Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van az 6hetes gyereknél...

Hogy van az 6hetes gyereknél a láthatás?

Figyelt kérdés
Egyedülálló vagyok van egy 6hetes kisfiam aki az én nevemen Van nem az apuka nevén! Az apja tőlem el akarja venni, persze ezt nem engedem mert semmi káros szenvedélyem nincs! Nem vagyok a gyerekre veszélyes saját házam van! De én nem csak nem akarom oda adni de a láthatást is Korlátoznám! Eddig akkor jött amikor akart sőt a gyereket is oda adtam pár órára mert elég közel lakik! Sajnos történt egy dolog, nagyon meg vert mert nem adtam oda éjszakára a gyereket! Mit tehetek,? De mondom a gyerek az én nevemen van!

2016. jan. 21. 01:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

KAMUUUUU!Menj aludni,wazze!6 hetes gyereket odaadni éjszakára?????Basszus,még a tápszeres babát sem!

Ráadásul ha nincs a pasi nevén mi a fa*ért kéne odaadni?!KAMU ez az egész zagyvaság.Menj aludni KISGYEREK!

2016. jan. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Úgy értem,hogy már a gondolat is BETEG,hogy éjszakára kelljen egy újszülött...
2016. jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Kamu, én úgy tudom 3 éves KORA Alatt én döntök el mindent
2016. jan. 21. 02:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha megvert, akkor feljelentes.

Gyamugyon panasz.

Bebizonyitani, hogy nem az ove a gyerek.

Es SOHA, de SOHA nem nyavalyogni a tartasdijert.


(en mondjuk elkoltoznek, lehetoleg kulfoldre)

2016. jan. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amíg a bíróság nem szabályozza a lathatast, addig mindkét szülő azonos jogokkal bír, ergo a gyerek pont ugyanannyi időt tölthet az apával, mint az anyával. Mivel nálatok nincs apasági nyilatkozat -mert gondolom ezt takarja a nincs az apuka nevén -egyenlőre apuka senki a gyerek számára jogilag, így a közelébe se kell engedned.

A legjobb az lenne, ha azonnal beadnal egy apaság megállapítása, gyermelkelhelyezes és lathatas megállapítása keresetet a bíróságra

2016. jan. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A nevére akarja venni, de nem nagyon akarom mert több joga lenne hozzá! Ha jól értem azt mondjátok amíg nincs a nevén és nincs bírósági papír csak az én jószívűségem álltal láthatja! A tartás díjat magától hozza, azt se vegyem el? Eddig nem volt vele probléma! Össze vesztünk és azt mondta viszi tőlem a gyereket, én nem engedtem és azért vert meg
2016. jan. 21. 06:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd, azt megtagadhatod, hogy "a nevére vegye", magyarán a gyerek vezetékneve marad a tied és apasági nyilatkozatot se vagy köteles engedni. Azt viszont nem árt észben tartani, hogy ő is indíthat apasági pert és nem fog jo fenyt vetni rád, hogy el akartad tiltani a gyerektől az apját.

Indít te pert, akkor nagyobb esélyed van. A veresrol tegyél rendőrségi feljelentést és vezess latleletet is.

2016. jan. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Aláírta az apasági nyilatkozatot? Ha igen, lényegtelen kinek a nevén van. Ha nem, a baba közelébe se kell engedned. Persze csak ha nem vagytok házasok.
2016. jan. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha megvert, elmennék látleletet vetetni. És én személy szerint nem itt kérdezősködnék, hanem azonnal ügyvédet keresnék.
2016. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy a te "neveden van"? Az apja tett apai elismerő nyilatkozatot, vagy sem? Mert ha nem, akkor hivatalosan nem is az apja, nincs semmilyen joga, nem követelhet tőled semmit. Aztán persze, ha nem járulsz hozzá a nyilatkozathoz, akkor ő indíthat pert, és ha megnyeri, te fogsz fizetni (perköltség).


Ha megvert, akkor vetess látleletet, jelentsd fel. Nem vagy köteles odaadni éjszakára, sőt, egyáltalán nem vagy köteles engedni, hogy elvigye, de nálad láthatja. Mármint ha majd tesz apai elismerő nyilatkozatot, mert egyelőre jogilag ő idegen.

Ha tesz nyilatkozatot, akkor minél előbb indíts gyermekelhelyezési pert. Úgyis a te javadra döntenek, hiszen egy ilyen pici babát nem szoktak az anyától elvenni, viszont fontos, hogy jogilag tisztázva legyen a helyzet. Ha az apa erőszakos, agresszív, akkor a bíróságon ezt is el kell mondani, ez is befolyásolja majd a döntést. Még az is lehet, hogy csak kijelölt helyen, felügyelettel láthatja majd a gyereket, hiszen nem kötelezhetnek rá, hogy olyan embert beengedj az otthonodba, aki rád nézve veszélyes, még ha esetleg a gyerekre nem is az.

2016. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!