Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vazektómia vagy Mirena spriál?

Vazektómia vagy Mirena spriál?

Figyelt kérdés

Tervezett gyerekszám megvan, így jelen pillanatban azt mondom, hogy több gyereket nem akarunk.


Emellett ott van az, hogy nem látok a jövőbe, bármi történhet, ami felülírja ezt (pl. tönkremegy a kapcsolat, hiába tűnik jelenleg betonbiztosnak).

Mindenképpen odafigyelést nem igénylő módszert szeretnénk, én se tablettát, se hüvelygyűrűt, se óvszert nem szeretnék.


Akinek a kérdésben említett bármely eljárásról van személyes tapasztalata, megköszönöm, ha megosztja velem. Az előnyökkel tisztában vagyok, inkább az esetleges hátrányokról szeretnék képet kapni.


2016. jan. 30. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Levosert spirálom van kb. egy éve, ez ugyanolyan mint a Mirena. Összességében meg vagyok vele elégedve. Az első néhány hónapban gyakran volt pecsételő vérzésem, mostanra ez már elmúlt, a menzeszt csak egy minimális egy-két napos barnázás jelzi. A másik hátránya az volt, hogy petefészekcisztám lett tőle, úgy tudom, ez viszonylag gyakran előfordul az ilyen típusú spirálnál, de majdnem mindig fel is szívódik magától, nem kell vele csinálni semmit, nálam is így volt. Valaki itt a gyk-n írta, hogy a libidója csökkent tőle, én ilyet nem tapasztaltam, az első fél év eltelte óta gyakorlatilag észre sem veszem hogy fent van.
2016. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyik sem holt biztos megoldàs.


Vazektómia: nem 100%ban visszafordìtható. Ennek ellenére van,hogy magàtól helyreàll az eredeti àllapot és emiatt becsúszhat a baba. Mivel műtét,lehet szövődménye.


Spiràl: mivel ez hormontartalmú nem lehet tudni,hogy reagàlsz rà. Van 3 hónap az elején amìg akàr végig vérezhetsz. Meg sokaknak utàna sem àll be, vagy durva gyulladàst okoz, vagy érzik hogy ott van.

2016. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Vazektomiarol a férfi dönthet egyedül és én ilyet még véletlenül se kérnék a paromtol.

A spiral nem valami megbízható, nekem 2 szobatarsam is amellett esett teherbe. Ha te egészen biztos vagy benne, hogy nem akarsz több gyereket, akkor neked a művi meddő tétel lehet megoldás, de a saját részedről

2016. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

vazektmia 10 perc helyi erzestelenitesben rutin nem fajdalmas max kicsit lila lesz a mutet helye.

Magyarorszagon nem szokas de fejlett nyugati tarsadalmakban nagyon gyakori.

Ugy gondlkdik a pasi ha mar van a kivant gyerekszam es a hazassag meg sem megy a gyerekek az ve maradnak es az uj no fogadja el neki mar gyereket nem tud nyujtani.

Mirena : most hasznalm a masodikat a verzeseim miatt kivallo de a ferjemnek vazektomiat vegeztek a 4 geyrek utan

2016. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
És miért is lett lepontozva mindenki???
2016. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
En nyilván azért, mert még mertem említeni, hogy a vazektomia a férfi döntése lehet csak....
2016. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem csak a kérdező pontozhat, én nem is tettem.

Aki azt írta, hogy a vazektómia a férfi döntése lehet csak: miért, mit gondoltál, hogy leszedálom, le kötözöm és kényszerrel beviszem a műtétre?


Olyan dolgot feltételezel, amiről nincs is információd. Nem írtam, hogy bárki bármire kényszerítve lenne. Ketten beszéljük meg, hogy melyik lenne megfelelőbb. Amit írtál, a részedről egy rosszindulatú feltételezés volt, információ nélkül.

2016. jan. 31. 12:13
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Nos, miután elolvastam a kérdésedet, az jött le, hogy TE érdeklődsz, TE akarsz biztos védelmet.


"...jelen pillanatban azt mondom, hogy több gyereket nem akarunk"


Nem láttam sehol, hogy a "férjem nincs a műtét ellen" vagy "a férjem gondolkodik a műtéten ". Amúgy nem tudom mennyi nálatok a tervezett gyerekszam, de a műtét feltétele 3 verszerinti gyermek vagy minimum 40 éves kor.

2016. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
irok üzit
2016. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!