Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja lehet anyának azzal,...

Mi baja lehet anyának azzal, hogy vega akarok lenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd teljesen vega lenni, egyelőre ott tartok, hogy csak heti 1-2 nap eszek húst.

Anyám viszont meg van bolondulva ettől, folyamatosan szid, hogy nem vagyok normális. Meglepődtem, mert ő se olyan megrögzött ""húszabáló"", ő is szívesen eszik sok zöldséget, hús nélküli kajákat.

Azt ne írjátok, hogy kérdezzem meg tőle, mert ő arra csak annyit válaszol, hogy "elég szégyen, hogy magadtól nem tudod!"

Mégis miért ekkora bűn? Szülők, ti is kiakadnátok? Miért?

21/L (tehát még csak nem is tini vagyok, ezért se értem)


2015. okt. 4. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, úgy étkezel, ahogy akarsz. Persze, ha anyagilag is felnőtt vagy. Anyukád válaszából az sejlik, hogy valójában nincs érve.
2015. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Miért is szeretnél vega lenni? Vallás esetleg egészségügyi problémák? Anyám sem eszik húst, bár ő 55 éves. 21 évesen kicsit a kitűnni akarás szagát érzem benne, de te tudod. 21 évesen meg ne diktáljon már édesanyád neked, még akkor sem ha ő tart el.
2015. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Esetleg nagy boci szemekkel vissza lehetne kérdezni, h "neeem tudooom".

Hogy mi baja lehet vele? Nincs tisztában az indítékoddal, azt hiszi beszektásodtál, vagy divathóbort, nem tudja pontosan mit jelent ez, nem látja biztosítottnak, h pótolni fogod a kieső fehérjeforrást... kb ezek jutnak hirtelen eszembe.

Esetleg, h mit szólnak a szomszédok.

Amúgy én nem vagyok vega, de körültekintően táplálkozol 21 évesen, felőlem...

2015. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Saját magadnak veszed a kaját a keresetedből? Meg is csinálod? Elmosogatsz? És nyilván a külön főzöcskézéssel járó extra rezsit is vállalod?

Elmondtad neki a megalapozott érveidet a dolog mellett?

Tisztában vagy a dolog esetleges egészségügyi kockázatával?

2015. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Marhára nem érdekel, mi a menő :D Etikai és egészségügyi okokból teszem, ráadásul nem is szeretem az ízét a húsnak, eddig is csak azért ettem mert azt rakták elém. Őszintén, azóta egyáltalán nem hiányzik a papírvékonyra klopfolt ízetlen hús.

Azt el tudom képzelni, hogy néha-néha ennék olyan hústerméket, amit egy ismerősünktől veszünk, aki maga nevel pár disznót, jól tartja őket, maga vágja és készíti a húsokat.

A vízzel + gyógyszerekkel felturbózott ízetlen "ipari" húsra, amiért kegyetlen körülmények között tartják az állatokat, nem vagyok kíváncsi.

Ezt neki is elmondtam, de szerinte marhaság... nem ő "diktál", de marha unalmas azt hallgatni napi szinten, hogy mennyire nem vagyok normális, meg szégyen vagyok.

2015. okt. 4. 14:30
 6/12 A kérdező kommentje:

ma 14:28

Főtt kaját étteremben eszek egyelőre, mert koleszos vagyok, nincs lehetőségem sütni-főzni. A szüleimnek anyagilag ez semmi változást nem jelent. (reggeli, vacsora meg mindig is főleg "vega" volt, a felvágottakat nem igazán szeretem, így főleg péksütiket, salátákat, mindenféle krémeket ettem reggel meg este, ebben nem lenne változás)

Az egészségügyi kockázatokkal tisztában vagyok, a háziorvosom is vega, tervezek vele beszélgetni, hogy mikre kell odafigyelni.

2015. okt. 4. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:

21 évesen miért hagyod, hogy a szüleid befolyásoljanak?


Ha neked ez az életmód tetszik, akkor válaszd ezt! Senkinek semmi beleszólása. Édesanyád véleményét pedig engedd el a füled mellett.

2015. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Nahh, lepontozóbajnok grat :D
2015. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én egyelőre senkit nem pontoztam semerre.

Nem hagyom hogy irányítson, de mint mondtam, unalmas már :/

2015. okt. 4. 15:40
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
De akkor miért nem ilyen helyről szerzed be a húst? Mi már évek óta nem veszünk bolti húst, csak ismerősöktől. Elég durva,hogy ezért lennél vega. Sőt még az is durva,hogy anyud véleménye így érdekel
2015. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!