Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárányhimlős gyerek dolgait...

Bárányhimlős gyerek dolgait milyen sűrűn kell mosni?

Figyelt kérdés

Minden nap tiszta pizsamát kap. Az ágyneműjét 2 naponta, a törölközőjét minden nap cserélem.

Ismerős szerint felesleges ilyen sűrűn cserélni, mosni.

Az ágyából "száműztem" minden plüss állatkát, azokat is kimostam, de mondtam, hogy most egy darabig nem kerülnek az ágyba, azt nincs kedvem minden nap mosni.

6 éves, a feje búbjától a talpáig dugig van pöttyökkel, egy épp cm nincs rajta.


2016. febr. 24. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem abból a szempontból indokolt a fokozott higiénia, hogy a bárányhimlős hegek hajlamosak lehetnek felülfertőződésre. De vissza már nem fertőződik tőle, úgyhogy emiatt felesleges (a plüssökre értem, mert azok ugye nem igazán érintkeznek a testével... a pizsama ill. a törülköző rendszeres mosása az indokolt).
2016. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Megmondom őszintén én nem csináltam ebből nagy ügyet. Valamivel sűrűbben cseréltem a pizsamát, törölközőt, de eszembe sem jutott "mindennaposítani". Visszakapni nem fogja a bárányhimlőt, más meg már amúgy is volt a családban.
2016. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is minden nap cseréltem a törölközőt, àgyneműt.
2016. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálunk az apja valószínűleg még nem volt bárányhimlős (bár senki sem emlékszik rá a családból), én pedig kismama vagyok (én voltam).
2016. febr. 24. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
hű... pizsamát minden nap újat kapott, de az ágyneműjét csak a végén, 4 nap után húztam le. díszpárnákat, plüssöket nem mostam.
2016. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!