Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy fogadtassam el a férjemme...

Hogy fogadtassam el a férjemmel a mindenre jó szoptatást?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatom a babámat, 14 hetes, és ma a délutáni szunyókálásból nagyon keservesen sírva ébredt, sikított, ilyen még nem volt soha, aztán gyorsan kicseréltem a pelusát, de közben pisilt is, minden olyan lett, s kaptam az alkalmon, hogy akkor egy szál pelusban szoptatom meg, hogy érezze a bőrömet. Bejött a férjem, s kérdezte, hogy miért meztelen a baba, én meg mondtam neki, hogy most szeretném, ha összeérne a bőrünk megnyugtatásként. Erre dühösen kiment és a fejemhez vágta, hogy biztos azért sír a baba, mert ilyen vagyok...Nem szoktam ilyet, ruhában van egész nap, de ha éppen sokat és keservesen sír, még ha csak 1 óra telt el a legutóbbi szopi óta, akkor is mellreteszem. Persze nem ez volt eddig az általános, mert nem hasfájós baba, nagyon jól elvan, játszik, nézelődik, s többnyire 2,5-4 óránként eszik, ahogy éppen kedve van, de a férjemnek már az sem tetszik, hogy ha éppen 1 órát cicin volt a baba, eltelik félóra, s megint cicire rakom. Ha elmegy reggel dolgozni 8 körül, s szoptatok, aztán hazajön este 7 körül, s akkor is épp szopi van, fennhangon, gúnyosan megjegyzi, hogy már megint szoptatok, hurrá...Hiába mondtam el neki nem egyszer, hogy a szoptatás nem csak táplálásra való, ő mindig mondja, hogy túletetem a babát...kicseszek vele, cicifüggő lesz, stb.
2015. jan. 4. 17:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
fura a férjed. szoptass elvonulva, ne elotte, ne lassa a csupasz melled aztan majd elmulik a puffogasa bar valoszinuleg nem csak ez a baja.
2015. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Féltékeny :) ne foglalkozz vele....
2015. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Azt, hogy ruhában vagy pucéran szoptatod a kicsit nem gond. A gond inkább a rendszertelen szoptatás miatt van. Már kicsinek hozzá kéne szoktatnod, hogy 3-4 óránként eteted. Ha azt szokja meg, hogy egyet visít és már rögtön enni kap, akkor később nagy gondjaid lesznek ebből. Nem hiába mondják, hogy 3 óránként etessük stb. Ha minden 3 órában a baba jól eszik, akkor nem szabadna éhesnek lennie fél vagy 1 óra múlva. A kicsi szervezetének is hozzá kell állni a rendszeres, normális étkezéshez.
2015. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tetszik neki az sem, hogy minden babás dologra rákeresek az interneten, próbálom a legjobban csinálni. Szerinte az a baj, hogy már túl jót akarok, s az ilyen internetes önigazolásokra van szükségem. Amúgy szinte mindig itt vagyunk a babaszobában szopikor, ő a másik szobában.
2015. jan. 4. 17:25
 5/15 A kérdező kommentje:
3-as: írtam is, hogy többnyire 2,5-4 óránként eszik. Nem kerül minden nyikkanásra mellre, lehet, hogy rosszul fogalmaztam bocsánat, de ha éppen olyan van, hogy mondjuk eltelt 2 óra 40 perc és nagyon elkezd sírni, akkor mellre rakom, s eszik is.
2015. jan. 4. 17:29
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Csak egy kérdés: A férjeddel mennyi időt töltesz el?

Mert így olvasva inkább az zavarhatja, hogy rá szinte semmi időd nem maradt. Nyilván minden anyuka imádj a pici babáját, és vele tölti minden idejét, de van egy határ. A férjedet ne hanyagold mert lehet neki nem elég a napi 2 óra figyelem, és zavarja, hogy a pici születése miatt minden megváltozott, nem kap elég figyelmet..

2015. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is az ugrott be, hogy esetleg azért ilyen a férjed, mert vele esetleg alig foglalkozol, míg a babával 0-24. Vannak ilyenek, hogy abszolút féltékenyek a gyerekre is. Figyelj oda rá is, ha esetleg ez a probléma.
2015. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Inkább pont, hogy fordítva van sajnos. Tehát napi 10 órát dolgozik, fáradtan jön haza, leül a számítógép elé, játszani, a babával nem sokat foglalkozik, persze idejön megpuszilni, mosolyog rá párat, de aztán ül is be a gép elé. S ha felhozom ezt neki, azt válaszolja, hogy azért vagyok itthon, hogy én foglalkozzak a babával, ő pénzt hozza, s még egy félórát sem tud eltölteni aktívan a babával, pl. hogy hajat tudjak mosni vagy ilyesmi...beülteti a pihenőszékbe, de nem tudja aktivizálni magát.
2015. jan. 4. 17:46
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem akkor meg inkább az a "probléma", hogy felboríthatta a megszokott napját, hiába 14 hetes. :)

Gondolom terhesség alatt, amikor hazaért, tetted le elé a kaját, körbe volt ugrálva, most meg ha nyüszi van a baba részéről, te mész, és kész. Pedig ő, ezzel a munka utáni játékkal... persze, ki kell kapcsolódni, de ha hazaért a 10 órás melóból, akkor felüdülés hazaérni és végre a családdal lenni.

2015. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező..

Nem az volt a kérdés, hogy a férjed foglalkozik-e a babával. A férfiak amíg a pici baba tehetetlen addig nem is kötődnek hozz olyan erősen mint mi anyukák. Majd amikor már járni, beszélni, játszani lehet vele, na akkor majd foglalkozik a kicsivel. De te foglalkozol a férjeddel? Amikor a pici alszik vagy elvan magával akkor odamész hozzá, ölelgeted? beszélgettek??

Nekem is vannak gyerekeim, és tudom, hogy pici gyerek mellett sem kell lenni 24 órán keresztül.

2015. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!