Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mas ovodakban is ennyire...

Mas ovodakban is ennyire foglalkoznak az ingyen etkeztetessel?

Figyelt kérdés

Ma fultanuja voltam annak ahogy egy anyuka szidja a tobbit szulot mert van penzuk de igenylik az ingyen etkeztetetest.


Mas ovodakban is tudjak nyiltan hogy ki, fizet ki sem? Mashol is megy az itelkezes?


2016. febr. 22. 13:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk nincs titok ebből, és nem köpköd érte senki senkit.

Ugyanis az ingyen étkezősnek se több se kevesebb, hogy kinek a gyereke rászorult -e vagy sem.

2016. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk fogalmam sincs,hogy kik azok akik fizetnek vagy nem fizetnek...azt se hallottam,hogy ez téma lett volna a folyosón vagy az utcán.
2016. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Én sem hallottam az oviban, h ki fizet és ki nem.
2016. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Na ezt jól megfogalmaztam. Szóval egy ingyen étkezős gyerek nem kap kevesebbet attól, hogy más gyerek is kap, pedig nem jogosult rá.
2016. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk csak egyszer volt ebből botrány, mikor olyan igényelte, akinek nem járt volna és lebukott, megbírságolták. De máskor nem hallottam, engem nem érdekel, akinek ráfér a lelkiismeretére csinálja, csak ne sírva menjen az igazgatóhoz ha lebukik,mint ez a nő.
2016. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nincs ebből dráma,az igényli akinek van rá lehetősége,engem hidegen hagy,hogy ki fizeti ki nem,szerintem könnyebbség,hogy havi 15ezret megspórolok,gondolom sok család van így akiknél nem 3-400ezer a bevétel.
2016. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Egyes óvodákban komoly anyagi gondot okoz az ingyenes étkeztetés. Pl. az egyházi ovikban, ahol ezt az összeget nem fizeti ki az önkormányzat, hanem magának az ovinak kell fizetni az ingyenes étkezésre jogosultak helyett. (bizony, bizony, nem az állam fizeti)

Nálunk mindig kérik, hogy rögtön szóljunk, ha beteg a gyerek, minél előbb le tudják mondani a napi menüjét.

De amúgy nem téma, ki eszik ingyen és ki nem.

2016. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Én nem tudom, hogy ki fizet és ki nem.

De még minket is biztattak, hogy adjuk be a papírt, úgysem ellenőrzi senki. Én azt mondtam, hogy inkább kifizetem, ha mégis ellenőrizni akarják, az én zsebemben ne turkáljon senki. Erősen csodálkoztak az oviban, szerintem nagyjából mi fizetünk, és kész.

2016. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk nem,fogalmam sincs ki fizet,ki nem.Én nem,mert 3 gyerek van.
2016. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk kinn van a csoportszoba előtti szekrényen az ebédcsekkes lista, meg a csekkek. A listán minden gyerek rajta van, csak a nem fizetősöknek 0 van írva. Szóval bárki láthatja. Múltkor mikor vártam a kisfiam, nézegettem, és meglepően tapasztaltam, hogy azért bőven a csoport fele fizeti rendesen. Valahogy azt gondoltam többen élnek majd a lehetőséggel (akár jogtalanul is). Bár elég jó körzete van az ovinak, nem mondom, hogy gazdag környék, de tehetősebbek élnek arra.

De nálunk nem téma ez, még senkit nem is hallottam erről beszélgetni.

2016. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!