Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki kulfoldon el es a parja...

Aki kulfoldon el es a parja nem magyar, hogyan tanitotta meg a gyereket magyarul? Mennyire sikerult?

Figyelt kérdés

En Angliaban elek es a parom angol. Attol felek, hogy a gyerekunk nem fog megtanulni magyarul, mert egyedul en fogok hozza magyarul beszelni, minden egyeb kommunikaciot angolul fog hallani. Arrol nem is beszelve, hogy a magyar egy sokkal nehezebb nyelv.

Gondoltam arra, hogy szerzek be magyar meseket dvd-n, valamint amikor hazaviszem kicsit, akkor tanul majd. Csak nem vagyok benne biztos, hogy ennyi eleg. Valami egyeb otlet?


2011. febr. 25. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
mivel te vagy az anyja ha beszelsz hozza magyarul,akkor meg fog tanulni siman.
2011. febr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azert izgulok, mert pl. unokatestverem kislanya se tanult meg magyarul, csak angolul, hiaba beszelt hozza magyarul. Ok az Egyesult Allamokban elnek. Aztan ott van a volt fonokom fia, beszeltek hozza magyarul, romanul, csak a romant tanulta meg, mikor kikoltoztek Angliaba, megtanult siman angolul is, de magyarul azota se. Ezert gondolom, hogy ennel azert tobb kell ilyen esetben.
2011. febr. 26. 00:24
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Hasznát nem veszi kint, de meg sem tud megtanulni magyarul. A párod miatt egész nap angol szót hall plusz az utcán/oviban stb. Ennyire fontos az a magyar nyelv?:/
2011. febr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

ha egy gyereknek kétnyelvűek a szülei annak nem nagy dolog megtanulni a két nyelvet, csak következetesen kell hozzá a két szülő a saját nyelvén beszéljen.

Sok ilyen családot ismerek. A világban szanaszét élnek. Legjobb példa erre az öcsém:

Az egyesült államokban él, 12 éve. Felesége amerikai, iker fiai vannak, 9 évesek. A tesóm csak kizárólag magyarul beszél velük, az esti mese legtöbbször magyar, tökéletesen, választékosan beszélnek, írnak magyarul, ici-pici akcentussal.

De a sógorom felesége román, az ő kislányuk is beszéli mindkét nyelvet, 4 évesen. Ugyanazt elmeséli magyarul-románul egyszerre. Az apjának elmondja magyarul, a következő mondatban ugyanazt az anyjának románul, nagyon cuki.


Szerintem egy elhatározás, utána pedig egy kis odafigyelés az egész.

2011. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

00:34-es: Ez elvi kérdés, én el sem tudnám képzelni, hogy a gyermekem ne beszélje az anyanyelvét, hogy egy idegen nyelven kelljen vele kommunikálnom. És akkor még az otthon maradt családtagokról nem is beszéltünk. Igen, fontos a magyar nyelv, hiszen ugyanannyira lesz magyar az a gyerek, mint angol.



Kérdező: Én 4 gyereket nevelek külföldön, külföldi apával (Portugália), még kicsik, a legidősebbek (ikrek) 5 évesek. Itt csak én beszélek velük magyarul, de én mindig. Ha portugálul szólnak hozzám, akkor is magyarul válaszolok, és ezt nagyon szigorúan betartom - a 3 éves lányom még keveri néha a nyelveket, de a bátyjain látom, hogy le fog ez tisztulni. Csak meg kell tanulniuk már kezdetektől fogva, hogy anya magyarul beszél, apa portugálul (esetedben angolul). Amikor mindketten egyszerre vagyunk ott, és együtt beszélgetünk, akkor (és csak akkor) én is portugálul beszélek. Nagyon szépen meg fog tanulni magyarul, meglátod, csak foglalkozni kell vele.


Pl. a meseolvasás, ha lehet, mindig csak magyarul folyjon, hiába akar angol mesét tőled, szokja meg kiskorától kezdve, hogy anya magyarul mesél, apa angolul. A cél érdekében vegyél neki minél érdekesebb, szebb magyar könyveket. Ha mesét néz, az is magyar legyen.


Lehet, hogy nem fog rögtön látszódni, de hidd el, raktározza majd a magyar nyelvet is.


Az egyik fiam sokáig ha Magyarországon voltunk sem volt hajlandó megszólalni magyarul. Elmentünk a játszótérre, és portugálul beszélt a többi gyerekhez, akik persze nem értették, és akkor szép lassan leesett neki a tantusz, hogy itt bizony muszáj lesz magyarul beszélni, ha kommunikálni akar. Ez 4 éves korában volt, azóta folyékonyan beszél mindkét nyelven.


Angliában sok magyar van, az sem rossz ötlet, ha eljártok magyar anyukákkal ismerkedni, együtt játszatni a gyerekeket.

2011. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

00:34 - te aztan nagyon szegeny vagy. Egyreszt a gyerekem magyar is, nem csak angol. Es ugye magyar rokonai is vannak, akikkel azert szinten kommunikalni kene. Aztan igen is nagy hasznat veszi, ha ket nyelvet folyekonyan beszel. Az egyik a vilagnyelv, a masik pedig egy igen ritka es nehez nyelv. Masok rengeteg penzt es energiat olnek nyelvtanulasba, az en gyerekemnek startbol lesz 2. Arrol nem is beszelve, hogy meg az ertelmi fejlodesenek is jot tesz.


Utolso - nagyon koszonom, megnyugtattal, hogy kovetkezetes odafigyelessel sikerulhet. Edesanyam mar kuldott mondokas konyvet, de igyekezni fogok minel tobb dolgot beszerezni :) Sajnos magyarokat a kornyeken nem ismerek, csak unokatesom el Eszak-Londonban.

2011. febr. 26. 11:54
 7/7 A kérdező kommentje:
9:49 - Nagyon aranyos lehet :))
2011. febr. 26. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!