Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után le kell mondani a...

Szülés után le kell mondani a tb-t a nav-nál ha magam után fizettem?

Figyelt kérdés
hétfőn kaptam megint egy rakás csekket,és egy fizetési felszólító csekket 40pár ezer forintról.július elején szültem.
2016. febr. 24. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
meg lep hogy a nav nem tudja még a bugyink színét is. de ezek szerint le kellett volna.
2016. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tehát eddig te fizetted magad után bizonyos okokból, majd megszültél és tovább nem fizetted, mert gyes-hez hozzátartozik az egészségügyi ellátás?

Ezt azért kérdem mert én is magamnak fizetem és 2 hónap múlva szülök, de ebbe bele se gondoltam hogy tényleg NAV-nak is szólni kell akkor.

Vagy a gyes nem váltja ki a fizetési kötelezettséget ?

Amúgy mindig szólni kell, ki -be jelentkezgetni fizetésnél, mert volt hogy kijelentkeztem munkahely miatt, majd megszűnt és fizettem magam után a tb-t ugyanúgy havonta, dee nem jelentkeztem be és nem is volt érvényes tb-m hiába fizettem képzeld.. Szerencsére pénz nem úszott el csak be kellett jelentkezni újra.

2016. febr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

de, a gyes biztosítotti jogviszony, tehát kiváltja, amellett nem kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, ez biztos....csak azt nem tudtam hogy le kell mondani...

mondjuk most hogy így visszaemlékszem, én annak idején fizettem, majd elhelyezkedtem valahol és akkor bementem lemondani...végül is ha akkor nem volt rákötve az oepre a nav, akkor gondolom azóta sincs, vagy legalább is nem publikusan

2016. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen eddig magam után fizettem.mikor megszültem onnantól kezdve nem fizettem.gyes alatt nem kell fizetni az biztos.2órátol lesznek és akkor felhívom őket megkérdezem hogyis van ez
2016. febr. 24. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

"végül is ha akkor nem volt rákötve az oepre a nav,"


Ez azért furcsa, hogy nekem pedig nem kellett volna bemennem. Kétszer kerültem olyan helyzetbe hogy magamnak kellett fizetnem, az elsőnél bementem, amikor elhelyezkedtem, közölték, nem kellett volna, hisz ha nem feketén alkalmaznak, akkor értesülnek.

Ezen felbuzdulva, második alkalommal kihagytam a NAV-os kört, nem is lett belőle probléma, nem küldtek semmit (és az azóta megcsinált ügyfélkapun is látszik, hogy rendezett a jogviszony).

2016. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"végül is ha akkor nem volt rákötve az oepre a nav,"


rá van kötve, ez nem kérdés, hogy mindent látnak (tbs vagyok, és navos az egyik ismerősöm) szóval az tuti hogy a két rendszer össze van kötve, csak ez nem publikus, hivatalosan nincs összekötve :)

2016. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam le,azt mondták nem kell. Aztán jött a 70ezres csekk akkor mehettem igazolást kérni sulitól,hogy újra tanulok meg kutathattam a pesti megszünt cég miatt...oep navtol kéri le az infokat táppénzhez pl ugyhogy ossze vannak kötve.
2016. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen le kell. Én is magam után fizettem, még szülés előtt felhívtam őket és megkérdeztem mi a teendő. Nos nekem azt mondták, hogy ha megérkezik a gyesről a határozat akkor ezt a papírt be kell vinni a helyi adóhivatalba és majd ott adnak egy nyomtatványt amit ki kell tölteni, és ennyi :)
2016. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, bizony be kell menni és papírt kitölteni! Fizetni nem kell, de jelezni igen, hogy GYES-en vagy és amiatt jogosult vagy a TB-re.
2016. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!