Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet kideríteni, hogy...

Hogy lehet kideríteni, hogy volt-e már valaki bárányhimlős?

Figyelt kérdés

Fiúnk bárányhimlős, én kismama vagyok. Én úgy emlékszem, hogy voltam bárányhimlős, anyukám annyit mondott, hogy úgy emlékszik ő is, hogy voltam.

Anyósom állítása szerint viszont a párom nem volt, és egyik testvére sem. Vagyis nem emlékszik rá. Honnan lehetne megtudni, hogy volt-e. Háziorvosnál a kartonjában nem szerepel?

Azt tudom, hogy az ANTSZ-nél lehet kérni vértesztet erre, de mi minél hamarabb szeretnénk tudni, hogy mennyire veszélyes rá. Most kerüli az érintkezést, de rossz mindkettejüknek, imádják egymást. Meg ő az aktív kereső, én tp-en vagyok, nem hiányozna, ha ő is táppénzre kényszerülne.


2016. febr. 23. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
a gyermekorvos annak idején nyilván felvezette a kartonra ami ugye átkerül a felnőtt orvoshoz, mikor orvost vált valaki...tehát kérdezzétek meg a háziorvost, neki tudnia kell
2016. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vérvétellel....ha gyors eredményt szeretnél célszerű magán úton elvégeztetni....
2016. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt a férjed bárányhimlős, akkor már elkapta, ugyanis a bárányhimlő a lappangási időszakban fertőz, még a tünetek megjelenése előtt, akkor meg nyilván még nem kerülte. Kb. két hét a lappangási idő.
2016. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk azzal nem mentek sokra, hogy most külön vannak, hisz a pöttyök megjelenése előtt 2 héttel már fertőz ;)

ha még nem esett át, akkor már elkapta, szóval mindegy már. de tényleg kéne tudnia a háziorvosnak

2016. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Fertőzni csak a kiütések előtt 1-2 nappal kezd, de ettől függetlenül ha még nem volt, akkor valószínüleg már elkapta.

A háziorvosnál kérdezzetek rá, meg ha esetleg megvan az oltási kiskönyve, akkor abban is benne van.

2016. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!