Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarja valaki ráerőltetn...

Miért akarja valaki ráerőltetni a babájára a vega étrendet?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 10:08
1 2
 1/18 anonim válasza:
44%
Én biztos nem erőltetném rá
2016. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Mert úgy gondolja, hogy az az egészséges.
2016. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Én sem tenném.

De ha a szülők is vegák, akkor megértem, ök így lájáj helyesnek. Baja nem lesz töle!



Néhány évvel ezelőtt még határozott nem volt a válasz, ma már a legtöbb szakember elismeri a vegetáriánus étrend előnyeit. Egyre népszerűbb manapság a hús nélküli táplálkozás, s a szakemberek is jobb véleménnyel vannak róla, mint néhány évvel ezelőtt.

A megfelelően összeállított szemi-vegetáriánus (a növényeken, tejen, tojáson kívül halat, baromfit is tartalmazó), vagy lakto-ovo vegetáriánus (növények mellett tojást és tejet is megengedő) étrend biztosítja az egészséges fejlődéshez szükséges tápanyagokat.


Megállapítható, hogy azoknál az embereknél, akik növényi eredetű ételekben gazdag táplálékot fogyasztanak, sokkal kevesebb a szívkoszorúér-betegség, mint az átlagnépességnél, s ez az étrend többek között a rák, az elhízás, a csontritkulás, a cukorbetegség ellen is véd

2016. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%

és mennyi idős az a "baba" ???

meg ha pl 10 hónapos akkor még nem gond ha nem eszik husit

de ha 3 éves akkor már az

2016. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Mert őszintén hiszi, hogy ezzel tesz jót a gyereknek.
2016. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy egy fejlődésben lévő szervezetnek jót tesz. Egy felnőtt ember csináljon azt magával, amit akar, hiszen már túl van minden fejlődési szakaszon, így megfelelő étrenddel kiiktathatja a húst, ha nagyon akarja. Azonban ezt miért kell ráerőltetni a gyerekre? Később pedig ha akarja, akkor követi a szülei étrendjét, de addig szerintem fontos, hogy mindennel megismerkedjen.
2016. jan. 27. 11:32
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Mert vannak korlátolt szülők, akik a saját képükre akarják formálni a gyereket, nem pedig egy önállóan dönteni tudó értelmes felnőtté.
2016. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te nem hiszed, de ők akkor is így gondolják és pont. Sok ember van, akinek az orra alá dughatnál akármennyi tudományos cikket arról, hogy miért van így, de ő akkor is abban hisz, hogy úgy van.
2016. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Csak hogy ebben az esetben más életével játszik, nem a sajátjával.
2016. jan. 27. 12:28
 10/18 anonim ***** válasza:
19%

Mit jelent a ráerőltetés, illetve a vega étrend konkrétan? Mert nekem van olyan ismerősöm, akinek a gyereke nem hajlandó húst enni (a szülők esznek), illetve az sem mindegy, hogy pl. tojást, tejtermékeket esznek-e, abban is van állati fehérje.

Az sem mindegy, hogy a szülők honnan pótolják a kieső tápanyagokat, amennyiben nemcsakhogy vega, hanem vegán módon esznek. Ilyenkor pótolni kell pl. a B12 vitamint valahonnan. Ha ezt a szülők megteszik, és egyébként változatosan esznek (a hús-krumpli-rizs-tészta váltogatása pl. nem változatos étkezés...), a gyereknek pedig nincs vitaminhiánya, akkor szerintem nincs gond.


Ha közösségbe megy legkésőbb 2 éven belül, ott úgyis megkóstolhatja.


Kipróbáltam a vegán étrendet hónapokig, a vegát is, és a paleót is. Egyik sem jött be maradéktalanul, de a vega és vegán hónapokban meglepő módon sokkal változatosabban ettem, többféle vitamin és ásványianyag jutott a szervezetembe, mint korábban bármikor, mivel a változatosság alapját elsősorban a zöldségek és gyümölcsök adják. Ettől függetlenül nekem az arany középút jött be, minél kevesebb fehér cukorral és fehér liszttel. Minden mást viszont szerintem jó, ha eszik az ember a megfelelő arányban.

2016. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!