Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akkor mikor is született?

Akkor mikor is született?

Figyelt kérdés

Elég problémás szülésem volt, néhány részletre a kimerültség miatt nem is emlékszem, de az megmaradt, hogy az orvos felnézett a faliórára és mondta, hogy 5:05 perckor született.

A zárójelentésen már 5:15 perc szerepelt.


Férjem meg erre nem emlékszik, pedig bent volt. Előfordulhat, hogy a zárójelentésnél kapkodtak és elírták?


Nem annyira lényeges a dolog, csak kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor melyik lehet a tényleges születési időpont.


(Onnan jutott eszembe, hogy én reggel 9-kor születtem és mióta nem élek otthon, a születésnapomon mindig 9-kor hívnak fel a szüleim és köszöntenek fel. Gondolkoztunk rajta, hogy felnőttként trollkodunk a gyerekkel egy-egy hajnali boldogszülinapot hívással. :))


2016. jan. 31. 02:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Az a tíz perc mit számít?

Kiba szottul örülni fog, hogy a hülye anyja hajnalban hívogatja a szülinapján!

2016. jan. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

előző: kezeltesd magad, ha egy ártatlan poén ilyen hatással van rád...


fogalmam nincs, melyik lehet az igazi, lehet, hogy a zárójelentésre mást írtak, pl. a köldökzsinór elvágásának időpontját...


amúgy ha véletlenül mondjuk októberi vagy, akkor mondd meg a szüleidnek, hogy mivel most már október végén állunk át a téli időszámításra, a születésedkor meg még szeptember végén, igazodjanak az új időponthoz a hívással. nyerhetsz vele egy órát, amíg alhatsz :D tesómat szoktam ezzel ugratni.

2016. jan. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem simán előfordulhat. Nálunk nem mondta az orvos az időpontot, a szülésznőknek meg fogalmuk se volt, mikor született a lányom. 14.15-t akartak beírni, de akkor még tolófájásom se volt, nemhogy gyerekem. A férjem kb. tudta, mikor született, az lett beírva.

Egyébként mint korán születő, akit az anyja 26 éve köszönt fel hajnalok hajnalán, javaslom, hogy ne piszkáld szerencsétlent.

2016. jan. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
A nap kérdése! De komolyan!
2016. jan. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy annyira jelentéktelen dolog, hogy az nem igaz. Most nem tök mindegy?

A lényeg, hogy a nap megvan!:D Mert ha még arról lenne szó, hogy 23 óra 55 perc,, vagy 0 óra 5 perc, akkor még megérteném, mert azért az nem mindegy, hogy melyik napon is született, na de ez.:)

2016. jan. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyakran előfordul, kár ezzel foglalkozni. A fiam pl. 14:50-kor született, legalább is akkor az óra ezt mutatta, és a kis kórházi papírkájára is ezt írták (ez egy nem hivatalos "cetli"). A zárójelentésen viszont 14:55 van. Ha szülinapja van, délután háromkor szoktam mondani, hogy "Na, most már egy évvel öregebb vagy". Én abban sem vagyok biztos, hogy te pontban 9-kor születtél, simán lehet, hogy 8:50-kor, vagy 9:03-kor.
2016. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém 18:57kor született, de mondták az orvosok, hogy akkor azt felkerekítik 19:00ra, mert csak.

Én pontban hajnali 1kor születtem, édesapám azóta köszönt fel minden évben pont ekkor, mióta tudja, hogy a születésnapomon mindig fentmaradok eddig. Én szeretem, szerintem aranyos szokás. Tavaly nem hívott mert elaludt, és már ezért voltam szomorú.

Mondjuk nyilván más, ha az ember fiát felkeltik.

2016. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van, ahol negyedórára kerekítenek.


De szerintem döntsétek el és kész.

2016. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Sürgősségi császárom volt, és a kiemeléskor hallottam, hogy az asszisztensek mondták, hogy mi a kiemelés időpontja, és hogy ez azért lényeges, mert nem ez kerül majd a papírra.

Mondjuk nálunk csak két perc eltérés lett végül a két időpont között, de állítólag másoknál több is szokott. Mivel először rendbeteszik a babát, nem foglalkoznak az időponttal, azt az időpontot jegyzik fel, amikor már túl van az első vizsgálatokon.

2016. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fiam 4.48-kor született, a kiskönyvben pedig 5.00 van. De 4.48-kor született, ennyi.
2016. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!