Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 éven át tartó gyámság után...

14 éven át tartó gyámság után állandó lakcím megváltoztatása? PÉNZÜGYI velejárói?

Figyelt kérdés

20 éves lettem, és szeretném igénybe venni az otthonteremtési támogatást, amely 1,7 millió forint. Ez a gyámság alatt eltöltött éveimből adódó összeg, amelyből szeretnék magamnak venni egy kis garzont és tovább folytatni tanulmányaimat Budapesten, de egy kollégiumban.


Mivel jár az állandó bejelentett lakcímem megváltoztatása?

Gondolok nevelt gyermek utáni állami pénzre és lakástámogatásokra (önkormányzati lakás a jelenlegi lakcímem) és ezek összegeire. Sajnos nem kötnek az orromra semmit 20 éves létemre, így kénytelen vagyok itt érdeklődni még mielőtt az önkormányzatban és a helyi gyermekvédő egyesületnél és társainál érdeklődnék.


Szóval mennyi is az a támogatás?

Mitől fosztanám meg így a családot, hogyha elköltöznék vidék minősítésű területre állandó bejelentett lakcímre, majd azzal a kártyával laknék kollégiumban?

Mennyi az a pénz?


Mindenki válaszát megköszönöm, sokat segítene, gyorsan kell 'mozdulnom'!



2014. dec. 24. 02:33
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudom sajnos a választ.

viszont "saját" gyereknél ez csak a családi pótlék ami 21 éves korig jár. ez 12.000.-.

gyámod hivatalos nevelőszülő? mert ha igen akkor ő fizetést kap, gondolom azt veszítené el.


és ne haragudj, hogy beleszólok, de 1,7 millióból nem veszel garzont, ez a pénz max önerőre elég. viszont hitelt 20 évesen nem tudsz felvenni, ahhoz állás kell, 1-2 év fizu...

2014. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem tudom ez milyen pénz, es hogy letezik-e.


De 1.7 milla az manapsag semmi a lakaspiacon. Egy budapesti garzon 20 milla korul mozog.

2020. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!