Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni a házi orvosom...

Magdi9008 kérdése:

Mit tudok tenni a házi orvosommal ha lekezelő és bántó amit mondt? De lehet csak én érzem így . Nem akarja a köteleségét végezni.

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok aminek nagyon örülünk hiszen régóta próbálkoztunk a babával. A problémám az lenne , hogy nehéz fizikai munkát végzek vegyszerekkel dolgozom .A munka helyen nem tud megfelő munkát biztosítani így marad a tp . Le mentem az orvosokhoz mire ő fel volt háborodva hogy mi az hogy nem dolgozom 9 hónapig a segemen fogok ithon ülni míg meg lesz a baba menjek vissza dolgozni . Ha othon ülök csak húzni fogok így is dagadt vagyok . Hozzá teszem az orvosok se szóltak a súlyom miat . Kb 2 hét múlva a nőgyógyász ki fog rakni vedzélyeztetetre mikor látszik a baba . Mit tudok tenni hogy meg kíméljem magam ezektől a beszolásoktol ? Hozzá teszem azt mondta az üzem orvos és a nőgyógyász hogy az a házi orvos feladata hogy tp vegyen de ő nem akar és ki jelentette nem is fog táppénzen tartani míg megszülök .
2016. jan. 28. 06:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosod stílusa nem a megfelelő, de nem csinált.hülyeséget azzal,.hogy nem ír ki. Ugyanis ha a munkáltatód nem tud megfelelő.munkát biztosítani, akkor távolléti díj illet meg, amivel jobban jársz mint a tp-vel. Ráadásul nem kell attól sem tartanod, hogy veszélyeztett terhesen táppénzre véve nem flangálhatnál hivatalosan a városban, nem nyaralhatnál stb, és ezt az idei évtől már akár a háziorvos is ellenőrizheti és ha úgy ítéli meg, akkor a tp folyosítást letilthatja.
2016. jan. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkahely ne tud megfelelő munkakört biztosítani, akkor tényleg távolléti díj illetne meg. De persze sokan tp-re mennek inkább, hogy kiméljék a munkahelyet. Hisze az olyan, mintha dolgoznál, és rendes bért fizetnének.

Egyébként szerintem meg nem a háziorvos feladata, hogy veszélyeztetett terhességi tp-re vegyen. Igaz hogy vehet, de kell hozzá a szakorvosi vélemény. Amúgy meg közvetlenül a nőgyógyász is tp-re vehet. Próbáljátok úgy megoldani, és kihagyni a buliból a háziorvost.

2016. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Engem a haziorvosom vett fel, igaz hanyás miatt, pedig akkor még csak a pozitív teszt volt a kezemben. Ket nappal később voltam a nőgyógyásznál.
2016. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Érdekes, nálunk gond nélkül kiír a doki. Nem is kötözködik.


Kérdező: keress másikat! Bármikor válthatsz háziorvost.

Az enyém másik megyében rendel (8 km tàvolság), de nem volt ez se gond.

2016. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Keress másik háziorvost.
2016. jan. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Persze keress másikat, ha téged nem érdekel, hogy mennyi "fizetést" kapsz, míg terhes vagy.


Teljesen jogszerűen járt el a háziorvos. A stílusa erős, de te meg tudatlan vagy.

Távolléti díj illet meg. Táppénzre NEM vagy jogosult.

Dicséretes hogy az orvosod nem akar részt venni táppénzcsalásban!

2016. jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem minden cèg fizet távollèti dìjat mèg ha kellene is neki. A kismamák pedig inkább táppènzre mennek, mert kèsőbb is ott akarnak dolgozni


Szerintem keress egy másik háziorvost, mert pèldául amikor èn akartam eljönni a terhessègem elejèn táppènzre a háziorvosom nagyon kedves volt ès már ùgy beszèlt mintha vègig otthon akarnèk lenni pedig csak pár hètig voltam vègül táppènzen.

2016. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos akut esetben tud felvenni táppénzre, konkrét betegség miatt. Tartós táppénzhez szakorvosi vélemény kell. A háziorvos is a saját valagát védi, mert ha ellenőrzik, számonkérhetik rajta, hogy milyen alapon vett fel táppénzre...

A nőgyógyász tudna felvenni, de ő is csak veszélyeztetett terhesség miatt.


De a háziorvos stílusa attól még megengedhetetlen, én váltanék.

2016. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7 hetesen már bőven látszik a baba, kell legyen szívhang is. A nőgyógyásztól kaphatsz papírt, ami alapján téppénzre vesznek.
2016. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos kismamaként csak nőgyógyászati javaslat alapján vehet táppénzre, azért nem, mert a munkakörülményeid nem jók. (Nyilván ha kismamaként influenzás lennél felvenne, de akkor az influenza miatt.) Tehát jogszerűen járt el, de ha nem bírod a stílusát, nyugodtan kereshetsz másikat. Vannak olyan orvosok, akik simán részt vesznek tp csalásban is kellő fizetségért.
2016. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!