Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyiből mi szerint,...

Ki mennyiből mi szerint, állította a össze a baba mama kelengyét?

Figyelt kérdés
nekünk most lesz az első babánk és több mint 1 millóra jött ki ,pedig nem vásároltunk luxus holmikat.Barátnőmék a feléből hozták ki de viszont most készülnek másik babakocsit vásárolni mivel nem jó minőségűt vásároltak ,ahogy kipróbálták a babakocsinkat mondta ,hogy most már tudja mi a különbség.
2016. febr. 20. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom a pontos számokat, de kiságy, pelenkázó és ággyal kapcsolatos cuccok IKEA-ból vannak. Babakocsink használtan, mert egy bizonyos márkát kerestünk (előtte tologattuk a Brendonban), de nem akartunk annyit adni érte.


Rossmannos, DM-es akciókat figyeltük pelus, cumisüvegek, egyebek tekintetében, a légzésfigyelőnk új, azt teljes áron vettük.


A babaruhákból vettünk 2-2-t mindenféléből, aztán egy kollégánk beállított 2 ikeás szatyornyi kifogástalan ruhával, így abbahagytuk a vásárolgatást:)


van egy könyvünk, amiben van babakelengye lista és azt használtuk, a védőnő leokézta a listát:)


37hkm

2016. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Brendonos katalógus, a védőnő listája, néhány netes lista így egybe. Sokat költöttünk szerintem 600-700 ezer körül lehetett.. minden új, nem kaptunk semmit. De nem vettük a legdrágábbat pl bútorból.

Végül bukós lett a babám igy se textílpelenka, se ruha, se lepedő, se hálózsák nem volt elég így utólag venni kellett még.

2016. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egyedül a kiságyat kaptunk mástól (meg pár ruhát, de nem sokat, így vettünk is), mindent nekünk kellett megvenni. 260e Ft-ból kijött minden (+ehhez jöttek az orvosi és gyógyszer/vitamin költségek). A ruhák egy része és a kiságyra tehető forgó volt használt, minden más új volt. Persze mindenhol néztük az árakat és nem silány minőséget venni.
2016. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Felicitas kiadvàny szerint és bnőm segitségèvel aki tapasztalt anya.

Rengeteg mindent kaptam kölcsön tőle plmellszivo mikros sterilizalo mindenfele babaruha polya, stb. Kisàgyat vettem hasznàltan hibàtlan 8000.- bele matrac uj vasarolt 7000.-babakocsi brendonos 30 ezerfontos volt h konnyu legyen,plusz babaapolasi szerek vitaminok gyogyszerek cumisuvegek pelenka stb, összesen olyan 2-300.ezer volt

2016. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Első baba:

Àgy 10.000Ft hasznàlt kombi

Matrac 5000Ft új

Kàd 3000Ft új

Mellszìvó 14.000Ft új

Zenélő plüss 3500Ft

Ruhàk 10.000Ft új(csak azt vettünk, amit nem kaptunk)

Babakocsi 40.000Ft új


Minden màst kaptunk.


Màsodik baba:

Àgy 7000Ft hasznàlt

Kàd 1000Ft hasznàlt

Pelenka kuka 1000Ft hasznàlt

Zenélő plüss 4000Ft új

Ruhàk 10.000Ft új/ hasznàlt


Minden màs van vagy kaptunk.


Valószìnűleg egy két aprósàg kimaradt,szóval egy tizest még biztos rà lehet szàmolni.


Kelengyelistàt adott a védőnő,volt a baba-mama magazinban és segìtettek a szülők meg a baràtok.

2016. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ismerősök adtak egy halom cuccot, amúgy turiból egy csomó mindent.


több, mint egy millióra???? :O Úristen, megvettétek az egész boltot, vagy mi? :O


Amúgy meg netes hirdetéseken másodkézből irtó olcsón nagyon jó cuccokhoz lehet hozzájutni.


Ha nem kell tápszerezni a babát, akkor az első év pl. nagyon olcsóra kijöhet.

2016. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem nem vásároltuk meg a boltot .Babakocsi 280000 ft bababútor 330000 ft pihenőszék 70000 ft ,légzésfigyelő 30000 ft matarc 30000 ft baba monitor infrás nagy házban lakunk messze van a babi szoba 58000 ft volt párásító 25000 ft a többi azok sok kisebb dologból gyűlt össze nekünk mindent venni kellett semmit nem kaptunk férjemnek sincs testvére nekem sem .Baráti körünkben pedig mindenki épp most babázik meg nem is akartam használtat
2016. febr. 20. 10:56
 8/15 anonim ***** válasza:

:DD persze ti is kihozhattátok volna a felébol, de minek, ha megtehetitek?


nem kell nektek használt, és a rosszabb minoség sem igy egy millio, de lesz ebbol még 2 simán.

2016. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nem értem. a kérdésed az, hogy nekünk mennyiből jött ki, leírtuk. a kérdés leírásában pedig az szerepel, hogy az olcsóbb babakocsi=nem jó minőségű?


hajjaj, vettem én már lejárt Globus majonézt...:)

2016. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi még nem értünk a végére de 1millió elég sok.

Mi mindenből újat veszünk de bőven kijövünk 300 ezerből max.Bár s babakocsit ajándékba kapjuk szülőktől.És nem fogadok orvost sem.

Én figyelem az akciókat,kuponokat.Nyári baba lesz de mivel most a téli cuccok akciósak vettünk jópárat nafyobb méretben,mert nem mindegy hogy a bundazaák télen 8000ft most meg 2000-ert megvettük.

2016. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!