Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pici babás anyukák! Ti hogyan...

Pici babás anyukák! Ti hogyan osztjátok be a napi feladatokat? Mik azok, amiket napi szinten megcsináltok a háztartásban? Mi a napirendetek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 22. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

mennyire pici babás?

3-4 hónaposan már fél órákat órákat elvolt a pihenőszékben a lányom, vagy a játszó szőnyegen (ehhez lett szoktatva) én énekeltem neki, délelőtt megfőztem, nagy takarítás heti egyszer....ezek mellett mivel kert van, mikor aludt, húztam ki a kertbe, de olyan is volt hogy kint csak bambult a babakocsiban és nézte ahogy kertészkedem, kb. 7-8 hós kora körül...

mióta nagyobb (1,5) és jobban igényli hogy mellette üljek, játszak vele, úgy csinálom hogy minden nap egy valamit megcsinálok - legyen az a takarítás, a főzés, ha ezek közül egyik sem, akkor fogom és kipucolom a hűtőt stb.

2016. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Már nem pici babák, de délelőtt itthon vagyok, délre járok dolgozni.

Minden reggel szellőztetés, takarítás, mosogatás. (szerencsére van mosogatógép)

Napi egy mosás biztos van.

Minden nap kitakarítom a wc-t, heti kétszer felmosás mindenhol.

Amíg picik voltak, a délelőtti alvást általában a babakocsiban, a teraszon töltötték a gyerekek. Addig tettem-vettem.

2016. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

A gyerekkel kapcsolatos dolgokon kívül alig csinálok valamit. Most ideültem tízperc agyhalott bambulásra, míg megiszom végre a reggeli (!) kávémat (5-kor keltünk), majd megyek és készítem neki a bébipapit.

Az első 4 hónapban a gép bekapcsolásáig se jutottam, most már valamivel könnyebb.

Keltünk 5-kor, 6-kor kaja, játék, 8-ra jött a gyógytornász, most ment el, most alszik egy félórát, tízórai, séta odakint, majd összeütök egy negyedórás ebédet, majd torna (neki - minden etetés előtt kell félórát tornáztatni, mert feszes), kaja (neki), ezután én is ebédelek, 14 körül alszik majd 1,5 órát, addig majd kimosok...

Nagytakarítás nem nagyon fér bele, csak szinten tartok. De ébred is, nem volt félóra.

6 hónapos.

2016. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
és azért mert Te így élsz, le kell pontoznod az első kettőt, mert ők csinálnak mást is a nap 24 óráján túl mint a gyerekkel foglalkoznak? Szeretem ha rend van, akkor a babám is jobb kedvű. Szeretek neki magam főzni, és magamnak is, mert akkor jobb kedvű vagyok mint a rendelt kajától...ez miért baj? Nálam nem jön szóba hogy kimarad a takarítás, max ha beteg a gyerek..heti egyszer rászánom azt az egy órát, addig meg a gyerek nevetve kergeti négykézláb a porszívót kb. 7 hónapos kora óta :) amíg meg pici volt, addig a pihenőszékbe raktam arra a fél órára, és onnan nézte nevetve, ahogy hajoldozom.
2016. febr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Minden nap elmosogatok, konyhát rendbe rakom, söprök-porszívózok (ezt csak akkor ha kell), ezenkívül max egyvalamit csinálok, pl. egyik nap kitakarítom a mikrót, másik nap a főzőlapot stb.

Wc-t nem takarítom ki minden nap...

2016. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Huu de szuper anyukák vannak itt! De tényleg:)) Há nekem nem az a tipikus eszik alszik elvanegyedül babám van. Lassan 5 hónapos de ha délelőtt alszik fél órát az már sok. Mosogatás rend rakás.kb ennyi belefér . Fözés ha apuka hazaér :(
2016. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

1-es vagyok...az enyém sem aludt nap közben 3 hetesen már csak napi 2*30 percet aludt és így ment 6-7 hónapos koráig mikor végre elfogadta a cumit.

Épp azért, mert nem aludt nap közben, rá volt kényszerítve, hogy azt a 2 órát, amit mások a házimunkára fordítanak míg a baba alszik, azt ő ébren bírja ki nélkülem..de tény nagyon nyugodt gyerek, abszolút partner volt ebben, mármint hogy könnyű volt hozzászoktatni az "egyedül el játszós" blokkokhoz.

2016. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kelés 5-kor. Reggel ovi-suli a két nagyobbnak, délelőtt gyógytornász a picinek. Délután oviba a középsőért, onnan visszük edzésre. Onnan megyünk a nagyért suliban, hazajövünk, megetetjük a picit, összepakolunk és visszük vissza a nagyot edzésre. A napi séta megvan amíg az edzésen várakozunk. Kb annyit csinálok itthon, hogy megfőzök (5 részletben) és játszunk a kicsivel lent a földön, és még itthonra is van tornafeladat. Takarítani csak hétvégén tudok, hosz ezt a csöpp szabadidőt a picivel töltöm. Porszívózni sokszor reggel 6-kot amikor már mindenki ébren van. Este 9 után összedobom a konyhát.
2016. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves "agresszív kismalac 4-es", nem pontoztalak le és még csak be se szóltam, mindössze tényként leírtam a napunkat. Lám, mire visszaértem, engem pontoztak le a halálba.


Én nem tehetem meg, hogy egyedül hagyom játszani, mert az ébrenléti idejében tornáztatnom kell és a játék is "irányított", az is azt a célt szolgálja, hogy a kötött izmai (illetve máshol pont ellenkezőleg: hipotón) ellenére megtanuljon forogni, valamikor tenyértámaszban kinyomni magát (még az alkartámasz is csak rövid ideig megy)....stb. Egyébként tudna egyedül is lenni.


NEM szólom le azokat az anyukákat, akik megtehetik, hogy egyedül hagyják a gyereket, mert normálisan fejlődik beavatkozás nélkül, hanem ellenkezőleg, irigykedem.


Egyébként attól függetlenül, hogy alig van időm, nem élünk mocsokban, nem rendelt menün "vegetálunk" (bár egy időben valóban hozattuk), nem kéne bemagyarázni olyat, amit nem is írtam.

2016. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi egész nap játszunk, sétálunk, foglalkozásokra járunk. Két pici gyerkőccel vagyok itthon. Nekem nagyon fontos, hogy Velük töltsem az időmet, ne mellettük! Őm is igénylik. Persze, napi egy sepregetés, mosás belefér, addig szépen eljátszanak, de nincs nálunk napi szinten takarítás. Főzés két naponta este, amíg a férjem fürdeti a lurkókat. Szval az egész napunk a játékról szól, mindannyian nagyon élvezzük. Én az az igazi játszós anyuka vagyok. Mindennél többre tartok egy óra intenzív kézműveskedést a fiammal vagy labdázást a pici lányommal. Ősztől úgyis megyek vissza dolgozni, onnantól kezdve alig fogom látni a gyermekeimet.

A napi rendünk egyébként fix: reggel kényelmes ébredés után reggelizünk. Játék egészen a délelőtti sétáig kb. fél 11-ig. Délben hazaérünk, ebédelünk, és legkésőbb fél 2-kor alszik mindkettő. Délután az ébredés után vagy otthoni játék vagy Apával közös program az esti fürdésig. Aztán evés, 9-kor alvás.

Látod, ebbe nem fér bele semmilye házimunka. De egyáltalán nem bánom. Rendetlenség nincs, minden játékidő után gyorsan elpakolunk, tiszta ruhánk és főtt ételünk minden nap van. Seprés minden nap, felmosás esős időben sűrűn, egyébként a nagytakarítás marad a hétvégére együtt a férjemmel. Úgy gyorsabban végzünk, és marad a közös időtöltés!

2016. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!