Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák, körülbelül...

Anyukák, kismamák, körülbelül mennyi ruhátok van és milyen gyakran vásároltok magatoknak a gyerekekhez képest?

Figyelt kérdés
Nagyjából miből áll a ruhatáratok? Én úgy érzem, nagyon kevés ruhám van, és ha el is megyek vásárolni, valahogy mindig a gyerekeknek veszek és magamnak nem. Nálatok mi a helyzet?
2015. aug. 7. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Egyik nap elmentem, hogy veszek bőrkabátot, 24-ről 8-ra volt leárazva. Persze nem volt a méretemben, szóval vettem a gyerekeknek pár cuccot (2500-ról 700-ra voltak akciózva, szóval nem lehetett kihagyni).

Amúgy van 3-4 farmerem, meg pár játszós és pár csinosabb fölsőm, blúzom, blézerem.

Amikor nagyon akciós vagy szükség van rá, akkor veszek magamnak, amúgy inkább a gyerekeknek.

Sok ruhám van, de nem hordom mindent, mert terhességek után nőtt a ruhaméretem. 32-34 volt, most 36-38.

Gyerekeknek elég sok cuccuk van, főként örököltek rokonoktól. Meg ugye a cuki akciós cuccokat nehéz ott hagyni.

2015. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
a gyerekeknek én is mindent megveszek, ami kell. magamnak már messze nem. nem írom le, hogymennyi ruhám van, mert nevetségesen kevés.
2015. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nyugodtan leírhatod :) Én is így érzek. Főleg most, hogy átnéztem, mi az, amibe már nem fogok beleférni, vagy elhasználódott, régi és csak azt tartottam meg, amit ténylegesen hordok is, mert méretben jó, kényelmes, nem szakadt, stb.

Hááát...

Maradt 1 hosszú és egy 1 rövid nadrágom.

4-5 pólóm, 2 pulcsim, kb. 5db bugyim és 2 melltartóm.

Mindig úgy éreztem, hogy "nincs mit felvennem" és túrtam a szekrényt, mert közte volt még a tinikori összes ruhám is, és most, hogy szembe néztem vele, tényleg nincs. A gyerekek ruhái meg borulnak ki a szekrényből :))))

2015. aug. 7. 16:07
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Még csak terhes vagyok, de csinosabb ruháim vannak mint elõtte. Oka, hogy nadrágot nehezen találok így rucikat, tunikákat veszek. És valahogy azt könnyebben találok. Mondjuk legginsszel hordom õket, így baromi kényelmes. Nem Magyarországon élek, kb 20 fok van most, max 25, így nem sülök bele. De mindig is utáltam vásárolni, pláne magamnak(nem vagyok egy konfekcióméret.. :) ), a babának könnyebben megveszek mindent, de nem esem túlzásba.Nem mindig veszek neki, sztem ez marad szülés után is.

Most van:

-két nadrágom-egy farmer, egy laza anyagú(jó elõtte sem volt 3 farmernél több nekem)

-pár mackóm(nem az elhasznált kinézetū), -rengeteg itthoni póló, de csak mert maradt melós pólók is

-3-4db csini felsõ, plusz 3-4 átlagos de kint is hordható felsõ

-2farmerszoknya

-6ruha, és 4 tunika kb.

Nem sok, de ennyi ruhám régen volt, és a lényeg h ezek újabbak(értsd nem 5 éve vettem õket, és csinosnak érzem magam bennük. Mondjuk mostanában sokat vagyok már itthon, úgyhogy lazán öltözök.

2015. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Ja és ezeket az elmúlt egy hónapban vettem õket. :) Van még egy csomó itthoni régi göncöm, mondjuk van amit évek óta nem vettem fel, de szülés utánig megtartom õket, nem tudom h mi az ami használható még. Kb szülés után fél-egy évvel fogunk költözni, na akkor kidobálom(elajándékozom) az olyan ruháimat, ami nem jó rám, vagy nem kémyelmes, nem szeretem. Addig vésztartalék. Utolsó voltam.
2015. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Itthoni ruhám sok van, főként kapott vagy régi, félig elhasznált cuccok, amiket máshová nem húznék már fel. Takarításhoz, kakikhoz, büfihez a legjobb. Sajnálnám ha nekem kellene ezekre kiadnom. Amúgy ezek is csinos rucik, tehát nem csak melegítőnacikról beszélek, de utcára pl. nem húznám fel őket. Én itthonra is szeretem a csinos topokat. :)


Eljárós ruhám nem sok van...

Alsó: 1-2 hosszú farmer, 1-2 rövidebb és 1 leggings.

Felső: 2 hosszú, 4-5 rövid.

Cipő: 1 csizma, 1 sportcipő, 1 papucs, 1 balerina, 1 magasabb sarkú, elegánsabb.


Amit kb. fél évente viszont mindenképp szoktam újítani, az bugyi, zokni, melltartó, tehát különböző alsóneműk. Azok kikopnak mindig.


Talán van elfekvőben még 1-2 egyberuha nyárra, de ennyi. Anyagilag megtehetnénk hogy több legyen, de mivel GYES - en vagyok és alig járok el itthonról, feleslegesnek tartok többet venni, de mondjuk az hozzátartozik, hogy én nem szeretek vásárolni. Majd ha elkezdek dolgozni, iskolába járni, akkor dúsítjuk a ruhatárat. Mondjuk ez nincs is olyan messze, most hogy belegondolok... :)

2015. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem sok ruhám, biztos azért is mert nem változott a méretek. Van,h rövid időn belül veszek többet is, aztán 1-2 hónapig semmit. A kisfiamnak is akkor veszek, ha találok jó áron jó ruhákat. Újabban a legtöbb ruhát (gyerek, felnőtt) a Lidl-ben veszem. Nagyon jó a minőségük, és az áruk is megfelelő. Pl. nemrég 3 nyári ruhát is vettem ott magamnak, darabját 1400-ert.
2015. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Ruha méretem változatlan, rengeteg ruhám van! Lányomnak (1 éves) és magamnak is rendszeresen vásárolok! :) Ha választanom kéne, akkor leszarnám a saját ruháimat, a gyereknek vásárolnék. Most a fehérneműkkel voltam hadilábon, mert elhasználódtak, de ma pótoltam a kiszórt darabokat!
2015. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most miért nem hasznos a válaszom?Esküszöm h ez van a ruhatáramban... :D
2015. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Húha 2 éve vagyok itthon. Terhesség előtt minden hónapban vettem magamnak 2-3 ruhát. Akkor persze úgy éreztem nincs egy rongyom se :D most meg ámulok ki vette meg a 10. ceruzaszoknyát :D

Régen a munkámból adódóan es a személyiségemből is mindig elegánsan léptem ki az utcára, beszárított haj, smink, magassarkú.

Most egy kicsit kenyelmesebben öltözöm, de sportosan elegánsan es ahova csak tudok magassarkút húzok. Minden reggel hajat mosok, felteszek egy kis sminket. A meglévő darabokat variálom, szerencsére jó minőségű alapdarabjaim vannak (marks&spencer, artz model, magenta, gas...) Felsőből sok h&m es. Most szezononkent veszek cipőt, ruhát amire szüksegem van, vagy nagyon megtetszik. Inkább a kisfiamnak veszek, nem azert mert nem telne, csak nagyobb öröm nekem. Inkabb a csaladi nyaralasokra teszek felre, könyvet veszek magamnak vagy kremeket, sminket.

2015. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!