Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz, hogyha a név végül...

Mi lesz, hogyha a név végül mégsem illik a gyerekhez? Ti találkoztatok már ilyen esettel?

Figyelt kérdés

Reggel beszélgettünk az egyik anyukával az ovi előtt, ő vetette fel ezt a témát is.

A nővére kislánya a Viola nevet kapta, és mindig is egy bájos, törékeny kis virágszálat képzeltek el hozzá, ehhez képest ez a bizonyos Viola nevű kislány mára egy tenyeres-talpas, robusztus csajszi lett, sűrű fekete szemöldökkel, ami középen össze is nő és végeredményben semmi törékenység, semmi báj, semmi nőies nincs benne (legalább is az anyuka leírása szerint, én nem tudom, mivel nem ismerem a kislányt személyesen, tehát csak azt írom, amit hallottam).


A családban van egy Berta nevű lány is, akire szerintem a neve alapján sokkal előbb gondolna úgy az ember, mint egy nagyobbacska "debella" leányzóra, ehhez képest a leírás szerint ez a kislány meg pont az ellentéte: egy kifejezetten karcsú és szép, nőies lányka, abszolút nincs benne semmi "Brünhildás" vonás.


Az anyuka szerint egyik lányra sem illik a neve, állítása fordítva sokkal jobban állna nekik.


Nektek mi a véleményetek? Van olyan, hogy egy gyerekhez végül nem passzol a neve? Van olyan, hogy egy gyerek túl "szép" lesz a nevéhez (mert mondjuk a név átlagos, a gyerek pedig átlagon felüli), vagy épp fordítva, a gyerek esetleg túl "csúnyácska" lesz egy gyönyörű névhez?


Mit gondoltok?



2016. jan. 26. 11:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóhoz kapcsolódva, én pl. Leának egy szőke belevaló kislányt képzelek, nem egy törékenyt.
2016. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, mindenki másféle karaktert társít egy névhez, attól függően, hogy milyen embereket ismer vagy mit sulykoltak belé.

Írta itt valaki a Zsanettre, hogy törékeny kislányt képzel hozzá, hát én meg teljesen más típusra gondolnék a név hallatán.

2016. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Erdekes kerdes :)


Nalunk az a helyzet,hogy a baratok,ismerosok,csaladtagok szoktak mondani az Erik nevu fiunkra,hogy O annyira "Erik" ,hogy ennel jobb , hozza passzolo nevet nem is talalhattunk volna neki.


Szerintem a kicsire (David) is illik a neve. A ferjemre volt nagy hatassal a bibliai David kiraly a tanulmanyai soran. Davidunk pedig egy igen hatarozott jellem, mar egeszen kicsi koraban megkuzdott azert amit akart, nagyon kitarto mindenben es ha az oviban konfliktus helyzetben latja a battyjat rohan,hogy "megvedje" pedig O a kissebb :)

2016. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mindenki más tulajdonságokat társíthat egy-egy névhez, így a kérdés okafogyottá vált. Pl. nekem a Berta név egyáltalán nem "brünhildás".
2016. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én nevem, egy ritka női név (Teodóra). Anyum pont ezért választotta, meg mert nőies és tetszett neki a jelentése "isten ajándéka". Erre engem nagyon nem lehetett nőiesnek nevezmi régebben, kamaszkorban kicsit nőiesedtem, de még akkorra és mostanra is megmaradtak férfias viselkedéseim, de én nem vagyok sajnos olyan mint a tízes, aki ha kell simán tud alkudozni. De van hogy én is férfiként gondolkodok, és úgy keresek megoldást. Becézésem 3betűből áll, és van hogy azt gondolják, hogy fiú vagyok, mert fiús a becézésem. Én úgy gondolom míg a teljes nevem nem engem ír le, addig a becézésem igen (Teo). Van másik keresztnevem, az véleményem szerint komoly, határozott hangzású, de nem illene hozzám. De tetszenek a neveim, es nem változtatnám meg :)
2017. nov. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!