Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10hetes terhes vagyok. A...

10hetes terhes vagyok. A munkam eleg stresszes, ezert szeretnek minel hamarabb eljonni. Mi ennek a modja?

Figyelt kérdés
2016. febr. 22. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Felmondás, vagy veszélyeztetett terhesség esetén tappenz.
2016. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Megmondod a nőgyógyászodnak, hogy stresszes a munkád, ezért szeretnél táppénzre menni, ő ad egy igazolást. Azt elviszed a háziorvosodhoz, és ő ír ki. Ha problémamentes a terhességed, akkor a nőgyógyész rugalmasságán múlik, hogy megkapod-e az igazolást.
2016. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Ezt elmondod a nőgyógyásznak, és ő megírja a papírokat, bemész a munkahelyre, leadod a papírokat. Ennyi.
2016. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszt a 2.hozzaszolonak!

Ebben az esetben a CSED a tappenz alatt kapott ber miatt alacsonyabb lesz?


Az 1.valaszadonak: a munkam meglehetosen streszes, vezeto beosztasban dolgozom egy multinal, ahol a zarasok miatt nem ritka a 13-14ora megfeszitett munka (ilyenkor nincs felallas a geptol, meg wc sem lehetoleg). Emellett napi 3orat utazom. Szoval a felmondason nem gondolkoztam, de a valaszod racionalis.

2016. febr. 22. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben az esetben a CSED a tappenz alatt kapott ber miatt alacsonyabb lesz?"


nem, visszamennek a táppénz előtti időre a számolásnál.


Van egy másik ötletem a táppénzen kívül, amit én csináltam végül. Nagyon stresszes volt a munkám (igazgatóváltás, rám szakadó projektek), így én úgy jöttem el, hogy itthonról dolgozom, home office-ban. Ez igazából a 28. héttől napi 2 napi bejárást jelentett, aztán a 35. héttől pedig full itthonról dolgozom. Telefonon, emailben, skype-on elérhető vagyok.


Esetleg ezt nem tudod megbeszélni? Akkor a teljes fizud kapnád (nem a 60%-át) és nem teljesen esnél ki a dolgokból, lenne időd átállni. Viszont itthon tényleg kevésbé stresszes a munka, legalábbis nekem bejött!


37hkm

2016. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszodat! A home office valoban kezenfekvo megoldas lenne, a munkamat 95%-ban el is tudnam igy latni. Az egyedul a gond, hogy a ceg adatvedelemre hivatkozva nem gyakran engedelyezi, es ha igen, akkor is csak 1-2napra / ev. De mindenkepp utanakerdezek a HR-en.

Gratulalok a babadhoz! :)

2016. febr. 22. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!