Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 3 éves gyermeketek hogyan...

A 3 éves gyermeketek hogyan játszik az autókkal? Baj lehet?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy a fiam előszeretettel játszik összeütközőset, karambolosat, olyat hogy valakit elütnek és mentőt kell hívni vagy olyat hogy leég a ház és ki kell menteni egy embert. A tévében is monster truck a kedvence. Emellett építőkockázik, rajzol, szereti a meséket, rengeteg verset éneket tud, de aggaszt hohy esetleg ezek a dolgok nem az agresszivitás első jelei-e?

2016. febr. 7. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen természetes, hogy a fiúk agresszívabb játékokat játszanak, ez genetikailag beléjük van kódolva. Pont ezért nagyon fontos a játék egy gyerek életében, mert így az agressziót is-sok minden más mellett- le tudják vezetni! Ne aggódj, ettől még nem lesz agresszív személyiségű a kisfiad! Jár valamilyen közösségbe?
2016. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a tűzoltónak is az a dolga hogy égő házat oltson..


szerintem természetes hogy normális szituációkat játszik el.


a pár hónapos babámnak is vicces volt az ütközés, vagy ha vallami leesik, ezért is szeretik a bohócokat is, mert az is "bénázik"


szóval minden oké

2016. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
igazából szerintem nagyon is fejlett a kognitív képessége, kétlem hogy ilyen szinten képes lenne minden 3 éves szimbolikus játékokra
2016. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bölcsibe jár. Egyébként nem verekszik és a bölcsibe is szívesen van.
2016. febr. 7. 20:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Akkor ezek teljesen természetes dolgok, mi lesz majd ha játékpisztollyal fog játszani. :-P
2016. febr. 7. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok. Megkérdezhetem, miért nem volt hasznos a válaszom? Nem kötekedésből, tényleg érdekel. Egyébként, ha agresszív lenne, annak egy csomó más jele is lenne(ezért kérdeztem a közösséget). De ezek szerint nincs semmi baj vele.
2016. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

(én nem pontoztam, csak jelzem.)


a gond ott kezdődne ha majd állatkínzósat játszana igazi állattal(akár kisebb, nagyobb)ott már valódi problémák lennének háttérben, elsősorban családi háttér miatt

2016. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Gyerekkoromban én is így játszottam a matchboxaimmal (amit felnőtt fejjel kicsit sajnálok, mert ma már gyűjtöm a matchboxokat, modellautókat /már több mint 500db körül járok :D/ és volt pár értékes darab is köztük, amik "ütközéssel" megsemmisültek és ma már nehezen beszerezhető), és teljesen normális életet élek felnőttként (ezt úgy értem, hogy nem lettem pszichopata vagy ilyesmi). Na jó, egy kicsit autób*zi lettem. :D

Szóval teljesen normális a kisfiad, nem kell megijedni! ;)

2016. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Mindenkit zöld kezet nyomtam.
2016. febr. 8. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!