Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok összesen körülbelül...

Nálatok összesen körülbelül mekkora költséggel járt az összes babafelszerelés beszerzése?

Figyelt kérdés

A párommal két év múlva tervezzük a babát és szeretnénk anyagilag is a lehető legjobban felkészülni rá. A babafelszerelések alatt például a babaszoba berendezését értjük (bababútorok), a baba ellátásához szükséges felszereléseket (mellszívó,0 cumik, cumisüvegek, sterilizáló, cumisüveg melegítő, játékok, biztonsági felszerelések mint a kamera, légzésfigyelő, babamérleg, fürdetőkád, stb.) és a többi kellék, mint a babakocsi, mózeskosár, babahordozó, stb.

Elsősorban csak az induló dolgokra gondolunk, az olyan fogyó cikkek mint a pelenka meg a ruhák azok úgyis folyamatosan kellenek majd, és folyamatos költséget jelentenek, ezért azokat nem gondoltuk itt felsorolni.

Egy körülbelüli összeg megfelel, a legolcsóbb megoldásoktól akár a legdrágábbig is. Szeretnénk a ti tapasztalt válaszaitokból kiindulni. Előre is köszönjük!



2016. febr. 1. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk kb.500-600 ezer ft volt(az általad felsoroltak,mást nem számoltam bele).Ehhez még jött a magándoki,a havi vizsgálati díj(12 ezer),a szülészdokim tarifája(70 ezer)+a szülésznő tarifája(40 ezer).
2016. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne:)
2016. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Adrienn0122 ***** válasza:
75%

Mindent nem tudok átgondolni, de amiket írtál:


bababútor:

mi csak pelenkázós kombinált kiságyat vettünk, mert szekrény és fotel volt, így ez 34e + kókuszmatrac 8e, rácsvédő szivacsos 5e, pelenkázólap 2e, lepedők 5e


mellszívó: akciós kézi avent 7700

cumi: 1500 (nem kellett)

cumisüveg: 5e

sterilizáló: nem vettünk

cumisüvegmelegítő: nem vettünk

játékok: nem vettünk, kapott párat előre a nagyszülőktől, egy újszülöttnek nem nagyon kell játék, az jó, ha van egy zenélő

kamera: nincs

légzésfigyelő: angelcare 22e

mérleg: használt momert 5e

kád: 2500, hozzá állvány 4e

babakocsi (váz, mózes, hordozó, sportrész): használtan 30e

pihenőszék: 10e

2016. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Adrienn0122 ***** válasza:
30%
Egyébként, ha megnézed bababoltok webáruházait, akkor kiválaszthatod nagyjából, hogy mik azok a dolgok, amik nektek megfelelnének, és szépen összeadod az árakat. :) A csillagos égig is el lehet menni, szerintem nem számít, hogy más mennyit költ. Nekem pl. megfelel a célnak a 30 ezres használt babakocsi, más meg 300ért vesz, mert neki ez egy státuszszimbólum, és villogni akar vele az utcán.
2016. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Babakocsi: 25 ezer ft (használt, kunert vip, sokan szidják, nekünk nagyon bevált, volt hozzá mózes, lábvédő, minden)

Kombi babaágy matraccal, házhozszállítással: 60 ezer ft (következőnek ringatható kombi ágyat veszünk, igaz drágább egy tizessel, de sok kellemetlenségtől kíméltük volna meg magunk). plusz pelenkázó feltét 3 ezer ft

Légzésfigyelő: 10 ezer ft (használt, 13 ezerért adtuk el), bébiőr nem volt

Ágynemű, takarók, lepedők: kb 10 ezer ft (de az ágynemű tök felesleges volt, ebben igaza volt a védőnőnek), baldachin, rácsvédő nem volt

Cumisüveg, cumik: kb. 5 ezer ft (sterilizálót nem vettünk, mam-os üveg vált be, azt magában lehet sterilizálni mikróban)

Kád: kemény 1000 magyar ft (új, pennyben vettük, bevásároltunk, de nem volt mibe pakolni, mert elfelejtettünk vinni be kosarat, hát vettünk egy kádat, pakoltunk abba, pénztáros megjegyezte, hogy talpraesett szülők leszünk)

Babamérleget: béreltük, három hónapra volt azt hiszem 6 ezer ft

Babahordozó: kaptuk kölcsön

Mellszívó: 14 ezer ft (felesleges volt, párszor használtam, de a következő gyerekhez nem veszünk)

Bútor: nem kifejezetten bababútort vettünk, hanem egy praktikeres gardróbot, 50 ezer ft volt

Cumisüveg melegítőnk nem volt, kameránk sem.

Ez így kb 200 ezer ft. Plusz ugye doki, fizetős vizsgálatok, szülés díja, kismama ruhák, gyógyszerek, terhességi cukor miatt cukormérő és tesztcsíkok hozzá,és a sok apróság (aranyér kenőcs, olaj, mert száraz volt a bőröm a hasamon, mellemen és így tovább).

2016. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Bútort nem vettünk, hanem egy meglévő íróasztalt alakítottam át pelenkázóvá. Rácsos ágyat kaptunk, csak fel kellett újítani. Bamamérleg használtan 4000, elektromos mellszívó kínából (marha jó egyébként) 14 ezer, kamera kínából 8 ezer, ruhacsomagok 30 ezer, babakocsi 36 ezer, autós hordozó 4 ezer és még néhány apróság pár tízezerért.
2016. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk másokhoz képest kevesebb volt.


Bababútor:

A kiságy még az enyém volt, így nem került pénzbe. Egy pelenkázót vettünk kb. 5000 ft-ért.


Babakocsi: használtan 30000

Fürdőkád (állvány nem kellett) 2500 ft

Ülés az autóba: ez már nagyobb tétel volt, nem emlékszem, de kb. 30 ezer lehetett


Légzésfigyelő, kamera nem volt, pihenőszék sem, hanem az autós ülésben volt amíg kisebb volt.


Cumiból és cumisüvegből elég egy-egy darabot venni a biztonság kedvéért, mert az később derül ki, hogy kell-e egyáltalán. Az egy-egy db pár ezer forint maximum.


Játék eleinte nem is kell, mert egyszerűen nem tud úgy játszani, mint egy nagyobb. Valószínű majd úgyis kaptok, ha mennek a látogatók. Később lehet ingyen is játékot csinálni, és akármennyi pénzért is venni. (Pl. hiába van egy 6000 ft-os játéka a lányomnak, ő üres ásványvizes üvegekkel szeret játszani.)


Az általad írt "fogyó eszközök" nálunk többe kerültek szerintem. Nos a lényeg: a "kezdőkészletet" össze lehet állítani olcsón, ha megfelel a használt, és akár fél millióból is.

2016. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiságy (kombi) 45.000.- szállítással együtt

Babakocsi(3in1, használtan) 40.000.-

Baba hinta 15.000.-

Rácsvédő,Zsebes tároló, lepedő,baldahin 10.000.-

Kiskád 3000.-

Cumisüveg,cumi, cumitartó lánc szettben 16.000.- (igaz önsterilizáló,de én azért ki is főzöm,így sterilizálónk sincs)

Mellszívó (elektromos) 16.000.-

Takarók (többféle ágyba,babakocsiba,hordozóba) 10.000.-

Cumisüveg melegítőt nem vettünk

Játékok plüssök nem tudom mennyibe kerültek, de ez annyira nem is fontos, mert baba látogatáskor nagyon sokan azt hoznak, mi inkább azért vettük meg őket mert nagyon megtetszettek nekünk

Sokat költöttünk a szoba dekorálására,de az se kötelező kiadás.


Plusz ugye van sok kiadás ami nem konkrétan a babának megy, de akkor is vele kapcsolatos. Hasszorító bugyi, olaj hasadra,melledre (igény szerint) nekem a magas vérnyomás miatt sok ment el dopegitre,bisoprololra és a vérszegénység miatt neo -ferro folgammára, plusz gravidát is szedtem, és magnézium is kell a keményedésre,görcsölgetésre. Kismama ruhák, ha télen lesz nagy a pocakod akkor kabát is stb. Nekem benzinre is sok ment el mert sajnos a magas vérnyomás miatt hetente kellett belgyógyászatra járnom másik városba rendszeres ellenőrzésre. Hozzáteszem soha nem volt vérnyomás problémám, csak a terhesség alatt jött ki. Szóval ilyen olyan váratlan meglepetések bármikor érhetik az embert. :/

2016. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok elfelejtettem írni a pelenkázó lapot 5000.-

És a légzésfigyelőt, mérleget kölcsönöztük.

2016. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én listámból kimaradt a hordozókendő: 27.000 Ft
2016. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!