Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kettős állampolgárságú...

Ha kettős állampolgárságú babának egyik államban van anyakönyve és a másik államban is kikérnék, akkor muszáj minden cécón megint keresztülmenni? Uniós mindkét állam

Figyelt kérdés

úgy értem , hogy az egyik állam az egyszer már elfogadott apasági nyilatkozatot(anya, apa személyazonosítása is megtörtént persze) és kiállított anyakönyvet nem elég, hogy lefordítja és bejegyzik a másik államban, hane ott is időpont, kettejük egyszerre történő megjelenése, aláírása szükséges?


csak mert egyik nagykövetség A-t mond, másik B-t.... és nehéz lenne együtt megjelenni.


2015. okt. 1. 21:25
 1/10 A kérdező kommentje:
mármint a szülők szeretnék, ha mindkét államban anyakönyvezve lenne a gyerek
2015. okt. 1. 21:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha Magyarország az egyik, és mindkét szülő magyar állampolgár, akkor a nagykövetségen keresztül lehet intézni az anyakönyvezési és az útlevélkérelmet.
2015. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az egyi szülő külföldi álampolgár

a magyar anyakönyvet elintézte az illetékes nagykövetség és azt mondta ezzel a másik államban már könnyebb lesz bejegyezni.

csak arra már másik nagykövetség az illetékes, akik meg azt mondták, hogy meg kell jelenni mindkettőnek személyesen...nem érem miért nem kérik le a másik államtól...

2015. okt. 1. 22:07
 4/10 A kérdező kommentje:

olyan érzésem van, intha a bolondját járatnák velünk...


hasonló neke egy olyan badarsághoz, mondjuk egyik államban megházasodtunk, amit nem fogad el a másik, hanem arra kér, hogy jelen legyünk mindketten személyesen, hogy bejegyezzék.. annyira nem értem.

már megvan a gyerek anyakönyve, apja, anyja bejegyezve, ezt a hercehurcát ami vele jár, miért kéri tőlünk a ásik állam nagykövetsége...van olyan érzésen, hiába tévedésben vannak...

2015. okt. 1. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a másik állampolgárság?!Miért gond,hogy mindkét szülő megjelenjen?Nem mindenhol jegyzik be a másik állam papírjai alapján.
2015. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kulfoldi a ferjem, mindket gyermekunk kulfoldon szuletett, itt is elunk.Szinten EU orszag.

A nagyobb fiunknak probaltam volna elintezni a magyar allampolgarsagot Magyarorszagon.

Amit kertek : hazassagi papir es szuletesi anyakonyvi kivonat hitelesitett forditasa, valamint a ferjemnek tolmacs es kozjegyzo jelenleteben kellett volna beleegyeznie, hogy a fiunk megkaphatja a mar meglevo nevet.

Nekem ez az utolso mar tul sok volt, annyira felhaborodtam ezen az abszurd ujra nevadason, hogy vegul nem folytattam az ugyintezest.

2015. okt. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Németország a másik állam.

Szerinte ők simán bejegyeznék, csak a nagykövet babrál ki velünk.

az apa(német állampolgár) meg Oroszo-ban van jelenleg a szüleit ápolni.

én meg a gyerekkel így addig nem tudom intézni a német dolgokat.

2015. okt. 1. 23:41
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os ost olvasom.

igen abszurd, ezt nem akartam én elhinni.

de akkor lehet alapja, ha így írod..

2015. okt. 1. 23:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehát a gyerek Németországban született, te magyar vagy apa meg orosz?
2015. okt. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem is értem az egészet. Ha a gyerek Németországban született, a születési or eleve kiallitottak neki egy német születési anyakönyvi kivonatot. Ezzel tudtál elmenni a magyar konzulátusra a Magyarországi anyakonyvezest intézni. Alapesetben az országok Apostille-al ellátott, adott ország nyelvére leforditott okiratot igényelnek és személyes megjelenést. Ez utóbbit ki lehet váltani meghatalmazással is általában. Haborogni nincs értelme, a törvény az törvény.
2015. okt. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!