Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kulfoldon el tudnek tartani...

Kulfoldon el tudnek tartani majd 4 gyereket?

Figyelt kérdés
Jobban eltudnam tartani oket kulfoldon mint itthon?
2016. febr. 25. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

igen, mert a bérek magasabbak, és arányaiban a megélhetés könnyebb. most lusta vagyok, de statisztika található fent hogy hányadik Magyarország az ilyen jellegű ranglistán.

De őszintén előbb szülj egyet...aztán majd meglátod a kettőt, hármat, esetleg négyet :)

2016. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted lehet erre a kérdésre ennyi infó alapján válaszolni? Nem tudjuk, hogy most mit dolgozol, mi a végzettséged, és azt sem tudjuk, hogy egyedül tervezel-e ennyi gyereket eltartani, vagy a másik szülő is dolgozik-e, illetve, ha igen, akkor mit. Azt meg pláne nem tudjuk, hogy mit értesz külföld alatt. Ausztrália? Szomália? Németország? Szíria? Albánia? Baromira nem mindegy.
2016. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Milyen végzettséggel, melyik országban? Mert Szomália is külföld meg Monaco is és nagyon nem mindegy.
2016. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen információdús kérdéseknél én eleve 8 általános feltételezek. Plusz nulla nyelvtudást, úgyhogy a válaszom nem, sőt, még rosszabbul fogtok élni, mint itthon.
2016. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Hát, mondjuk diplomás programozóként igen, de szakmunkásként nem. Mert igaz hogy magasabbak a bérek, de az élet drágább, és az oviért is fizetni kell, ha délután is maradnia kell.
2016. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

szakmunkásként is jobban élsz

[link]


arányosítva a megélhetés valóban drágább...de minden jellegű bér, és minden jellegű ellátás sokkal magasabb arányaiban mint itthon, a megélhetés viszont nem olyan arányban drágább!


Az ingatlanárak szinte mindenhol megfizethetetlenek, de ha valaki ezen túl van, és bérel, még az albérlet, óvoda és egyéb költségek mellett is sokkal jobban jár.

Én egyébként nem mennék külföldre, de attól ez még tény, és oké hogy itt nálunk eléggé támogatják a nagycsaládosokat nemzetközi viszonylatban, de az még mindig sehol sincs a béreinkkel együtt egy külföldi minimálhoz képest...

a keresetek 6-7szeresek...a megélhetés viszont max a duplája.

2016. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
hát utolsó, hiába keres többet az ember, ha a gyereknek az édesség, tömegközlekedés,esetleg szülőknek cigaretta, ételek arany árban mozognak.
2016. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

én ezt értem, de ne pontozgass le, hanem indokolt meg gazdaságilag a véleményed, mert mint írtam, a boltban az árak max kétszeres, háromszoros áron mozognak, míg a bérek hatszor hétszer magasabbak a mienkénél :) érted azt a szót hogy "arányosan"? :)

Amúgy jó pár barátom él kint: Angliában (mindkettő szakmunkás, 5 éve vannak kint háromszor akkora családi házat építettek kint mint a mienk...), egy Dániában - na ott nagyon drága a lakhatás, de viszont 3 havonta utaznak külföldre a világ minden pontjára pihenni, a férfi diplomásként dolgozik a szakmájában, a barátnőmnek nem kell dolgoznia, most nincs állása, mikor van épp akkor mosogat stb...

Akkor van kint Ausztriában - a lány a Sparban kasszás, a férfit nem tudom mit csinál..most vállalnak kint babát eszük ágában sincs hazajönni.

Van kint ismerősöm még Írországban, Angliában egy rakat, Indiában is - na ott szar az élet, mert mindenki vagy nagyon gazdag - a külföldiek - az ottaniak meg bazi szegények...de 4 évet dolgozott kint a szakmájában (a feleségnek nem kellett dolgoznia) és így is összeszedtek a 4 év alatt 20 millát, most vettek belőle lakást.

Hollandia - itt egy nagyon durva ismerősöm él kint - atomfizikus bazi okos egy gyerek, szakmájában dolgozik, a feleségének nem kell dolgoznia otthon van a gyerekekkel..zsák pénzt keresnek.

Van kint ismerősöm úgy is, aki csak Burger Kingezik, London mellett.. havi 800.000 Ft körül keres, 5 éve van kint, lakásra valót már félre tette csak nem biztos hogy haza akar jönni még vacilál.

Tessék. Számok. Konkrétumok. És jó részük nyelvtudás nélkül ment ki, a burgeresnek asszem csak érettségije van..kint megtanulod a nyelvet fél év alatt.

2016. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

én nem pontoztalak le, csak saját tapasztalat miatt állítottam, hogy ott sincs kolbászból a kerítés.

Az átlag angol szakmunkásbér havi 800 font.(310 ezer)

Átlagos albérlet árak: 1150 font, ez 3 szobás lakás, kb külterületen. ennyi azért kell 5-6 embernek. Tehát már alapból 350 font mínuszban van, és még nem evett, nem jártak a gyerekek óvodába, nem tömegközlekedtek és számlát se fizettek, esetleges betegségekről nem is beszélve.

[link]

itt lehet tájékozódni

2016. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Megfelelo nyelvtudas nelkul nem. Tarsalkodasi szinten beszelsz nyelvet? Mi 8 eve elunk kulfoldon es rengetegen jonnek most (fel eve jott baratnom mernok testvere es szuleszno felesege es nyelvtudas hianya miatt a many rakarit a srac meg neha kap alkalmi munkat. Egy gyeeket is csak segitseggel tudnak elartani). Segitseg nelkul nehezen tudom elkepzelni, hogy sikerule. 4 gyerek tanintezmenyben napi x orat van. X- utazas idod van dolgozni amibol a gyerekeket el kell tartanod alberletet szamlakat fizetni. En igy gondolom egyedul ez nem megoldhato.
2016. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!