Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy férfi nem akar gyereket, azt mindenki tök normálisnak veszi, ellenben ha egy nő ki mer írni olyan kérdést, amiben kiderül, hogy ő nem akar, akkor rögtön önző és rossz ember?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
A nőkben általában el az anyai ösztön, igy ha a no nem akar, az nem megszokott dolog. Mellesleg miért lenne ettől rossz ember, meg önző? Nekem onzobb az, aki csakazertis szul, a semmire.
2014. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Vannak hülye emberek de velük úgysem érdemes foglalkozni. Van egy réteg akik a szülésen kívül elképzelhetetlen,hogy valaki ne akarjon. semmit nem értek el az életbe, na azoknál Mindenki csináljon azt amit akar.
2014. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Egyrészt az sem "normális", ha egy férfi nem akar. Amikor ezt mondogatta a férjem, akkor mindenki furán nézett rá, hogy ne mondjon ilyet.


Másrészt honnan veszed, hogy önző, és rossz ember az, aki nem akar? Ki mondta? Inkább arra néznek furán, aki azt mondja: "persze, szülök majd, mert gyerek az kell...".

Inkább ne szüljön, akiben nincs anyai ösztön, csak azért mert az lenne a társadalmi elvárás!

Tisztelem azt, aki felvállalja magát, és nem enged a nyomásnak, mert "kell".

2014. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Igen, önzőségnek mondják, de kivel szemben?

társadalom: Addig érdekli, míg meg nem születik, és aztán majd adófizetéstől kezdve. Nagyvonalúan kimarad az első 18-23 év, amikor is NEKED kell helytállnod, különösen itt, a patriarchális Magyarországon, ahol még mindig a nők feladata a gyerekek és a háztartás rendezése munka után is.

férfiak: A férfi alapvető érdeke a szaporodás. Mindenáron rá kell vennie legalább egy nőt arra, hogy gyereket szüljön neki, és ennek az egyik eszköze a lelkiismeretre való hatás. Ők is nagyvonalúan megfeledkeznek arról, hogy mégiscsak az anya fogja a munka oroszlánrészét elvégezni.

nagyszülők: Mert már mindenáron unokázni akarnak. Ez nem is lenne baj, ha csak általában nem az anya szabályai szerint, a legnehezebb feladatokban segítve teszik ezt, így pedig sokszor (NEM MINDÍG!) inkább hátráltató tényezők.

Úgy gondolom, hogy mivel a te életed fog gyökeresen megváltozni, ezért nem veheted előrébb a felsoroltak érdekeit, mert akkor csak boldogtalanná válsz, akkor pedig tényleg senki nem fog megvígasztalni, mert itt nálunk nagy tabu az, ha valaki megbánja a gyerekvállalást.

2014. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem tartom egyik felet sem önzőnek,csak ha egy kapcsolatban mások az igények,mást szeretnének az élettől akkor nem érdemes együtt maradni,és szerintem szimplán az önzőség,ha egyik fél hitegeti a másikat,de meg van győződve róla,hogy nem változtat sosem a döntésén.
2014. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Sztem ennek kb annyi értelme van, mint amikor egy férfi minden nőt meg***, akkor atommegakirály, de ha egy nő fekszik le mindenkivel, akkor egy k****. Férfi logika ...
2014. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Ez is hülyeség utolsó. Szerintem a riba.c ha nő ha férfi elítélik az nem nem kérdése.
2014. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 zabmester ***** válasza:

Nem tudom, nekem pont ugyanannyira elfogadható mindkét nemnél. De gondolom a sokszáz éves nemi szerepek állhatnak ennek hátterében. Azaz a nőket a történelem folyamán mindig is anyának tekintették elsősorban, és erre a szerepre készítették fel, így tőlük még ma is sokak szemében ez az elvárt, míg a férfiaknak kimondottan a gyermeknevelés/gondozás volt a fő tevékenységük az idők során.

Ez olyan, mint pl. egy férfi esetében sokkal többen megdöbbennek azon, ha nem tud ezt-azt a ház körül megszerelni, míg egy nő esetében ugyanezt senki sem találja furcsának.

2014. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
7es! Értelmezd már újra, mit írtam!
2014. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
1. és 3.: Én nem így gondolom, csak rengeteget olvasgatok itt, és egy csomó ilyen kérdés volt, amire általában a válaszolók nagy többsége bunkó stílusban lehülyézte és önzőnek nevezte a kérdezőt... (Tisztelet a kivételnek, mert néhány azért akadt!)
2014. szept. 7. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!