Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogyan, mivel próbálja...

Ki hogyan, mivel próbálja segíteni, biztosítani gyermeke jövőét?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre a jelenjét segítem, biztosítom,később majd gondolok arra is,hogy jól jön ha van egy kis pénze mikor továbbtanul, legyen az főiskola vagy szakma.
2016. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
havonta félre teszünk nekik egy bizonyos összeget. Mire 20 évesek lesznek lesz fejenként körülbelül 14-15 milliójuk. Mindezért cserébe megveszem HASZNÁLTAN is a kabátokat, ruhákat, játékokat (reagálva egy párral ezelőtti értelmes kérdésre mi szerint aki ilyeneket vesz nyilván csóró).
2016. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igyekszem a szociális érzékét fejleszteni, hogy jó kapcsolatteremtő legyen, ez az egyéni boldogságához is fontos.

Anyagilag pedig van egy lakásom, amit jelenleg kiadunk, az az övé lesz felnőttként.

Valamint oktatásra nagy gondot fordítunk majd, bár egyelőre még totyogós, úgyhogy erre van idő bőven. Pályaválasztásban nem fogom befolyásolni, csinálja majd azt, amit szeret. Ha asztalosként lesz boldog, akkor azt, ha fizikusként, akkor azt.


Egyetlen "követelmény" a nyelvtanulás lesz, magam is több nyelven beszélek. De remélem, már önmagában az, hogy sok idegen ajkú barátunk van, csábítani fogja rá.

2016. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi szuletese ota a csaladi potlekot tesszuk neki felre havonta egy szamlara. Nagyszulok is szoktak ra utalni evente egyszer egy kisebb osszeget.
2016. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

milyen érdekes hogy a 3-as válaszoló nem is az anyagiakkal kezdte...kérdező nem tudom mire vonatkozott a kérdés egyből az anyagiakra értettem pedig valóban milyen fontos hogy mentálisan is rákészítsük őt a felnőtt életre.

De az én gyerekem még pici, 1,5, a másik a pocakban, szóval egyenlőre a szeretet és a foglalkozás amivel mentálisan rá tudom készíteni a jövőre.

2016. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hmm. Hát ez sok mindentől függ. Én semmit nem kaptam sajnos, mármint sem milliókat sem lakást. Így amit a fiamnak félre tudnék tenni, azt sajnos albérletre kell költenem. :( Én örülök, ha lesz majd 50 éves koromra egy olyan lakásunk, amely már addigra talál hitelmentes lesz. Hiába dolgozom 14 éve (33 éves vagyok), nem tudok félretenni. Jó, ahol van nagymama meg nagypapa, és segítenek. Nálunk a nagyszülők a temetőben vannak régóta sajnos. :/
2016. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adókedvezményt, családit tettem félre nekik minden hónapban, meg amiket kaptak szülinapra, karácsonyra - igyekeztem a legkevesebbre csökkenteni az évi játékadagot.

Most vettünk egy nagyobb lakást, ez az övék lesz, emellett földeken is gazdálkodunk, ez is az övék is lesz. A lakásba van most fektetve a pénzük, a kisebbet így nem kellett eladnunk, annak az albérleti díját tesszük félre nekik ezentúl.

Írom táblázatban, hogy kinek mennyi pénz van jelenleg befektetve és mennyi 5 éves állampapírban.

Én sem veszek új ruhákat, cipőket még játékokat sem, csak ha nagyon sürgősen kell valami. Előre vásárolok fél évnyi méretekből turikban, vaterán használt cipőket stb.

Az új játékra az igényt összegyűjtöm és szét van osztva a családtagok között, aki ajándékozni szeretne, az előbb kérdez.

Egyelőre ennyivel tudunk segíteni a mindennapi foglalkozásokon kívül.

Meg az extrák, a rengeteg utazás, kirándulás, szerelés, apjukkal bütykölés, velem főzés, varrás, bármi. Ami érdekli őket, azt mindig részletesen bemutatjuk élőben is, számítógépen is. Remélem, hogy jó alapokkal indulhatnak így és csak rajtuk fog múlni hova jutnak el.

2016. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi csak egy babát vállaltunk ,mert úgy gondoljuk csak egynek tudjuk megadni a tőlünk telhető legjobbat .3 házunk van az egyik most készült el amiben élünk .a másik kettő megmarad neki persze ha szeretne egy új hazát akkor azt építünk majd . Van pár hektár földünk és erdőnk ezt is az övé lesz.És persze nyitottunk számlát ,születésekor ,keresztelőre,amiket kaptunk beraktuk neki meg a nagyszülők is küldenek minden hónapra rá kisebb összeget és mink is .Magán nyelvi oviban készülünk. Figyeljük mi az ami érdekli esetleg miben tehetséges,akkor abban az irányban segíteni előre ..
2016. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!