Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hatással van a gyerekre...

Milyen hatással van a gyerekre, ha állandó veszekedésben nő fel? Ha a szülők veszekednek mindig?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz.
2016. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Egy szorongo idegbeteg felnott lesz !
2016. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted??.....

......

Igen, szerintünk is!

2016. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió, szorongás, lelki betegség, utálni fogja a szüleit, minél előbb el akar költözni otthonról.
2016. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Rossz hatással! Ezért nem kell veszekedni, mindkét szülőnek kompromisszumokat kell kötni!
2016. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen családban nöttem fel. Persze gyerekként szörnyű volt,főleg,hogy nàlunk a veszekedésnél több is volt egy alkoholista apuka jóvoltából,DE teljesen normális felnőtt ember lett belőlem. Párommal szépen neveljük a kisfiúnkat,persze mi is szoktunk vitatkozni de ki nem.Persze ne a gyerek elött legyen ez vagy ha mégis akkor se úgy hogy esetleg ő megijedne vagy szorongva érezze magàt.
2016. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk csak Anyu veszekedett,de állandóan....ha volt rajtunk sapka azért,ha nem,azért.Apa egyáltalán nem ideges típus,Anyával is mindig nyugisan beszélt(még akkor is,ha Ő kiabált,cirkuszolt).Én is teljesen normális,érzelmekkel teli ember lettem,sőt!Megfogadtam,hogy nem fogok mindenért ordítani,"pörölni",az egész családomat stresszbe,feszültségbe tartani.Hála Istennek-mondjuk 10-ből 8-szor-sikerül is.Bár 3 gyerek van(meg persze a férjem),és sokszor úgy érzem,hogy "kihullik" Tőlük a hajam,kontrollálom a dolgokat.
2016. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Párom ilyen családból jött, a szülei sosem szerették igazán egymást. Volt hogy a drága apuka hajánál fogva ráncigálta ki az utcára az anyjukat, aki a gyerekeitől várt volna segítséget. Minden este rángó lábbal alszik el, azt mondta mikor a szülei veszekedtek ez nyugtatta meg. Éjszaka gyakran felriad és nehezebben viseli a streszt mint én, házasságellenes lett.
2016. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy állandó veszekedés, vagy csak vita van..


Vitázni szerintem meg kell tanulni...jó, ha a gyerek látja, hogy az emberek nem mindig értenek egyet egymással és meg is lehet oldani ezt a konfliktust.

A kulturált érvelős, esetleg vehemensebb beszélgetésre gondolok.

2020. máj. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Így nőttem fel én is 12 éves koromig. Nálunk is volt minden, repülő tárgyak, még egy kés is előkerült egyszer. Ha mindkettő otthon volt, nem volt nyugalom. Ezért utáltam minden ünnepet. Szerencsére minden nyarat a nagymamámnál töltöttem 200 km-re az üvöltöző, verekedős szüleimtől. 12 éves koromban végre elváltak, apám nevelt fel, akinek anyám nélkül soha egy hangos szava nem volt. Így maradtam szerintem normális végül.


Az az eredménye felnőttként, hogy nem bírom a hangos konfliktusokat elviselni. A férjemmel nem veszekszünk, de a gyerekeim egymással igen. És akkor 1 perc alatt kikészülök a hangos vitától.

2020. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!