Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire egyszerű...

Tényleg ennyire egyszerű volna a csok kijátszása?

Figyelt kérdés
Testvéremék fel szeretnék venni a 10 milliós vissza nem térintendő támogatást, holott korábban nem igazán gondolkodtak 3 gyerekben. Kérdeztük, hogy mi lesz, ha mégsem jön össze, mert úgy döntetek, hogy nem akarjátok? (Mert hogy a testvéremnél simán lehet, hogy meggondolják magukat.) Erre kijelentette, hogy ők utána olvastak a törvényeknek és közölte, hogy van jóbarát orvos ismerőse (urológus), aki ír papírt arról, hogy "nem áll fel neki" (bocs) és le van tudva. Így mentesülnek a többszörös visszafizetéstől, csak a 10 milliót kell visszafizetniük.
2016. febr. 10. 15:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Orvosi papírral valóban nem kell büntetőkamatot fizetniük. "Csak" a 10 milliót, de a felgyülemlett kamatokkal együtt. Nagyságrendileg így nem 50 milliót csak 20-at kell visszafizetni majd hirtelen.

Másik kérdés, hogy milyen orvosi papírt fogadnak majd el, ha arra kerül a sor.

2016. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én erre nem építenék, mert ha sokan megjátsszák, akkor simán bevezetik, hogy független orvosszakértői véleményt kérnek. Vagy kötelezővé teszik neki a Viagrát. :)
2016. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Ismereteim szerint kötelezik őket a reprodukciós eljárásra is.
2016. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennyivel tuti nem lehet elintézni, valahol azt olvastam, hogy 5 lombik után lehet azt mondani, hogy ez van, nem sikerült, de a pénzt akkor is vissza kell fizetni, csak az ötszörös jegybanki kamat nélkül, vagy valami hasonló, nem jártam pontosan utána, csak sokat olvastam róla, de nem fog az állam 10 milliókat így kidobálni az tuti.
2016. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
A testvéred hülye. Nem, ezzel nincs letudva. Attól hogy nem áll fel, még nem meddő.
2016. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

5 kötelező lombik után tekintenek el a kamattól. De a 10+10 milliót akkor is vissza kell fizetni.


Nem, nem ennyire egyszerű kijátszani a CSOK-ot.

2016. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Na közben utána olvasgattam a törvénynek is, van egy olyan, hogy kizáró egészségügyi ok. Hát szerény biológiai ismereteim alapján, ha a férfinek nincs merevedése, abból nem lesz sperma sehogy sem.


„(11) Amennyiben az  igénylő házaspár a  gyermekvállalását nem teljesíti, de az  emberi reprodukcióra irányuló

különleges eljárások végzésére vonatkozó, valamint az  ivarsejtekkel és embriókkal való rendelkezésre és azok

fagyasztva tárolására vonatkozó részletes szabályokról szóló 30/1998. (VI. 24.) NM rendelet [a  továbbiakban:

30/1998. (VI. 24.) NM rendelet] szerinti, az  egészségügyi szakellátás társadalombiztosítási finanszírozásának egyes

kérdéseiről szóló 9/1993. (IV. 2.) NM rendelet [a  továbbiakban: 9/1993. (IV. 2.) NM rendelet] 4. számú melléklet

13. főcsoportjában megjelölt egészségügyi szolgáltató igazolja, hogy az igénylő házaspár

a) a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető meddőségkezelési eljárásokról szóló 49/1997.

(XII.  17.) NM rendelet [a  továbbiakban: 49/1997. (XII. 17.) NM rendelet] 2.  § (1)  bekezdés c)  pont ca)–cf)  alpontja

szerinti emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásban (a  továbbiakban: reprodukciós eljárás) a  kötelező

egészségbiztosítás keretében vagy azon kívül összességében legalább öt alkalommal részt vett, vagy

b) a gyermekvállalását azért nem tudta teljesíteni, mert vele szemben a reprodukciós eljárás megkezdése előtt, vagy

a  reprodukciós eljárás közben a  30/1998. (VI. 24.) NM rendelet 1.  § (2)  bekezdése szerinti kizáró egészségügyi ok

merült fel, vagy a 30/1998. (VI. 24.) NM rendelet 1. § (5) bekezdés a) pontjában foglalt feltétel nem teljesül, vagy a férj

spermiogrammja alapján a 49/1997. (XII. 17.) NM rendelet 2. § (1) bekezdés c) pont ca)–cf) alpontja szerinti egyik

reprodukciós eljárásra sem alkalmas,

a megelőlegezés ideje alatt az  állam által megfizetett − 13.  § (2)  bekezdése szerinti − ellenszolgáltatásokat nem,

hanem kizárólag a megelőlegező kölcsön tőkeösszegét kell visszafizetnie, feltéve, ha a (14) bekezdésben foglaltak is

megvalósultak.

2016. febr. 10. 15:21
 8/23 A kérdező kommentje:
A másik, hogy még ellenőrizni se igen lehet, hogy van-e merevedése vagy sem.. szóval nem tűnik számomra hülye gondolatnak.. bár rohadt etikátlan volna részükről..
2016. febr. 10. 15:23
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, ha valakinek nincs merevedése a spermáit ki lehet nyerni a herékből, és ha néhány éketképes van, már mehet is a lombik.
2016. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Utolsó én még ilyen eljárásról nem hallottam, mi a neve az eljárásnak? A másik én úgy tudom, hogy nem a herék tárolják a spermát.
2016. febr. 10. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!