Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bárányhimlős gyerek veszélyes...

Bárányhimlős gyerek veszélyes a kismamára?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a 6 éves fiam bárányhimlős lesz, most szóltak az oviban, hogy a hasán és a hátán kijött pár pötty, figyeljem. A fél csoport most esett át rajta.

Én 15 hetes kismama vagyok. Voltam gyerekkoromban bárányhimlős. Az apja még 2 napot dolgozik, utána itthon lesz, úgyhogy ha tényleg himlős lesz, ő tud vele lenni, de addig velem lesz. Veszélyes rám és a babára nézve?


2016. febr. 22. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te már voltál bárányhimlős, akkor nem veszélyes.
2016. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató.
2016. febr. 22. 13:46
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Mind a két nagyom richtig akkor volt bárányhimlős, amikor terhes voltam. A legkisebb ráadásul korababa lett, így megszületett, és még mindig pöttyös volt a nővére... 2 hét karantén, még jó, hogy úgyis a PIC-en üdültünk... -_-

Ha te voltál már himlős, akkor semmi bajotok nem lesz, nyugodj meg! :)

2016. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már voltál,akkor nem veszélyes.Egyébként a bárányhimlő nagyon alattomos,akkor fertőz,mikor még tünetet nem okoz.Ha megjelentek a pöttyök,akkor már elvileg nem.
2016. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is!
2016. febr. 22. 14:07
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó válaszoló: De, fertőz, a pörkök beszáradásáig.


Amúgy, ha voltál himlős, nem veszélyes.

2016. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ól írják a többiek.

a kismama bárányhimlőjének a szövődménye lehet (nagyon) veszélyes a magzatra. de mivel 2x nem lesz az ember bárányhimlős, így nem lehet nálatok gond (sőt, inkább arra figyelj, hogy ha apa nem volt, akkor ő ne kapja el... főként, ha még szeretnétek gyereket)

2016. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia! miis nem rég estünk át rajta,16 hetes terhes voltam! nagyon megijedtem én is, szerencsére kisgyerek koromban már voltam bárány himlős , így a veszélytelen!
2016. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

"A legkisebb ráadásul korababa lett, így megszületett, és még mindig pöttyös volt a nővére... 2 hét karantén, még jó, hogy úgyis a PIC-en üdültünk..."


A terhességnek ebben a késői szakaszában már nem kell félni attól, hogy fejlődési rendellenességet okoz, az első két trimeszter kritikus. Csak azért írom, hogy ha idetéved valaki, aki 3. trimeszterben járt így, az ne stresszeljen :)

2016. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2016. febr. 23. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!