Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tandem gyermek utánfutóra...

Tandem gyermek utánfutóra mennyi idős korában ültetnéd gyermekedet?

Figyelt kérdés
Ebben a tandem utánfutós megoldásban gondolkodom számunkra oviba menetelhez. Két kisfiamat kell majd szeptembertől oviba hordanom a város másik végébe. Gyalog 40 percre van az ovi, biciklivel 20. Saját biciklivel ilyen messzire tekerni még kicsi és gyakorlatlan lesz. Jelenleg még nem is tud biciklizni. Autóm nincs, tömegközlekedés nem alkalmas. Ja a nagy öt és fél lesz szeptemberben, a kicsi három múlik. Kicsi gyerekülésbe, nagyobb spécin felszerelt tandem utánfutón.

2016. jan. 18. 22:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérdés hogy elég nagy lesz-e ehhez? Aki próbálta milyen volt? Bevált? Nem volt gond útközben?
2016. jan. 18. 22:22
 2/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon ez szabályos? Úgy tudtam max egy gyereket vihetsz
2016. jan. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát én nem ültetnék ilyenbe gyereket, de ez az én dolgom, szerintem jobb, ha a bicajon elöl-hátul gyerekülés van. Én az öt évesemmel már elindultam úgy hogy ő saját bicajjal jött (3 éves kora után nem sokkal megtanítottam bicajozni, így már ekkor elég biztosan tudott menni), mondjuk nekünk bicajjal 15 percre volt az ovi, és tudtunk olyan úton menni, ahol szinte nincs forgalom, és van járda.
2016. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet elől - hátul gyerekules, max akkor, ha tolja a bicaj. Egyszerre csak egy gyereket lehet szállítani


Kétkerekű kerékpáron a 16 évet betöltött személy szállíthat egy 10 év alattit. (Tehát gyerek másik gyermeket nem vihet a pótülésen. Akinek két, hasonló korú, 10 évnél fiatalabb csemetéje van, az felültetheti két gyermekülésbe a kicsiket, de tolnia kell a kerékpárt.)

A kisgyerek és a pótülés se akadályozhatja a kilátásban a kerékpárost, de a világító- és egyéb jelzőrendszert sem takarhatja el. A gyereküléshez tartoznia kell kapaszkodónak, lábtartónak. Ezek nem lehetnek összefüggésben a kormányozott kerékkel.

2016. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, én az adott körülmények közt a helyedben az utánfutót használnám. Sőt, lehet, hogy beleférne a két gyerek egymás mellé. Én is így fogom vinni ősztől az ikreimet. Egy biciklin két gyereket szállítani szerintem nem véletlenül tilos, sokkal veszélyesebb, mint az utánfutó. Én részemről igyekszem forgalommentes mellékutcákon közlekedni majd, amennyire csak lehetséges.
2016. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De miért nem tanítod meg a nagyot biciklizni? Addig még lesz egy nyár, ráértek gyakorolni. Ha nem megy, akkor ott a pótkerék.

Vannak 2 személyes utánfutók amúgy, bár az én 5,5 évesemet nem ültetém már bele.

2016. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én is mentem ősszel a lányommal oviba, úgy, hogy ő biciklizett a kisbicóján. Decemberben lett 6 éves. Az egyébként 10 perces útból így lett fél óra. Egy 5 éves gyereknek megfelelő méretű biciklivel normál tempóban 20 perces bicikliút azért még elég húzós. De egyébként tényleg az a gond, hogy lehet, hogy a nagyobbik, pont, akit bele akarsz ültetni az utánfutóba, addigra ki fogja nőni azt és a biciklis gyerekülést is... Pont ez a kor az, ahol a biciklis logisztika a legnehezebben megoldható. De a puding próbája az evés, majd kialakul, hogyan lehet megoldani az oviba hordást.
2016. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem utánfutóra gondol, Vilcsianyuja, hanem erre: [link]


Ebbe nem beleultetni kell, hanem rá és elvileg a gyerek is teker. Értelme nem sok van.

2016. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ohh bocsika. A tandemen első olvasásra fennakadtam, de aztán nem jutott el az agyamig, hogy mi nem stimmel. Hiba az én készülékemben, bocs.
2016. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg is szállitok olykor két gyereket egy biciklin, hátul a csomagtartóm extra erős és nagy, két gyerekülés van felszerelve. Nem köt bele a rendőr. Ott járok el előttük minden nap.
2016. jan. 21. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!