Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlős 2 gyerek az...

Bárányhimlős 2 gyerek az oviban: ti kivennétek pár napra a gyereket?

Figyelt kérdés

4 éves az ovis, én itthon vagyok az 1 évessel. Főleg attól félek, hogy a pici elkapja.


Mi a véleményetek?


2013. okt. 2. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát már simán elkaphatta a himlős gyerekektől, mivel a pöttyök megjelenése előtt is már erősen fertőz.

Egyébként az én kisfiam mmásfél volt amikor átesett a himlőn, és sokkal jobban bírta, mint az a kislány akitől elkapta, pedig ő 3 éves volt.

2013. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van. Lányom 1 hónap múlva lesz 4 éves. A kicsi 8 hetes. Tegnapelőtt mondta a doki, hogy vannak bárányhimlős gyerekek több csoportban is. Én is a kicsit féltem, túl pici még. Én nem vettem ki a nagyot. Azt gondolom pár nap nem lenne elegendő ahhoz, hogy megússza, ha olyan a helyzet. Több hétre meg kivenni?! Hát nem tudom. Én meg fogom erről kérdezni a gyerekorvost szerintem. Addigis kiváncsian várom a többi választ.
2013. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A bárányhimlő a pöttyök megjelenése előtt már fertőz, tehát már simán elkaphatta a gyerek. A lappangási idő 3 hét is lehet, addigra derül ki, hányan kapták el a csoportból. Szerintem már késő kivenni és minél előbb túl van rajta, annál jobb.


Én mindig abban reménykedtem, hogy amig itthon vagyok velük, addig túl leszünk rajta, de ez nem jött be. Most már dolgozom és előre tudom, hogy a főnököm nem lesz túl boldog, ha ledönti majd gyerekeket a bárányhimlő és otthon leszek velük két hetet.

2013. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagy rá az esély,hogy már a nagyban lappang.Érdekes ez a himlő dolog.3 gyerekem van, a nagy 10 éves,eddig még nem sikerült elkapniuk a himlőt.Pedig minden évben van egy himlő hullám itt is a közösségekben.Volt hogy szándékosan elvittük őket a himlős unokatesókhoz is,játszottak együtt,ha már az oviból suliból nem kapták el,és egyszerűen nem lesznek himlősek!
2013. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő a pöttyök megjelenése előtt fertőz. Már mindegy. Egyébként legalább túl lesz a kicsi rajta, nem az oviból kell kimaradnia később. A nagy meg jobb ha most kapja el, mint suliban. Ezen túl kell lenni, nem egy félelmetes betegség.
2013. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Emlékszem, amikor én voltam bárányhimlős, anyukám barátnője áthozta a kisfiait játszani. Etettek minket egy kanállal, hogy kapják el ők is.
2013. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4-esnek meg annyit mondanék, hogy lehet ám, hogy elkapta, csak nem tudsz róla. Pláne, hogy feltűnően sose kapja el himlőt közegben. Valakin átmegy úgy a himlő, hogy van 3 pöttye, mondjuk az is a fejbőrén. Érdemes lenne egy vérvételt csinálni, mert abban tudnak olyat nézni, hogy volt e himlős vagy sem.
2013. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha nem lenne nagyon kicsi testvér a családban én direkt bevinném az oviba,hogy túl essen rajta. jobb ha most,mint felnőttként.
2013. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es! Ez egy jó ötlet,lehet kérek labor beutalót,mert ha a gyerek orvosunkat nem is izgatja,engem annál inkább! :/
2013. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!