Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet ezt "normálisnak"...

Meddig lehet ezt "normálisnak" nevezni?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves lesz a babánk, harmadik gyerek és még mindig nem tért vissza belém a vágy, de még a leghalványabb szikrája sem. Volt néhány próbálkozás, de nem volt jó, fájt is, száraz vagyok teljesen. Már félek az újabb próbálkozástól. Szoptatok. A gyerekek kicsik, Négy éves, két és fél éves és fél évesek. Teljesen leszívnak, beájulok este az ágyba.

Az első két gyerek születése után sem volt zökkenőmentes a házasélet, de azért volt, nem ennyire nulla, mint most. Férjem türelmes, de már ki van bukva, ingerült. Nehezen bírja ezt a helyzetet. Nem tudom mit csináljak. Erőszakoljam meg saját magamat? Fog ez a helyzet változni? El vagyok keseredve. Szeretem a férjemet, de én úgy érzem még nem épültem fel. Három császármetszésem volt 3,5 év alatt.


2016. febr. 13. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Ez teljesen normális! Hogy meddig? Ha túlleszel a császárokon és ennyire nem leszel hulla majd visszaáll.

Igaz én még csak egy babát szültem 4 hónapja de nincs kedvem. Valamennyit segít, ha már reggeltől próbálok hangolódni, a baba lefektetése közben arra gondolok, hogy még nincs vége a napnak. Így az elején kedvet kapot. Túlélésnek ez jó nálunk és remélem hamar visszaáll minden.

2016. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ez számít ,én maximálisan megértelek.

Ilyen kicsi gyerekek mellett ,nem is tudom hogy bírod!Mondd meg a férjednek ,hogy töltsön egy napot a gyerekekkel ,szerintem estére neki sem a szexen fog járni az agya.Nekem csak egy 9 hónaposom van ,így is még jó ha heti egyszer van valami.Ha idö hirtelen van is rá ,akkor meg az a bajom hogy szörteleníteni ,hajatmosni ,zuhanyozni nem volt idöm engem pedig zavar ez.

Ha csak az a baj ,hogy nincs kedved szexhez akkor találd meg a módját ,hogy neki jó legyen.

2016. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a helyzet. Szinten 3 gyerkocunk van. 6 honapos 2.5 eves es 6evesek. 3 "sima" szulesem volt Ronda repedessel mindharomszo. Semmi kedvem. Soha. Es faj is. En is szoptatok es ez sem segit. Plusz zavar ahogy kinezek. Gatlasos vagyok.
2016. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Ez mindaddig teljesen normális, amíg te vagy egyedül hulla fáradt esténként. Ha a férjed is ugyanannyit vállalna, mint te, akkor vagy neki lenne kisebb a kedve, vagy a tied nagyobb.

Én felháborítónak tartom az "oldd meg, hogy neki jó legyen" hozzáállást. Ez így baromira egyoldalú. Előbb oldja meg a férfi, hogy a nőnek legyen minderre energiája és igénye, és abban a pillanatban baromi lelkesen fogja ő is a pasi kedvét keresni.

Nekem csak egy gyerekem van (meg két kutyám), de amikor fél éves volt, eszem ágában nem volt még a férjem igényeit is a sajátom elé helyezni.


"Férjem türelmes, de már ki van bukva, ingerült. Nehezen bírja ezt a helyzetet. Nem tudom mit csináljak. Erőszakoljam meg saját magamat?"

A férjed ne kibukva legyen, hanem segítsen többet, és érje el, hogy saját vágyadból feküdj le vele, ne az ő elvárása miatt. Nem a középkorban élünk.

2016. febr. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez még normális.

Nekem is 3 gyerekem van, a legkisebb nincs fél éves, a nagy öt éves, bár mind sima szülés volt.

Törekszünk a heti egy együttlétre, de ez csak hétvégén megoldható, amúgy olyan fáradt vagyok, hogy legtöbbször a szoptatásba bealszok.

Ti le tudjátok passzolni legalább a nagyokat legalább egy délelőttre? Sokat számít! A síkosító pedig egy remek találmány.

2016. febr. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! a férjem is fáradt. hajnalban kel, srresszes a melója, megy a gyerekért az oviba, este Ő fürdeti a nagyokat, én a kicsit. Szóval, kiveszi a részét. Amit kicsit hiányolok, hogy kedveskedjen nekem, de, ez lehet már túlzás az egész napi, évi hajtás után. Ő azt mondja, a fáradtság nem lehet ürügy, mert Ő is fáradt és van benne vágy. Képes lenne a napi két aktusra. De bennem nincs vágy és az alvást többre becsülöm. Nagyon remélem, hogy tavaszra jobb lesz egy kicsit. addig nem tudom mit csináljak. nem ilyen voltam. nekem is volt igényem és kedvem. a harmadik gyerek szület3se után romlott így meg a helyzet.
2016. febr. 14. 07:32
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem lesz népszerű a hozzászólásom, de szerintem nem teljesen normális ez az állapot. A leírásod alapján nagyon nehezen boldogultok a 3 gyerekkel és említetted, hogy már az első után is voltak gondok, szóval én már ott komolyabban elgondolkodtam volna a megoldáson ahelyett, hogy ilyen rövid időn belül további 2-t vállalok. Akármennyit is segít egy férj, a gyerekek körüli teendők nagyobb része általában az anyukára hárul, azonban nem szűnhetsz meg feleségnek is lenni.

Sürgősen üljetek le és beszéljetek erről, továbbá vegyetek igénybe külsős segítséget, mondjuk nagymamát vagy barátnőt, aki heti min. 1 alkalommal tehermentesít Téged/Titeket, hogy magaddal is tudj foglalkozni vagy közösen el tudjatok menni mondjuk vacsorázni. Másképp kevés esélyt látok, hogy rövid időn belül normalizálódjon a helyzet.

2016. febr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!