Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "hozzáférni" az...

Hogyan lehet "hozzáférni" az állam által nyitott start-számlához?

Figyelt kérdés

Szeretnénk rá pénzt tenni pl, de azt sem tudom, hol lehet vagy mi a számlaszám. Nem kaptunk ilyen papírt, csak annyit, hogy az állam nyitott egy számlát a gyereknek a születésekor (2009-ben).

Megpróbáltam akkor átvinni az OTP-hez, de ott is olyan papírokat kértek, amiket nekem nem küldtek ki, így annyiban hagytam. Most végre úgy állunk, hogy tudnék hozzátenni, de az OTP-hez már nem lehet átvinni, és nem tudom, hol érdeklődjek.


2016. jan. 18. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Az àllam nem nyit szàmlàt senki gyereke utàn!!!


Azt te nyitod és a bank hìvja le a pénzt az àllamtól,te meg havonta tehetsz hozzà.


[link]


Itt van info,mert 2009 óta vàltozott.

2016. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magyar Államkincstár.
2016. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Be kell menned az államkincstárhoz és nyitni egy számlát, amire a babakötvényeket meg tudod majd venni. Ha kész a számlád, az állam a letéti számláról átdobja oda a pénzt pár hét után. 18 évig nem nyúlhat hozzá senki, utána is csak bizonyos célokra használható fel a gyereked által. Addig tudsz neki kötvényeket venni, de részedről ez csak egyirányú folyamat.

Az államkincstárnál kell kezdened, kérj időpontot. Ja és az a számlavezetésnek nincs költsége, webkincstári szolgáltatással a neten kártyával tudsz babakötvényt vásárolni díjmentesen. Az otp-t itt felejtsd el.

2016. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!