Legális gyerekrablás?

Figyelt kérdés
[link]

#bodnariu
2016. jan. 19. 11:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%
És pontosan mi is a gond? Bántalmazták a gyerekeket, jogosan vettek őket gondozasba
2016. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?


Ha új országba költözöl, akkor be kell tartanod a törvényeket. Ha ott a gyerekeket ilyen szigorúan védik, akkor ahhoz kell alkalmazkodni.


Tény, hogy Romániában nem ehhez vannak szokva, ott még az itthoninál is rosszabbak a körülmények gyermekvédelmi szempontból. Elképzelhetetlen lenne, hogy ennyiért elveszik valakitől a gyerekét.


"Az intézményvezetőnek is beismerték, hogy néha kapnak egy-két pofot, ha rosszat művelnek vagy nem imádkoznak."


Ez meg beteges és nem sajnálom őket, csak a gyerekeket.

2016. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Ez a cikk talán világosabb képet ad.


[link]

2016. jan. 19. 11:28
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Tán nem kellene egy vallasfanatikus blog baromságot komolyan venni. Mi A kerdesed?
2016. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek a lényeget.

A kérdést már feltettem.

Az internet hemzseg ettől az ügytől és sok hasonlótól ami Norvégiában történik.

Piti ügyek miatt elveszik a szülőktől a gyerekeket.

A youtube tele van a Barnevernet ügyeivel (Norvég családvédelem)

Barnevernet terror írd a keresőbe.

2016. jan. 19. 11:49
 6/32 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell világosabb kép. Egy gyereket nem verünk. Azért meg főleg nem verjük meg, mert nem imádkozik, te jó ég!


A cikkben említett "hasonló esetek" nagy része sokkal többről szólt, mint amit itt megemlítenek (ennyit a világosabb képről), tessék utánanézni, ez nem hiteles forrás.


Egyébként meg nem muszáj Norvégiába menni gyereket nevelni, de gondolom, a pénzük azért jól jön.

2016. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mit kéne tenni? Ott hagyni a gyereket ahol verik? Aztán pár év múlva a már tini elkezd lázadni, nem akar templomba menni, esetleg érdeklődik más vallások iránt a szülei meg elkezdik rajta az ördögűzést. Akkor meg azért lenne a felháborodás, hogy hol volt a hatóság. Lásd itthon az éhen halt 2(?) éves kisfiú akit fénnyel etettek, vagy az a kicsi akit az apja kidobott a gangról.


De ha esetleg téged vernek meg vagy akarna valaki kizárólag fénnyel/anyatejjel etetni, az is rendben lenne, gondolom.

2016. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%

Tudomásul kell venni, hogy a gyermekbántalmazást a törvény tiltja. Akkor is, ha a társadalom bizonyos mértékig toleráns a gyermekveréssel szemben, attól még jogsértő! Ez olyan, mint az adócsalás: sokan csinálják, a társadalom elnéző, de attól még törvénytelen, és ha valaki lebukik, akkor mindenképpen szembe kell nézni a következményekkel!

Itt nem egy-egy indulatból elcsattant pofonról van szó, hanem tudatos, módszeres és rendszeres gyerekverésről! Én bántalmazott gyermek voltam, tudom, hogy milyen mély lelki sebeket tud ejteni hosszú távon, még akkor is, ha a szülő és a társadalom szerint ez belefér!

És nemrégiben beszélgettem egy gyermekvédelmissel, hogy mi is a helyzet ezzel a témával, mert a buszon láttam, hogy egy nő többször elfenekeli az ovis gyermekét. A gyermekvédelmis azt mondta, ilyenkor a szemtanúnak igenis jelentési kötelezettsége van!

Egy szó mint száz: a gyermekverés törvényellenes, ha tetszik a szülőnek, ha nem! És nincs olyan, hogy az egyéni vélemény, meg elvek felülírják a jogszabályokat.

2016. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem legális gyerekrablás, hanem a gyerekek védelme az agresszív szülőtől. Mindenhol ilyen komolyan kéne venni és nem lenne ennyi lelki sérült, bántalmazott gyerek, akikből agresszív felnőtt lesz. A gyereket nem kéne sehol sem verni, lelkileg terrorizálni, bezárni, ordibálni vele. Ennek alapnak kéne lenni. Remélem egyszer ez a szigorú gyerekvédelem meghonosodik mindenhol!
2016. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
27%

[link]



OLvassátok el!


Soha nem ütöttem a gyerekemet,de nehogy már egy pofon miatt elvegyék valakitől a gyerekét.

A cikkben 10 család van felsorolva,volt akitől azért vették el a gyerekeket "megelőző jelleggel" mert túl fiatalnak tartották 20 évesen.

5 testvért szétválasztanak,elválasztanak egymástól ez is rendben van????

2016. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!