Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a lányommal?...

Mit csináljak a lányommal? Tobbi lent

Figyelt kérdés
A 12 éves lányom mostanában soha nem rak rendet ha mondom neki. A szobája ugy néz ki mint egy szemétdomb. Hulladékok egymás hatan es ha azt mondom neki hogy rakjon rendet, a szobája 2 óra múlva is teljesen ugyanúgy néz ki.Ilyen esetben mit kell csinálni? Lelki problémái meg nincsenek,depresszió kizárva ugyanis folyamatosan jókedvű. En viszont mar nem akarok az ő szobájában is rendet rakni.... Előre is köszönöm a segítséget

2016. jan. 31. 11:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem mondani,hogy a füle botját se mozdítja amikor felhozom neki a kosz témát szóval meg csak nem is érdekli a dolog
2016. jan. 31. 11:18
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

Leginkább hagyd a fenébe az egészet. Mit zavar téged, hogy mi van a szobájában?

Vagy mindennek úgy KELL történnie ahogy elképzeled ugye?

2016. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ó 12 évesen nekem is olyan volt a szobám, mint ahol hurrikán söpört végig, mikor kinőttem a kamaszkorból rájöttem, hogy ez gáz, pedáns felnőtt lettem, és örülök, hogy a szüleim nem szívóztak ezzel. Ez csak a kamaszkor velejárója, ne foglalkozz vele!
2016. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es, azért ez nem így megy. A rovarok, kártevők megjelenéséhez elég ha egy szoba szemétdomb, és utána a hangya, csótány nem fog válogatni, hogy csak a kislány szobáját "szállja meg", vagy az egész lakást.


Nem mindig működik az, hogy rácsukom az ajtót és megvárom, míg kinő a kiskamasz korból és rájön, hogy "ciki" disznóólba vendégeket fogadni. A rumli még hagyján, de ha ételmaradékok, szemét is van odabent, az más.

2016. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen nekem is kupi volt a szobámba. Anyám aggódott, hogy de hát ha vendégek jönnek, mit fognak szólni. Mondtam, hogy semmit, addig becsukjuk az ajtómat, így nem lesz mit látniuk.

A kupi korosztályos "betegség". Amint saját háztartásba kerültem és nem volt, aki helyettem megcsinálja, egyből önállóan nekiálltam.


Nem akkora horderejű dolog, hogy ebből nagy veszekedést generáljatok.


Egy kérdés: házimunkába mennyire vontad be, akár kiskora óta (igen, akkor utána újra meg kell csinálni, de legalább próbálkozik)?

2016. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

volt itt egy kérdés ...

az anya sokadszor kérte a lányát h rakjon rendet

nem tette meg

erre lefényképezte a lánya szobáját és feltette a fészre

persze a kiscsaj kiakadt

de legalább rend lett


akár alkalmazhatod is, ha másra nem de erre még jó a fész :-D

2016. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
A hatos jó :)
2016. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó egy nagyon hülye ötlet😒


Ugyanilyen az középső lányom. O ilyen végletek embere. Ha havi egyszer kitakarit, gyönyörű rendet rak.


Beszéljétek meg, hogy minden szombaton takarítás, porszívózás stb.

2016. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én 26 évesen albérletben is ezt csinálom.

Rend van, ami így attól, hogy élek elkezd haladni az őskáosz felé. Amikor megunom akkor, rendet vágok, mindent élére állítok :)

2016. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Elveszed tőle a telefont, tabletet, laptopot, tv-t, és megmondod, hogy addig nem használhatja ezeket, amíg rendet nem rak.
2016. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!