Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a szüleimmel, hogy megbuktam tesiből?

Figyelt kérdés

A többi tantárgyból javítottam 1-2 jegyet. Testnevelésből pedig 3 jegyet kaptam, csak ilyen ügyességi gyakorlatokból (szóval nem futás, felülés stb). Így nem értem el a 2.0-t és megbuktattak.

Tavaly 3-as voltam, most is javítottam volna szívesen, de pont azokat csináltuk amihez nem értek. Én igyekeztem, meg sosem voltam szemtelen a tanárral, egyszerűen csak így alakult.

A szüleim pedig ahelyett, hogy nevetnének rajta, itt problémáznak, fenyegetőznek.



2015. jan. 22. 15:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá a tanárnál, mi lesz a következő félévben, esetleg maradj suli után gyakorolni.

Arra most hadd ne térjek ki, hogy milyen hülye dolog már tesiből megbuktatni valakit...

2015. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, én pedagógus vagyok, nem tesitanár, de a pályafutásom alatt olyat még nem hallottam, hogy valaki megbukott volna tesiből. A testnevelés készségtantárgy, akkor kap egyest valaki, ha egyáltalán nem csinál meg semmit!
2015. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Már pedig 1-es van a félévimbe.

Na pont ez az, hogy velük sem tudom megértetni. Nem kell gyakorolnom, pusztán végre azokat a gyakorlatokat kéne csinálni amihez értek: Iskolakör, couper, fekvőtámasz, felülés, ilyesmik...

Tavaly 3,4-re álltam tesiből. Az új tanár viszont buzgómócsing.

2015. jan. 22. 15:49
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes... volt már pár tesitanárom (férfi, nő, szigorú, engedékeny, stb.), de csak azoknak írtak be egyest és bukott meg az illető, aki sosem járt órára, és ezáltal nem is tudott semmit teljesíteni.

Mindenki, aki megpróbálta megoldani az adott feladatot, gyakorolt (nem osztályozással kezdődik!), annak már megvolt a minimum kettese, már csak azért is, mert rendszeresen bejárt órára.

Ha tényleg a tanár ilyen genyó, beküldeném a szüleimet, beszéljenek vele, kérdezzék meg, mi volt az elmúlt fél évben, milyen feladatok voltak, amiket lényegében a minimális szinten sem tudtál teljesíteni?!

Én sosem voltam jó futó, kötélre se tudtam mászni, viszont aktív voltam, mindent megpróbáltam, megcsináltam jól-rosszul és sosem kaptam semmire egyest.

Oltári ciki tesiből bukni!

2015. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos vannak ilyen begőzölt tesitanárok, nekem is volt szerencsém ilyenhez.

A legtöbb amit tehetsz, hogy megígéred nekik, hogy év végére kijavítod a bukást.

(Azt meg egyébként sok készségtantárgyat oktató tanár elfelejti, hogy mint ahogy a rajz, a technika, az ének-zene, úgy a tesi is készségtantárgy, amelyekből - elvileg! - nem lehetne buktatni...)

2015. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tesiből egyáltalán nem ciki megbukni. Ez egy készségtantárgy, lehet gyakorolni, edzeni és próbálkozni, de egyszerűen nem megy mindenkinek. A legtöbb tesitanár szerintem úgy van vele, hogy ne pont a tesi húzza le a diák átlagát és megadják a jobb jegyet, főleg ha látják, hogy a gyerek igyekszik , de sajnos nem minden tanár van így vele. Nekem eddig szerencsém volt a tesitanárokkal, de van helyette más....Nálunk az ének a "mumus", egy tanár tanítja az egész gimiben, aki ezt valami életcéljának tartja, hogy megszerettesse az ének órát a diákokkal, de nagyon rosszul csinálja... Elég sokan megbuktak már és még 12.-ben is képes megbuktatni valakit énekből, erre is van több példa. Olyan szempontból igaza van, hogy ez is egy iskolai tantárgy, vannak elvárások, van tananyag, de azért ez mégiscsak függ a képességektől és nem hiszem, hogy ezzel a kevésé fontos tárggyal kéne lerontani a diák jegyeit. Egyébként a félévi jegyeknek (ha nem számít bele a továbbtanulásodba) akkor nincs sok jelentőségük, nem tudom, hogy a bukás ilyenkor jelent-e valamit...?
2015. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is megbuktam anno és úgy kaptam kettest év végére is, hogy előtte beírták a max igazolatlant, soha többet nem hiányozhattam év végéig semmiből igazolatlanul (egy két hónap volt a vége előtt) és kaptam egy jobb jegyet, amire meg lett a kettes. Én azért buktam meg anno, mert nem voltam hajlandó hajnalban bejárni csak a lányokkal tesizni. Fiú iskola volt, műszaki és a lányoknak akkor azért volt külön a tesi, mert voltunk összesen 20-an, ráadásul hajnalra tudták betenni az órarendbe.

Annyira számított ez, hogy utána műszaki egyetemet végeztem. (Sajnos felmenettetk tesiből, úsznom kellett minden félévben az egyetemen, de uszodába meg nem mehettem bőrproblémák miatt...)

2015. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Lehidalok...tesiből bukni????

Én eddig úgy tudtam, max. azért lehet, ha valaki nem HAJLANDÓ semmit sem csinálni az órán. De ha próbálkozik és még úgy sem meg kettesre, el kell kezdeni intézni a felmentetést. Nálunk volt olyan lány, aki nyitott gerinccel született, ezért nem volt képes a feladatok végrehajtására, ő fel volt mentve.

Szerintem simán felül lehet bíráltatni ezt a jegyet. Osztályfőnök, igazgató, persze a szülőkkel karöltve.

Amúgy nekem is fura egy tesitanárom volt. Karatéztam, nem is rosszul, versenyekre jártam. Közölte, hogy ez egy lánynak árt, hagyjam abba. Nem hagytam, na onnantól 2-es voltam nála. De meguktatni eszébe sem jutott.

2015. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes. Én se bírok sokat futni, kötélre abszolút nem tudok mászni, van is rajtam kis felesleg, de hiába lett volna 1-es a tudás a tanár megadta rá a 2-est, mert látta, hogy próbálom, hogy igyekszem csinálni!
2015. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok. A couper-teszt úgy tudom kötelező, azt mindenképp osztályoznia kell. Vannak szabályok, amit a tesitanárnak is be kell tartania. Valamiért nem lehetsz neki szimpatikus, de nem szabd hagyni, hogy önkényeskedjen. Szüleiddel kérjetek időpontot nála fogadóórára, és kérjetek részletes magyarázatot a jegyekről, a követelményekről. Vannak tantervi követelmények, melyekben meghatározzák az adott tantárgyból az adott évfolyamon a minimumszintet, amit teljesíteni kell, kérjetek erről tájékoztatást.
2015. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!