Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az a kismama, aki havi munkaid...

Az a kismama, aki havi munkaidő keretben dolgozik, és a napi óraszáma 10, kap e kedvezményt az óraszámokra? Gondolok én arra, hogy napi 8órában lehet csak a kismamát foglalkoztatni.

Figyelt kérdés
Neten csak annyit találtam, hogy túlóráztatni a kismamákat nem lehet. Viszont úgy kompenzálják nálunk a napi 10órákat, hogy havi 3-4 pihenő napot biztosítanak. Magyarán túlóra nincs.

#terhesség #kedvezmény #védelem #kismama #túlóra #8 óra #havi órakeret #kismamavédelem
2016. febr. 4. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom van-e erre törvény, de pl. nálunk az egészségügyben sokan 12-eznek. Ha valaki kismama vagy dolgozik így vagy elmegy táppénzre. Én köztes megoldást még nem hallottam. Viszont elvileg a munkáltató köteles "biztonságos" munkakört biztosítani. Pl. n álunk a laborosok ilyenkor kimennek irodára.
2016. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha van nálatok munkaidőkeret, akkor szabályosan dolgozol 10, de akár 12 órát is egy nap, ez önmagában nem túlóra. Túlórád akkor lenne, ha túllépnéd az adott munkaidőkeretben ledolgozható órák számát. (attól függ, hogy 1, 2 vagy 3 havi munkaidőkeretről van szó).
2016. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!