Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a házaspár egyik tagját...

Csak a házaspár egyik tagját felkérni keresztszülőnek szokás?

Figyelt kérdés

Sógornőm terhes. Náluk szokás a nagybácsit,nagynénit felkérni. A férje egyke,unokatesói sincsenek.

Férjem és a nővére van csak tesók. Ők jóban vannak úgyahogy,mi viszont ha csak csendben is de utáljuk egymást.

A gyerek katolikus lesz,férjem református.

Fel fogják tudni ugy kérni hogy csak ő,én nem? ( én papiron katolikus,amugy ateista vagyok,és templomban sem házasodtunk). Gondolom keresztanya meg távolabbi rokon vagy barátnő,nem kérdeztem,férjem sincs felkérve hisz meg sincs a gyerek(+ lehet miattam fel se kérik,inkább szakitanak a hagyományokkal)


2016. febr. 13. 17:48
 1/8 Bella169 ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy katolikusoknál fel lehet e csak az egyik felet kérni, viszont az biztos, hogyha a gyerek katolikus lesz akkor a keresztszülei is csak katolikusok lehetnek. Valamint ketten nem lehettek a gyerek keresztszülei csak ha volt templomi esküvőtök is .

A fent leírt szituban se a férjed (mivel református), se ketten közösen (mivel nem volt katolikus templomi esküvőtök) nem lehettek keresztszülők.

2016. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a szitu, csak a másik oldalról. Mi vagyunk a gyereket váró pár.

Az első fiúnknak a párom egyik öccse és az élettársa a keresztszülei.

Most várjuk a 2. gyerkőcünket. A másik sógorom ideális jelölt lenne (rosszul esett neki, hogy a tesója egyik gyerekéhez sem kérte fel keresztszülőnek, 3 van nekik), de az ő barátnőjével nemcsak csendben, hanem rendesen utáljuk egymást. De senkivel sem beszél a családban, anyósékkal sem, mindenkit levegőnek néz.

Ő a barátnője nélkül nem vállalná, így inkább meg sem kérjük.

2016. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én nem is akarok keresztszülő lenni, mi nem is kereszteltük meg a gyereket,majd megkeresztelkedik vagy felvesz olyan vallást amilyet akar,ha felnő.

Férjemet fogom akkor sajnálni,ő biztosra veszi hogy ő lesz a keresztapa.(bár gyakorlatilag ő is ateista,így nem értem,nem hisz,templomba meg csak akkor megyünk ha temetés vagy esküvő van)

2016. febr. 13. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Külön felkérni pofátlanság, illetlenség.


A felkérést visszautasítani szintén.


Reménykedj, hogy baratokat választanak inkabb.

2016. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Engem csak nem kérnek fel... Remélem.

Bár tökmindegy hogy kereszszülőként vagy nagynéni nagybácsiként kapja az ajándékot a gyerek.

(Van már a férjemnek egy keresztfia,még azelőttről hogy megismertem,ott is kb ennyiről szól a dolog,igaz ők reformátusok)

2016. febr. 13. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezen már csak azért is ne agyalj, mert ha felkérik is a férjed akkor sem lehet a keresztszülője, hiszen ahhoz, hogy a római katolikus egyházban megkereszteljék a gyerkőcöt a keresztszülőnek is római katolikusnak kell lennie és vinnie kell igazolást is, hogy xy helyen megkeresztelték.
2016. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudtam,vagyis sosem érdekelt.

Egyházi (katolikus) esküvőjük volt,ott nem volt gond hogy református,a férjem volt az egyik tanu,semmit nem kértek,meg sincs a papirja h meg volt reformatusnak keresztelve.

Nem tudom elvegyek e a kedvét,h csak nagybácsi lesz. (Aztán lehet van pap aki kis plusszpénzért megoldja)

2016. febr. 13. 19:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Református nem lehet egy katolikus keresztszülője, de lehet a keresztség tanúja. Nálunk már sokminden előfordult. Férjem református, én katolikus (volt katolikus templomi esküvőnk) van egy katolikus keresztfiunk, barátok, együtt kértek fel minket, pedig akkor még házasok sem voltunk. Tesóm gyerekénél engem kértek fel, meg a sógornőm nrm vallásos tesóját, tehát nagynéni-nagybácsit, mindkettőnket a párjaink nélkül. Mi is így csináltuk, a tesómat és a férjem tesóját kértük fel, hogy ne legyen sértődés egyik családban sem. És azt kívántuk bárcsak keresztszülők nélkül is el lehetne intézni egy keresztelőt ☺.
2016. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!