Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Extrém vékonyszálú kislányom...

Extrém vékonyszálú kislányom haja, hogyan fogadtassam el vele?

Figyelt kérdés

A szülők haja is vékonyszálú, egyedül anyósomé erős de úgy néz ki nem örökölte ezt tőle. Anyám 60 évesen már eléggé kopaszodik, én 33 évesen, hát látszik a fejbőröm (átlátni a hajon szinte). Ha nincs a hajamon hajhab, tupír és egy flakon hajlakk, akkor mintha vizes lenne, annyira a fejemre lapul. Egész gyerekkoromban utáltam a vékony szárú hajam és rondának találtam magam, fél kiló lakk nélkül ki sem mentem az utcára. Mára már elfogadtam magam, de most nem is ez a kérdés.

Kislányom lassan 3 éves de még soha nem vágtam a haját. Most olyan nyakig érő kb, mondjuk 10 centis.


Szokta kérdezgetni, hogy más kislányoknak miért olyan hosszú a haja, és ha megnő akkor ugye neki is olyan lesz. Nem igazán tudok mit válaszolni rá.


Nem akarom, hogy ez alapján mérje a szépséget. Tény, hogy minden kislánynak a hajába szoktak rakni mindenféle csatot, pántot, gyönyörű fajfonatokat csinálnak az anyukák. Ezzel semmi bajom, de nálunk ez elképzelhetetlen.


Hogyan alakítsam ki az önképét, mit mondjak neki, hogy ne érezze kevesebbnek magát?

Egyenlőre azt mondom neki, hogy persze majd meg fogsz nőni és hosszú hajad lesz...de gondolom nem lehet akármeddig hazudni neki.


Illetve inkább a ruhákra, csillogó-villogó szoknyácskákra helyezem a hangsúlyt, hogy hercegnőnek érezhesse magát.


2016. febr. 10. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pont attól erősödne, ha vágnád... És még bőven változhat a helyzet! Az én lányomnak is vékonyka haja volt kicsi korában, mondjuk mi gyakran vágtuk, nem akart hosszú hajat, mert utálja, ha van benne valami.

Most - 9 éves - jött meg az igénye a hosszú hajra, és mostanra szépen meg is erősödött neki.

2016. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányomnak lassan növő, göndör haja van. Két éves koráig konkrétan kopasz volt. Állandóan panaszkodik, hogy ő seggig érő, egyenes hajat szeretne. Sokat nem tudok vele tenni, szoktam sokszor mondani, hogy szerintem pont így áll jól neki az a sok göndör fürt. :)

Külön pech, hogy a húgának gyorsan növő, szögegyenes haja van. Ééééééééééés.... mit ad isten, göndörre vágyik, nahát. 3:)

Dicsérd sokszor, és mond neki, hogy milyen jól áll neki a RÖVID haj. ;)

2016. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Először neked kell elfogadnod. Írásod alapján ez még nem sikerült. Kis csatokat a rövid, vékony szálú hajba is lehet tenni.
2016. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ezzel a hozzáállással te sulykolod majd bele, hogy márpedig így nem szép...

Egyébként pedig vágatni kellett volna, attól erősödik a haja, még ha nem is lesz extrém dús tőle.

2016. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De nincs mit vágatni. Már voltunk többször is fodrásznál azt mondta még nincs mit. 2 éves koráig tök kopasz volt. Mostanra van egy kevés haja. És nem lehet bele csatot sem rakni, mert egyből kiesik. A hajráfok pedig nyomják a fejbőrét, panaszkodik rá. A hajpántok pedig szintén lecsúsznak.


És pont ezt mondom, hogy nem akarom belesulykolni ezért kérdezem mit mondjak neki.

Nem akarom abban a hitben nevelni, hogy majd meg fog nőni a haja mert nem valószínű. Ez genetika nagyrészt. És pont ezért helyeztem a ruhára a hangsúlyt, hogy érezhesse hercegnőnek magát. És mondom neki eleget, hogy milyen szép stb. Csak arra nem tudok mit mondani, ha konkrétan megkérdezi mikor fog megnőni olyan hosszúra a haja mint az unokatestvéréé (akinek konkrétan hatalmas, erős, fenékig érő hajakoronája van).

2016. febr. 10. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg bármi történhet még a hajával. A kamaszkor is nagyot tud változtatni. Nekem elég vékonyszálú hajam volt, bár nem okozott gondot, mert fiús lány voltam és én kardoskodtam a 2 centis haj mellett.


Kamaszkorom előtt kezdtem el növeszteni. 18 éves koromra dús és göndör (göndör volt előtte is) hajam lett. Annyi, hogy lapockánál tovább nem nő, bár nem is akarnék hosszabbat.


Férjem lányánál fordítva volt: gyereknek sok haja volt, majd a kamaszkorral ritkás lett és úgy is maradt neki. Már elmúlt 20, így nem valószínű, hogy változni fog.

2016. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak mond meg neki, hogy a tiéd ilyen, mindenkié más. Látod anya is milyen boldog vele, én is szép vagyok, apa szeret, téged is fognak. Nem kell tudnia, hogy utálod és mit gondolsz róla.
2016. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért 3 évesen már olyan nagy csoda nem történhet,ne áltassátok.

Nincs más,el kell fogadtatni Vele,hogy Neki ilyen haja van.Próbáld meg kihozni belőle a legtöbbet.Én a másik oldalon állok,nálunk mindhárom gyereknek annyi haja van(apósomnak "köszönhetően"),hogy nem tudunk mit kezdeni vele.2 naponta muszáj mosni,különben bebüdösödik,és a fejbőrükön lerakódások lesznek(kénytelen vagyok Babé sampont használni,még a nagyobbaknak is,mivel a fejbőrüket az nyugtatja meg).Havonta viszem fodrászhoz Őket,hogy ritkítson/igazítson rajta.A gyerekek se boldogok,izzad,viszket a fejük a sok sok hajtól.Én/mi/Ők örülnénk,ha kevesebb hajuk lenne.Erre mondjuk nincs sok esély,mivel Apósom a maga 72 évével is "hajas baba".Bár Anyósom se panaszkodhat,de közelébe se jöhet Apósomnak(persze hajilag értem,kiváló anyós,nagymama)

2016. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, igyekszem elfogadtatni vele.


7-es nem utáom és kikérem magamnak. Úgy imádom a gyerekemet ahogy van, minden apróságával és hisztijével együtt tökéletes. És a vékony szálú hajával együtt tökéletes nekem! Csak tudom magamról, hogy mennyire utáltam a hajam jó 10-20 évig mire elfogadtam (meg a magasságom, a súlyom, szinte bármit mint minden kamasz) és ettől szeretném megkímélni a gyerekemet amennyire lehet. Arra akarom tanítani kicsi korától, hogy szeresse úgy önmagát ahogy van, lássa úgy önmagát ahogy én látom őt. Így talán akkor nem fog már kamaszon fogyókúrázni meg agyontupírozni a haját ahogy én tettem anno.

2016. febr. 11. 15:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Szövegértés! A 7-es nem azt mondta, hogy a gyereked utálod, hanem a saját hajadat (és azt, hogy a lányodé is ilyen lett). Ezt nehéz eltitkolni, nem kimutatni, mert megérzi, hiába akarod az ellenkezőjét közvetíteni neki.


Szerintem nem jó, hogy mindig csak másra tereled a figyelmét, a ruhákra teszed a hangsúlyt. Lehet vékony szálú gyenge hajjal is "fodrászkodni", cicomázni. Vannak olyan csatok, díszek, amik megmaradnak az ilyen hajban is. Pl.: az ún. "tépőzáras csatok" [link]

2016. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!