Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Hogy szoktassam...

Mit tegyek? Hogy szoktassam le a szüleimet a dohányzásról?

Figyelt kérdés

A szüleim dohányoznak otthon, a konyhában. S amikor kimegyek enni/inni oda szólok, hogy "Légy szíves oltsd el.", van amikor eloltják, van amikor nem. Meg néha mondják, hogy minek vagyok kint sokszor a konyhában. (Most komolyan nem szabad a lakásban, ahol lakom járkálni? Nem mehetek ki a konyhában picit beszélgetni a cigi miatt?) Reggelente is amikor reggelim fogyasztom, a füstben eszem...

Ráadásul, emiatt kínos helyzetbe kerülök az iskolába, mert ruháim ettől a vacaktól büdös lesz, s már minden nap megkapom valakitől, hogy megint dohányszagom van, sőt már azzal vádolnak, hogy én is dohányzom, pedig ez nem igaz! Nekem is elegem van, hogy a cigitől büdösek a ruháim!

De Én ennek ellenére szeretem a szüleimet!

Mit tegyek?


14/F



2014. márc. 2. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Jesszus a szüleid elmebetegek, hogy a fejlődő szervezetű gyerekük előtt cigiznek... Én azt javaslom hívd be őket a suliorvoshoz, és a doki mondja el nekik mennyire káros a passzív dohányzás, milyen következményekkel jár. Ha már a saját életük nem fontos nekik, a tiedet ne tegyék tönkre.
2014. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan picit időseb vagyok nálad (majdnem ötször annyi), de csak azt tudom mondani, hogy nem tudsz mit tenni. Felnőtt embereket semelyik hozzátartozójuk nem tud leszoktatni a dohányzásról. Nekem az édesanyám dohányzott, igaz, hogy nagy volt a lakás, és nem szívott otthon sokat, és nem is volt büdös a lakásban, de hiába tudta, hogy káros mindenkire, nem szokott le. Később a leendő (és jelenlegi) feleségem is dohányzott, már tizenévesen is, huszonévesen próbáltam rávenni egy hisztérikus rohamomban, hogy hagyja abba, nem használt. Később a gyerekünk születése után sem hagyta abba, pedig tudta, hogy káros, pláne, hogy a gyerekünk asztmatikus hajlamú volt. Aztán egyszer úgy 40-50 éves kora között egy makacs és nem műló hörghurutnál, amikor már senki nem nyaggatta, hogy hagyja abba, akkor magától abbahagyta. Úgyhogy én arra jöttem rá, hogy ez nemcsak, hogy rossz szokás, de van benne valami "megmutatom, hogy én csak azért is" dolog is. Szóval ne reménykedj, de ne is keseredj el. Az emberek már csak ilyenek és hidd el, hogy mi, nem dohányzók is biztosan sok minden hasonló dologgal vagyunk így, legfeljebb az nem büdös, és sem a magunk, sem mások egészségét nem veszélyeztetjük vele.
2014. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3%

" a gyerekünk asztmatikus hajlamú"

Vajon ki tehet erről? Csak nem az anyja, aki végigdohányozta az életét? Nagy gratula a nejednek, amiért a függősége fontosabb volt a gyereke egészségénél, meg neked is, amiért egy gyárkéménnyel vállaltál gyereket.

2014. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolso, ki vagy Te hogy itt itelkezel, szamonkerj, megroj valakit??

Ha dohanyzason mulna, akkor az a csaladok 40-45%-ban nem lehetne gyerek!

Mi a helyzet azokkal a szulokkel akik nem dohanyoznak, es megis beteg a gyerekuk sajnos, azok felett, hogy itelkezl?

Hidd el nagyon sok sajnos beteg gyermek van.

Amugy a csaladomban senki sem dohanyzik, csak utalom mar azt a sok dumat, hogy a cigi mindennek az oka.

2014. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod velük megbeszélni, hogy a lakásban ne gyújtsanak rá? Persze, nekik macerás lesz lemenni az utcára néha, de legalább ők is sokkal kevesebbet fognak dohányozni. Leszoktatni nem tudod őket, de mond el nekik, hogy téged nagyon zavar, tiszteljenek meg azzal, hogy nem cigiznek bent. Plusz, ha kevesebbet dohányoznak (mert ha ki kell járni, kétszer is meggondolják, rágyújtanak-e sokszor), az anyagilag és egészségügyi szempontból is előnyös.
2014. márc. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mellesleg megjegyzem, két erkélyünk van. (Egy az én szobámhoz, másik az ő szobájukhoz tartozik.)
2014. máj. 15. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!