Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezhet, hogy igazolt tejfehé...

Létezhet, hogy igazolt tejfehérje allergiánál 6 éves kor felett nem jár semmilyen támogatás?

Figyelt kérdés

Eddig a gasztroenterológiára jártunk, ott automatikusan kiállították minden évben az szakorvosi igazolást, kérnem sem kellett.

Azonban az utolsó tejterhelés után átirányítottak minket allergológiára, ahol meg szívózik a doki, hogy erre a "betegségre" 6 éves kor fölött nem jár semmi.

Viszont az oviban (meg jövőre a suliban is) csak igazolt allergia esetén kötelesek diétás étkezést biztosítani, ami így ingyenes is, a gyes-ről, emelt családiról és az évi plusz 2 szabadnapról nem is beszélve.

Persze, annak örülnék a legjobban, ha végre kinőné már a fiam az allergiát :)


2016. jan. 20. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogyne járna! Terheléssel bizonyított allergiára 10 éves korig jár a gyes+emelt családi.
2016. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így tudom!

Utána is kerestem és a rendelet is úgy szól, hogy 2 éves kor fölött igazolt táplálékfehérje allergia esetén jár támogatás, egészen addig, amíg a betegség fennáll, egyedül a gyes-re korlátozzák 10 éves korig.


Mondjuk a doki már a vizsgálatkor is forszírozta, hogy szerinte nem kéne járnia semmilyen támogatásnak. Azután felvilágosítottam, hogy 1l növényi tej a tehéntej 3-4x-esébe kerül, az egyebekről meg nem is beszélve... :)

2016. jan. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!