból, másnap. Anyósom vigyázott rájuk 4-5 órán át, mert mind a kettőnknek menni kellett ügyet intézni a szülés előtti lakásvásárlási procedúra részeként. Pénteken szültem, hétfőn jöttünk haza, kedden mennem kellet. Vinni oda nem lehetett őket, úgyhogy másra bíztam, persze semmi gond nem volt.

Ez után kb. 2 hónapos volt, el kellett mennem ruhákat venni és a nagyszülők addig a gyerekekkel foglalkoztak, apjuk meg dolgozott. 1,5 év van köztük, mind a kettő itthon van még és nem mindenhova tudom vinni őket.

Amúgy én az első fiunkat is szabadabban kezeltem az átlagnál, a második pedig teljesen a nagyobb ritmusát kellett felvegye, de azt is veszem észre, hogy sokkal nyugisabbak lettek ettől.

2016. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!