Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Biztosan fogyatékos lesz a baba?

Biztosan fogyatékos lesz a baba?

Figyelt kérdés
A nagybátyám szellemileg fogyatékos. Ő összejött egy szintén szellemi fogyatékos csajjal. A nő terhes lett. Arra lennék kíváncsi hogy a baba biztos fogyatékos lesz-e?

2016. jan. 24. 14:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
6%
Sajnos igen..
2016. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, mi az a szellemi fogyatékosság pontosan. Ha egy hibás gén okozza, akkor valószínű. 75%, bár attól függően, hogy homozigóta vagy heterozigóta az adott génre nézve lehet csak később jelenik meg a betegség. Ha két gén okozza a betegséget, akkor persze sokkal jobbak az esélyei. Sok mindentől függ, ezt ennyi információ alapján nem lehet megmondani.
2016. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Elég nagy az esély rá.
2016. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Nagy az esély az öröklödésre, de mindennek 50-50% az esélye
2016. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos, született már fogyatékos párnak egészséges gyereke.

Mázli is lehet, illetve nem mindegy az ok. Személyesen két embert is ismerek, akiről tudom, hogy minden ok lett volna velük, csak a szülésnél oxigénhiány lépett fel és nem reagáltak elég gyorsan az orvosok, így lettek fogyatékosak. Gondolom, ez nem öröklődik.

2016. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos. Lényeges dolog, hogy mi az oka az értelmi fogyatékosságuknak.
2016. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos. Genetikai vizsgálat kideritheti.
2016. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

A szülök szellemi fogytékosságának oka sokat számít.


Ez lehet terhesség/szülés alatti károsodás,- akkor nem öröklödö -, meg lehet génhiba is, akkor lehet öröklödö vagy csak egyszer, véletlenszerüen fellépö hiba - akkor sem öröklödik. De ha mindkettönél öröklödö génhiba is az ok, az még egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz a génhiba van meg mindkettönél. Ha más-más gén okozta a károsodást, akkor nincs több esély egy fogytékos gyerekre, mintha csak az egyik szülönek lenne baja.

De még abban az esetben sem feltétlen örökli a baba, ha véletlen mindkét szülö ugyanazt a hibás gént hordozza - csak a valószínüsége lesz magasabb.


Azaz a gyereknek nagyobb esélye van arra, hoyg nem lesz egészséges, de biztosnak közel sem mondtható.

2016. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
A második vagyok. Aki lepontozott megindokolná mi nem helyes abban, amit írtam? Csak mert nemrég tanultam ezt és azt hittem jól tudom.
2016. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem biztos. Nem tudjuk a szellemi fogyatékosságuknak mi az oka, ha valami génhiba, akkor ugyanaz a gén okozza-e.

Meglehet, hogy két külön dologról van szó, és mivel mindenkinek két gén határozza meg az adott tulajdonságát (egy az apától jön, egy az anyától) , lehet, hogy mindkettőtől az egészséges gént örökli a gyerek.


Más kérdés, hogy egyébként két szellemi fogyatékos ember fel tud nevelni egy gyereket? Ha megszületik, hazavihetik egyáltalán? Milyen szintű a fogyatékosságuk?

2016. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!