Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal valaki gyereket,...

Miért vállal valaki gyereket, ha nem tud sokáig együtt maradni a gyereke apjával?

Figyelt kérdés

Gimis osztálytársam példáját tudom felhozni. Érettségi után nem sokkal teherbe esett egy több mint 10 évvel idősebb kidobótól, aki nem sokkal a gyerek születése után elhagyta. Tavaly áprilisban született meg a második gyereke egy másik pasitól, év végére már nem voltak együtt! Egyszerűen nem értem, hogy tud becsúszni ilyeneknek egy terhesség? Nem védekeznek? Vagy nagy fellángolásban csinálják meg a gyereket? Annak a gyereknek milyen családképe lesz? Ezek a pasasok mit gondolnak ilyenkor? Megcsinálják a gyereket, oszt jó napot?


Mielőtt bárki azt gondolná: nem cigány csajról van szó.


2016. jan. 17. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Az "ilyenek" is szeretnének boldogok lenni és tévednek, hibáznak. Vigyázz, nehogy véletlenül "ilyen" legyél egy nap! Lásd előre a jövőt, olvass más tenyeréből, tudd, mi lesz 10 év múlva! Sok sikert!
2016. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert az élet néha másképp gondolja a dolgokat ,ahogy mi eltervezzük.

Amúgy ismerek én is egy ilyen csajt ,23 éves most született meg a 2. gyereke ,másik pasitól.Ö belekerült ebbe a mókuskerékbe ,nem értett semmihez ,nem tudott dolgozni neki megfelelö helyen.Jött a gyerek ,a pasi eltartotta.Aztán szétmentek de ugye a kisgyerektöl nem tudott egyedül megint semmit sem kezdeni magával ,keresett egy másik balekot aki eltartja öket ,plusz gyerektartás ès a segélyek.Jött ugye az újabb gyerek ,ha ezzel is szétmennek ott lesz a két gyt plusz segélyek ,meg talán akad egy harmadik balfék is.Így neki szerintem egy befektetés ,egész szépen megélne ezekböl.Elég gáz ,de persze nem akarok általánosítani.

2016. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Ez nagy marhasàg nem az èlet szòl közbe.. az èletedet Te magad alakìtod...Valòszìnűleg nem vèdekeztek vagy nem gondolta vègig a dolgokat,sokan vannak együtt ès vàllalnak gyereket ùgy,hogy nem illenek össze problèma van a kapcsolatukban..kèt emberen mùlik a dolog

.nàlunk a vàrosba van egy nő pl akinek 4 gyereke van 4 apàtòl ès a nő most megint rgyedül van....

2016. jan. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért egy kapcsolat milyensége nem mindig látható előre. Van a baráti körömben egy házaspár. 8 éve együtt vannak, közös lakást vettek, aminek nemrég végeztek a felújításával. 30 felettiek, stabil egzisztenciával. Egy fél éve gyerekkel is próbálkoznak.


Erre pár napja a semmiből bejelentette a pasi, hogy részéről vége, csak mert.


Talán még annyi a szerencse, hogy a gyerek eddig nem jött össze, mert a válásnál "egy gonddal kevesebb". De az egész baráti kört sokként érte a dolog, mert nem volt előjele. Hiszen közös vállalkozásuk volt, házasok voltak, közösen, jó két évnyi munkával vettek és újítottak fel egy anno düledező házat teljesen újszerűvé. A gyerekszoba is ki lett jelölve már - és mint írtam, már egy ideje próbálkoztak babával.


Minden adott volt, mégis hirtelen ütött be a krach. A pasi igazán értelmes indokot nem tud, vagy nem akar felhozni, amivel ugye a nő lelkiállapotán se javít, mert így émg nehezebb feldolgoznia az egészet. Váratlan is volt és választ se kap a miértekre.

Az, hogy még nincs gyerek, kizárólag a "szerencsén" múlt. Mert akár az első próbálkozós hónapban is teherbe eshetett volna, ez a biológia szerencsejátéka, hogy még nem jött össze idáig. (Legalábbis reméljük, hogy nem derül ki még egy-két héten belül, hogy közben pont terhes lett.)

2016. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

7 éves kapcsolatba szültem 24 évesen.

Apuka úgy döntött unja a családi életet,és viszonyt kezdett.

Maradhattam volna,de nem tettem,lelkiismeret furdalást meg érezzen a gyerekem apja,ő cseszte el.Lehet nem lesz normális családképe a gyerekemnek,de szerintem az sem jobb ha azt látja lányként,hogy apám jobbra-balra b..szik,anyám meg csak sír és boldogtalan és szenved.Hát így sem hiszem,hogy egészséges lelkületű felnőtt lenne belőle...

2016. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!