Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés UTÁNI szeméremcsont,...

Szülés UTÁNI szeméremcsont, csípő fájdalommal hova forduljak?

Figyelt kérdés

2,5 hónappal szülés után kezdődött a csípőtájéki fájdalom. (medencecsont)

Majd ez már átment a szeméremcsontra is.

Főleg ha sokat megyek,sétálok,cipelek, de sokszor előfordult hogy éjjel ahogy átfordultam vagy a lábam mozdítottam, vagy pedig reggel amikor felkelek.

Nőgyógyász nem tud rá mit mondani, a háziorvos szerint majd elmúlik, csak egy vérvételt csináltatott, tovább nem utalt sehova.

De már hetek óta tart, megnézetném, hogy biztos ez e a probléma mert van, hogy már menni is alig tudok, de aztán elmúlik.

Háziorvos szerint azért van, mert gyorsan szültem 2 óra volt a rendszeres fájások kezdetétől) és mert 3300 gr a baba. Bár szerintem ez egyáltalán nem nagy súly.

Egyébként második szülésem volt.


2016. febr. 18. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért van, mert a terhesség alatt szétnyílt a szemérem csont és most rosszul "megy" vissza. Ortopédia.
2016. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Nekem is ez van, el sem múlt, csak megtanultam, mit lehet és mit nem. Betartottam a szabályokat, most már majdnem a régi. De tényleg menj el az ortopédiára, adnak beutalót gyógytornára vagy más kezelésre.
2016. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Ortopédián nem fognak hülyének nézni?

Erre milyen gyakorlatokat tanítanak?

TI hogyan vészelitek át, és nektek mikor kezdődött,és mikor szoktátok érezni a napi rutinon belül?

2016. febr. 18. 15:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én nem tudtam, hogy velem ez történt, így most már nem tudom rendesen emelni sem a lábam, túl későn tudtam meg, hogy már szülés után el kellett volna mennem. Nem fognak hülyének nézni, ne aggódj.
2016. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Közvetlenül a szülés után kezdődött, volt, hogy lépcsőn nem bírtam felmenni.

Gyógytornára kaptam beutalót, és ultrahangos kezelésre.

A gyógytorna sokat segített, és az idő...

2016. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor kerek idopontot ortopediara.

Nektek ia fajt melle a csipocsontotok is? De nekem azert nem olyan durva mint nektek hogy jarni sem tudok. Egyik nap kobb masik rosszabb.

2016. febr. 19. 22:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Fájt nekem minden csontom a térdem és a csípőm között.:) Kb. két év volt, mire a fájdalom elmúlt (a csont szétcsúszása nem), de még mindig van olyan mozdulat, amit nem lehet, mert akkor napokig újra rossz.
2016. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mercédesz oláh válasza:

Sziasztok nekem a medence csontom 2cm nyílt szét szülés után énsem birtam.még lépnisem de 1 hetesek vagyunk másodiknkislányommal már jobb valamennyivel de van hogy nem ...

Műtétet javasolt a házi orvosom de nem merem beválalni .. a nőgyógyász pihenést mondott félek nagyon :(

2019. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!