Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megfejtenétek ezt a Zelk...

Megfejtenétek ezt a Zelk Zoltán verset?

Figyelt kérdés

Bizonyára sokan ismerjük Zelk Zoltán Este jó című versét, most találtunk rá egy videóra, nagyon szép, szeretjük, konkrétan erre:

https://www.youtube.com/watch?v=b_vJO6VfW8Y


Viszont, van, amit tán én sem értek és a gyerekek (5éves fiú, 3 éves kislány) kérdeznek, és nem tudok jó választ adni. KOnkrétan:

"Meg is hal egy kis bogár, mégse szomorú"

A fiam nagy bogarász ismer és imádja a bogarakat, és nem tudok mit felelni, hogy miért nem szomorú? tényleg, miért nem?

" Nem félek, de azért sírni akarok" Erre mindketten kérdezik, hogy miért akar sírni? Miért is?


Előre is köszi, ha írtok nekem korrekt választ! :)


2016. jan. 23. 11:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
*koszorú amit a sírokra helyeznek
2022. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Nem tudom. Szerintem az előző hozzászólások kicsit morbidok, de talán lehet így is értelmezni.


Én máshogy látom:

Az egész vers a kisbaba szemszögéből játszódik, miközben elalszik. Apa mosdik anya főz, táncolnak a bogarak, oppá egy meghal de semmi baj, a tánc megy tovább... a tárgyak elhomályosulása, illetve a falak, plafon közeledte, ahogy csukódik a szeme, úgy torzul el a világ. Anya ringatja mozog minden. Nem meghal, hanem elalszik. Kinyitná még a szemét, de már nem tudja mert elaludt.

"Elolvadt a világ, de a közepén, anya ül és ott ülök az ölében én"

Egy kisbaba szemszögéből nincs is ennél szebb kép, mint ahogy az édesanyukája kezében alszik el, miközben szeretgetik és ringatják.


Üdv, egy másik mérnök :D

ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!