Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a 2 éves...

Hogy szoktassam le a 2 éves lányomat, hogy húzza a szakállamat?

Figyelt kérdés

Amikor csak lehetősége van, széles vigyorral az arcán két kézzel kapaszkodik bele és csavarja. Mar próbáltam szépen, próbáltam csúnyán,próbáltam büntetni és elmagyarázni is, hogy ez nekem fáj, de nem használ semmi.

Amikor magamhoz ölelem és arra biztatom, hogy simogassa, mert azt úgy kell, akkor kedves és aranyos, még azt is mondja, hogy szép, de a vége úgyis az lesz, hogy apa üvölt, mert megint kitép belőle egy maréknyit...

Persze én vagyok az idegbeteg, ha kiborulok és haragszom a gyerekre.

A megoldás nem az, hogy "borotválkozz" , mert a gyereknek azt kell megtanulnia, hogy ezzel fájdalmat okoz, ami nem szép dolog!


2016. jan. 16. 14:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Az anyukáknak is copfba kell fogniuk a hajukat, meg tudják oldani. Te is nyugodtan kitalálhatsz valamit hogy hogyan tudod békésen kezelni a gyermeked kíváncsiságát.
2016. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Lehetne egy rövid ideig pl. akkora szakállad, amit nem tud megmarkolni. Hátha elfelejti. :)
2016. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%
Itt a gyerek a 2 eves vagy te? A gyerek kivancsi, igy tanul, nem jo otlet uvoltzoni vele, csak a fejlodeset hatraltatod.
2016. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Idővel megtanulja, most még nincs semmi empátiai érzéke. Konkrétan egy kis pszichopata. Várni kell, hogy idősebb legyen.
2016. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%
Borotválkozz meg, az ősemberektől én is félnék 2 évesen.
2016. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 mantis religiosa ***** válasza:
84%
Ime egy szakállas apuka tanácsa: Legközelebb ha a szakállad felé nyúl, kiálltsd azt, hogy HAMM! és tégy olyan mozdulatot mintha be akarnád kapni a kezét, vagy kapd is be nyugodtan és kezd el rágcsálni óvatosan. Ha kellőképpen megijed/meglepődik negatív élmény társul majd a szakállhúzogatáshoz és leszokik róla.
2016. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
6os ötlete jó, elmagyarázni nem tudod neki... 2 éves könyörgöm, a legrosszabb időszak. Üvöltözni is fölösleges, nem fogja jobban érteni, mert hangosan mondod.
2016. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

A kétévesek ilyenek. Nekem a hajamat tépte ennyi idősen a fiam, imádta nézni, mennyi jött ki. Minden alkalommal elvettem onnan a kezét, de azért néha gyorsabb volt. Ez van, meg fogja tanulni, hogy nem szabad, de idő kell hozzá. Most nyolc éves, és még mindig megvan a hajam, szóval van rá bizonyítékom, hogy leszokott róla :D


Most várjuk a tesót, a férjemet még fel kell rá készítenem, hogy a szakálla veszélyben van, ez eddig eszembe sem jutott :D Csak sajnos szerintem ő le fogja borotválni, ha a gyerek nekiesik :(

2016. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Húzd meg te is alaposan a haját, rájön, hogy milyen kellemetlen. Nekem a gyerek egy ideig mindig harapott. Megharaptam én is, onnantól sosem harapott belém. Tudják ők, csak szenyóznak.
2016. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19%
Az utolsó válaszolóval értek egyet. Nálunk is ez vált be. Bár ő mindig a lábamra lépett, mert nem figyelt. A szép szó nem használt, egyszer tehetetlenségemben ráléptem a lábára, csak hogy érezze a törődést (nem fájt neki). Volt nagy meglepődés, egy kis duzzogás, de azóta figyel a lábára.
2016. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!