Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mivel, hogyan spórol v...

Ki mivel, hogyan spórol v spórolt születendő vagy meglévő babáján?

Figyelt kérdés
2016. febr. 11. 04:06
1 2
 11/14 Regáti ***** válasza:
9%
A gyerekemen nem spórolunk! Ami kell mindent megveszek! Használt ruhát nem veszek neki egyedül nővérem lány ruháit adom rá másét nem! Aki a gyerek én spórol régen rossz, mert akkor minek neki gyerek! Nekem ez a véleményem ami biztos sokaknak nem tetszik de nem érdekel!
2016. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Pelenkát, gyógyszert egészségkártyával veszek. Sok babafelszerelést és ruhát örököltünk, de újakat is vettem. Pl. a Tescoban sokszor van akció, és meglepő módon nem rossz minőségűek. Most nem rég 3 db-os harisnyacsomagot vettem, 600 ft volt a csomag. Még a bizományiban sem kapni ilyen olcsón.

Ha olyan a viszonyod az ismerőseiddel, meg lehet kérni őket, hogy ne akkor hozzák az ajándékba szánt dolgokat, amikor már megszületett a baba (már ha akarnak hozni), hanem előre hozzák. Így már tudni fogod, hogy pl. 3 rugdalózóval kevesebb kell. Van nagyon sok felesleges dolog, amit a kismamákra akarnak tukmálni, ezeket próbáld elkerülni. Például én nem vettem pihenőszéket (sőt igazából nem is tudom hogy néz ki), mégsem hiányzott. De egyszerűen csak nem kellett, nem azért nem vettem, mert sajnálom a gyerektől.

De nem csak a gyereken spórolok, hanem magamon is. Például a legtöbb pólómat középiskola óta hordom. Néha veszek újat a kínaiban (vagy turkálóban), mert azért elhasználódik. Meg fogkrémet pl. egészségkártyával veszek, így arra se kell költeni. DM-es kuponokkal szintén sokat tudok spórolni, nem csak gyerekcuccokon, hanem pl. mosogatógép tablettát sokszor fél áron tudok venni (Ez legalább 2000 ft spórolás).

De ami kell a gyereknek, azt megveszem. Csak utánanézek, hogy a jó minőségű dolgokat hol tudom olcsón megszerezni. És tisztában vagyok vele, hogy nem mindig a legdrágább a legjobb. (Például volt a Tesco-ban Jégvarázsos nadrág, lett volna rá pénzem. De eleve minek egy pár hónaposnak jégvarázsos, másrészt nagyon rossz anyagból volt. Inkább vettem negyedáron egy pamut nadrágot. )


"Nem a gyereken kell spórolni" hangoztatóknak mondom, hogy nem csak a gyereken spórol a többség, hanem máson is. És a "nem veszek felesleges dolgot/nem veszek többszörös áron valamit, mert megtehetem" nem jelenti azt, hogy sajnálom a gyerektől és száraz kenyéren él, mert sajnálok tőle mást. Az így megmaradt pénz visszakerül a gyerekre, mondjuk majd veszek neki pár év múlva egy drágább biciklit, és nem kell aggódnom, hogy miből telik majd rá.

2016. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerektől függetlenül is nagyon szeretek spórolni, vadászni az akciókat, de persze csak az ésszerűség keretein belül.. :)


Pl:


- ha pelenka, popsitörlő, mosószer, öblítő, wc-papír, akármilyen pipere dolog nagyon akciós valamelyik üzletben (gondolok itt sp_r szuperszombat és társaira), akkor simán veszek 4-5-6 dobozzal/csomaggal, elfér a tárolóban, enni nem kér, és tényleg rengeteget meg

szoktam így takarítani.


- ez lehet kicsit fura szokás, de a folyékony szappant általában higítva használjuk, 2:1 arányban számomra kellemesebb is az állaga, viszont több ideig tart, ugyanakkor a tisztító hatása ugyanolyan. a töményebb illatú öblítőket is higítom néha, a funkcióját ellátja, de szintén tovább tart.


- a maradék ételeket szívesen felturbózom, nem hatnapos húsra kell gondolni, de mondjuk egy nagy adag sült hús harmadnap már unalmas, sokszor készül belőle valami más: pástétom, ragu, palacsintába töltelék, stb.


- a csemetének sokszor veszek használt ruhát, persze csak szép állapotúakat. Bölcsibe, játszótérre bőven megfelelnek, sokról meg sem lehet mondani, hogy másodkézből van.


- van rengeteg új ruhája is, de ezeket is sokszor akciósan, kuponokkal veszem, ebben a témakörben is szeretek előre bevásárolni, pl nagyon akciós bodyból,cicanaciból vettem bátran nagyobb méretet is, nálunk ezek szezontól független darabok, így biztos, hogy hordva lett/lesz.


- a nem használt ruhákat, játékokat, babás-kellékeket (babakocsi, hordozó) igyekszem eladni, általában minden dolgunkra nagyon vigyázok, így szép állapotban tovább tudom őket adni.


- szénsavmentes ásványvízen kívül mást gyakorlatilag nem iszunk (a csapvíz nálunk sajnos elég rossz ízű), néha préselt gyümölcslevet, esetleg teát. Próbálom tudatosan kerülni a gyümölcsleveket, cukros löttyöket, nem csak az egészségmegőrzés miatt, hanem mert rengeteg pénzt el tudnak vinni havonta. (ez saját tapasztalat, a mi családunkban rengeteg ilyen üdítő fogyott, utánaszámolva havi több ezer ft ment el édes innivalókra)


- nincs autónk, mivel a tömegközlekedés kiváló a környékünkön, ezért főleg így közlekedünk, de sokat szoktunk sétálni is.



Bocsi, ha kicsit eltértem a témától, és átfogó jellegű dolgokat írtam, de hátha hasznos lehet mások számára is. (annak ellenére, hogy semmi extra dolgot nem írtam :) )

2016. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem "Sporolok" a gyereken, de nem is költok ra ésszerűtlenül.

3 eves, jo minőségű ruhái vannak, igyekszünk minőségi ételeket enni, de például játékokban, csokikban mindennap vágyik valamire, azt kapja meg ami iránt az érdeklődés tartósnak bizonyul

2016. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!