Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mivel, hogyan spórol v...

Ki mivel, hogyan spórol v spórolt születendő vagy meglévő babáján?

Figyelt kérdés
2016. febr. 11. 04:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

?

A gyereken sosem spóroltam. Ami kellett, az kellett.

2016. febr. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én használt, de jó minőségű ruhákat vettem a születendő babának, helyi babás csoportban, illetve a jofogason személyes átvétellel.

Mielőtt megvennék valamit, alaposan utánaolvasok, van hogy egy-egy termékkel kapcsolatban jobban tájékozott vagyok, mint az eladó. 4 helyen vásároltunk (Brendon, Babyshop, Neobaby, Tesco). Ugyanazon termékek között árban nagy az eltérés, van hogy 2-3 ezer ft is. Pedig ugyanaz a termék és a márka is!

Regisztráltam a DM és a Rossmann babaprogramjára, remélem ezzel is spórolok majd.

Még odébb van, de a hozzátáplálást nem üvegesből, hanem otthon készített ételből szeretném csinálni.


31 hkm

2016. febr. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egészségpénztárt nyitottam, így mindent erre vásárolok, pelenka, cumi, gyógyszer, és tudok adót visszaigényelni, de nem csak az ő dolgait veszem így, hanem sajátunkat, közeli hozzátartozókét is, most adtam be az adóbevallást, 130 ezret tudtam visszaigényelni. Emellett kuponokkal vásárolok dm-ben,.rossmannban, ezzel.is spórolunk 30% körül mindig a pelemkán, tejitalon. Emellett igényeltem hitelkártyát, ez 4%-ot visszaad több kiemelt kategóriában (pl gyógyszertár, szepsegapolas, ruhabolt), mindenhol pedig 1%-ot, ezzel.havi szinten kb 3 ezer Ft-ot keresek. Emellett veszek használt ruhát, de magunknak is sokszor azt veszek, olyan jó egyedi darabok vannak. Jah és ami olyan, hogy már nem kell, vagy nem jött be, azt eladom.
2016. febr. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pelusokat dm-ben kuponokkal veszem, sokat turizok, bár ez inkább hobbi mint spórolás, mert túl sok cuccot veszek, bár így ritkábban kell mosni. Babakocsit olcsóbbat vettem, most csatos hordozót nézek használtan, inkább egy szuperjó használtat veszek egy kevésbé jó új helyett.
2016. febr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Cipőknél figyelem az akciókat, hírleveles kuponokat használok, pl. most vettem két tavaszi Pediped cipőt egy áráért.
2016. febr. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A legtöbb dolgot használtan vettük neki.

A kinézett babakocsit e-bay-en feltúrtam. Használtan az eredeti, új ár 10%-áért találtam Angliában (hordozó, isofix talp is járt hozzá). Egy onnan ingázó ismerősömet megkértem, hogy vegye át és hozza el.

Itthon kihívtam egy ipari szén-dioxiddal tisztító embert, 5 rugóért csíramentesre pucolta az egészet.

2016. febr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a ruhái nagy részét használtan vettem turiban vagy börzén, játékot is sokat bababörzén, fb-on szereztem be.

kiságyunk kölcsönkapott volt, egyéb bútorait úgy vettük, hogy később ifjúsági bútornak is jó legyen.

sokat kuponoztam, akkoriban a dm még normális kuponokat adott :o

vegyesben használtunk eldobhatós és mosható pelust. utóbbival nagyon soka spóroltam, főként, hogy jónéhányat magam varrtam neki.

2016. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám, hogy pénzt takarítottunk meg:


-egészségpénztár, amivel a vizsgálatokat, légzésfigyelőt, egyéb babacuccokat nagyrészt fedezni tudjuk, jár érte adó visszatérítés. Olyan helyen szülünk, ami szintén elszámolható rá.

-használt pelenkázó asztalt vettünk egy barátnőmtől

-szintén tőle egy használt pihenőszéket

-ikeás a babaágyunk és kádunk

-ha már pénzmegtakarítás: végig dolgozom terhesség alatt, csak otthonról (jövő héttől), hogy ne kelljen táppénzre mennem

-bevállaltam egy csomó plusz munkát ősszel (külön díjazásos projektek), hogy a CSED, GYED több legyen

-vettünk egy nagyobb lakást, amit drágábban tudunk kiadni, így az adózás után marad a mi albi díjunkon felül még pénz

-mindig figyelem a Rossmanó és DM-es akciókat, eszerint vásárolgattuk meg előre a babacuccok/öblítők nagy részét

-ételre szinte alig költünk, mert a szüleim terhességem alatt 2 hetente egy csomó étellel dobnak meg minket, amit szép lassan fogyasztgatunk.:)


35hkm

2016. febr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én kisbabásként kaptam rá a turizásra, vaterázásra, addig eszembe se jutott, hogy ilyen is van. Így a ruhaneműket nagyon olcsón vettem, sok mindent örököltünk is.

Nagyobb dolgok esetében alaposan utánajártam, hogy mi hol mennyibe kerül, több ezer Ft-okat spóroltam pl. babakocsin, etetőszéken, gyerekülésen így, hogy akciósan vettem meg. (Pl. a gyerekülést kb. 8-10 ezer Ft-tal olcsóbban kaptam meg egy webáruházban, mint egyéb helyen lett volna, igaz, így mindjárt kettőt is vettünk belőle - 2 autónk volt akkor).

Mindenben figyeltük az akciókat, leárazásokat (pl. pelenka, bébiétel), és alaposan bevásároltunk, amikor valami olcsóbb volt.

Pelenkából sok kísérletezés után kiválasztottuk az ár-érték arányban a legmegfelelőbbet, nem a reklámok alapján választottam, hanem a saját tapasztalat alapján és meglepő módon az egyik legolcsóbb volt a legjobb.

Aztán a gyerekcipők... találtam egy magyar gyártót, akik minőségben a Siesta minőséget produkálják, csak éppen fele áron, így amikor az első cipőket kellett venni, akkor nem kellett pár hónapra méregdrágán kiscipőt venni. (Jó, így sem volt olcsó, de azért mégis lényegesen olcsóbb, mint a nagy márkák. Nem olyan designosak, de itt a praktikum volt a fontosabb!)

2016. febr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A nagyját felsorolták előttem. Egészségpénztár, dm kuponok pl. Amikor babakocsit vettünk, az előző évi színűeket leakciózták. Azt vettünk, így sem volt olcsó, ráadásul még jobban is tetszett. Ruhákat érdemes előre venni, ha látsz jó árban tetszőt, nekem mindig van itthon készletem, amihez lehet nyúlni. Gyerekülést vettem már Németo-ból (újat), szállítási költséggel 15ezerrel olcsóbban. mint itthon lett volna. És én is vettem a múlt héten két pár Pediped cipőt :)
2016. febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!