Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket vásárolnál a gyerekeknek...

Miket vásárolnál a gyerekeknek és miket főznél ha fizetésig 7000ft-od lenne?

Figyelt kérdés
Van két gyerekünk 3 és 1,5 évesek, a nagyobbik tejérzékeny. Van itthon rizs, 80 dkg lapocka, kétszer fél kg csirkemell,makaróni, orsó tészta, tarhonya, gríz, 5l novényi tej(mandula,mandula és rizs), fél kg darált hús, egy üveg meggybefőtt, négy üveg lecsó,egy üveg paradicsomlé, hagyma...kb ezek vannak itthon. Hogy osszam be a pénzt? Vagy 25000ft hagytam ebben a hónapban a gyógyszertárban, ezért vagyunk most szűkösen. Megoldható? Olaj Zsír is van itthon.
2016. febr. 3. 11:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kb. egy hét múlva lesz fizetés...
2016. febr. 3. 11:37
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lapockából, (nem az egészből 20-25 dkg) főzhetsz levest. Csirkemellet natúron megsütöd. Maradék lapockából csinálhatsz pörit, hozzá tarhonyát. Paradicsomléből is lehet levest, vagy a maradék lapockát megcsinálod paradicsomos húsgombócnak, Ha van tojásod, akkor a lecsót megcsinálod azzal, de lehet simán rizzsel, vagy tarhonyával is. Darált húst megcsinálhatod makaróninak is. Csinálhatsz tejbegrízt is.
2016. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
A lecsó reggelire jó. A paradicsomfozelek is finom szerintem. Megybefottbol lehet csinálni csumolcslevest/meggymartast. Lapockat ki lehet sütni tarhonyaval. Rizsből meg akar növényi tejjel tejberizst is készíthetsz.
2016. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Makaróniból is lehet grízes tésztás csinálni, vagy veszel egy zacskó tésztát 200 ft-ért. Mi két napig esszük négyen.


A gyereknek néznék akciósan valami gyümölcsöt, de ha épp egy hétig nincs, abba se fognak belehalni.


Rizses húst meg tarhonyás húst is tudsz főzni, ahhoz a meggybefőtt is finom, de megcsinálhatod gyümölcslevesnek is.


A legjobb, ha felírod egy listára, mi van otthon, egy másikra, hogy mit főzöl, és ami kell hozzá, azt lehúzod. Ami hiányzik, azt felírod, meg mellé, hogy kb. mennyibe kerül.


Így a héten már csak kenyeret kell venni, meg esetleg szalámit, tojást, stb. Jelen esetben megéri akár többet is sétálni, ha olcsóbban tudsz vásárolni, de ha utazni kell, akkor mérlegelj, hogy többet spórolsz-e, mint az útiköltség, főleg ha jegyet veszel.


Krumplit és lisztet biztos vennék, akkor lehet csinálni akár tócsnit is, de a húsok mellé is jó köretnek, levesnek, gulyáshoz, vagy csak sültkrumplinak, ráadásul elég olcsó.

A lisztből lehet palacsinta, lepény, pizza, pogácsa, nokedli...


Virslit is tudsz olcsón venni (bár azért a minőségre is figyelni kell), laktatóbb lesz vele a lecsó. Ki hogy szereti.

2016. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van még itthon 9db tojás egy csomag virsli. :-) Meg zöldség mix a fagyóban, 3db húsos palacsinta is van a fagyóban amit már csak ki kell sütni.
2016. febr. 3. 11:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Rántotta is tökéletes sok mirelit zöldséggel. Lapockából brassói (talán 2 napra is elég). Csirkemellet felkockázod,besamell mártással leöntod (liszt plusz tej,azthiszem vaj is kell bele de megtudod nézni a receptet),főzöl ki rizst és összeöntöd a husival. Ez már 2-3 nap. Spagetti,vagy prézlis tészta... Ez már minimum 4 nap. Kemény tarhonya,5.nap,sajtos tészta,6.nap (vagy tojásos tészta a maradék tojásból). Leves: tarhonya leeves,tojás leves,paradicsomleves,ragu leves(csirkemell rizs és tejszín,de tökéletes tejföllel is),husi leves (amikor valamit csinálsz a husiból,veszel ki pár kockát).

Ha nem spagettit csinálsz a darált húsból akkor pl paradicsomos húsgombóc.

Meg még biztos össze lehetne valamit ütni,de most hirtelen nem jutott más eszembe!

2016. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú, tejérzékeny gyereknek is fogyasztható receptet nehezen tudok mondani, mi nagyon tejtermékesek vagyunk, csupa tejszínes, tejfölös kaját eszünk, de azért próbálkozom :)

Elég sok alapanyagotok van otthon, ehhez kevés dolgot kell venni.

Reggelire nem tudom, miket szoktatok enni, bár ezen, hogy lecsó reggelire, kicsit elcsodálkoztam, nekem fura lenne. Nálunk a reggeli általában vajas kenyér, lekváros kenyér, vagy müzli, tejbegríz, tejberizs (na mondjuk ilyet lehet növényi tejből is csinálni, és van hozzá rizs is, nem tudom, szeretik-e a gyerekek), mehet bele akár meggybefőtt is, nagyon finom szerintem :)

Ebédre lehet csinálni a lapockából meg a rizsből rizseshúst, vagy húsos tarhonyát, bár ez engem a menzára emlékeztet, de sokan szeretik.

Csirkemellből és tésztából lehetne valamilyen szószos tésztát készíteni, most hirtelen erre nincs tippem, mert mint írtam, mi ilyen tejes cuccokat szoktunk főleg enni, úgyhogy én biztos tejszínesen készíteném, de biztosan lehet másféle szószt is csinálni a csirkéből.

Makaróniból, darálthúsból lehet milánói makarónit csinálni, ha veszel hozzá paradicsompürét, ez max. párszáz forintot jelent pluszban, ha fűszerek vannak hozzá otthon.

Ha van lekvár esetleg, vagy vesztek, akkor grízestésztát is lehetne csinálni, spórolós kaja gyanánt.

Az üveges lecsóra nincs ötletem, nálunk senki sem szereti a lecsót, ezért ilyet nem szoktunk venni, de a neten biztos vannak rá jó ötletek.

Zöldségmixből, rizsből valami rakott egytálételt is lehet készíteni, esetleg lehet hozzá csirkemellet is keverni, ebbe mehet tojás is, vagy csinálhatod virslivel is, az is finom. Vagy lehet ugyanezt rizs helyett orsó tésztával is, úgy is jó.

Darált húsról jut eszembe, nálunk az egyik nagy kedvenc a pásztorpite, paradicsomos darált hús zöldségekkel, a tetején krumplipürével, sütőben megsütve, a neten sok helyen fent van a pontos recept.

2016. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Simán megoldható. Kérdés, hogy mit szoktatok reggelizni.

A többiek sok jó tippet adtak. Én még annyit tennék hozzá, hogy a piacra mennék a helyedbe, hogy valami friss zöldség, gyümölcs is kerüljön az asztalra. Egy kis sütőtök, cékla sütve isteni, és filléres tétel, illetve alma, krumpli, káposztaféléknek is most van szezonja.

Egyébként pedig csak legvégsőbb esetben mennék boltba, mert nagyon sokmindenből gazdálkodhatsz otthon.

Spórolós ámde húsos étel a kárpáti borzaska, nálunk rendszeresen készül:

[link]

2016. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előzőekhez még annyit javasolnék, hogy érdemes zabpelyhet venni. Néhány száz ft fél kg, viszont elég kiadós zabkását lehet csinálni belőle. Egy 50g-os zabpehelyből és mellé gyümölcsből (pl alma) kb. 3-4 gyerekadag kihozható. 500g-ból pedig ugye 30-40 étkezés fejenként. Ráadásul nagyon eltelít. Ha nem is most, de érdemes tartani otthon, mert olcsó és tápláló kaja.
2016. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lecsós virsli krumplival. Vennék pár kilót, az kiadós, és mindent lehet belőle csinálni. A többit már leírták. A gyerekeim szeretik a levest, ezekből minden napra lehetne, amiket írtál. (meggyleves, paradicsom, burgonya, vegyes zöldség, stb.) Tészták paradicsomszósszal, egyikbe darálthús, másikat sült csirkemellel tepsiben sütve a szószban.
2016. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!