Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új CSOK-ról tapasztalatok?...

Új CSOK-ról tapasztalatok? Valaki igényelte már? Esetleg megkapta? Tudtok konkrétumokat? Buktatókat?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 22:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Erre én is kíváncsi lennék.

Egyik nap pont ezt a kérdést tettem fel, erre törölték, mert mit tudom én mivel nem egyeztethető.

2016. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem baj, legalább kicsit felnyomta a lakásárakat. Most már nem csak leült az ingatlanpiac, hanem már el is fekszik.
2016. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%

Biztos van valami hátul ütője, vagy valami apró betűs rész. Most gondolj bele, ha csak annyi volna, hogy vagy már van 3 kiskorú gyereked, vagy 10 éven belül ez be fog következni, akkor átutalnak a számládra 10 millió forintot, lakástámogatásként.

Nincs annyi pénz a világon, hogy ezt meg tudják valósítani.

2016. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Én ismerek két olyan embert is, akinek jól jönne. De a válasz az, hogy egyik sem kapta meg. Mindkettőnél volt olyan tényező, ami kizárta, hogy megkapják.
2016. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Ahol én dolgozom bank, ott még 2016-ban nem folyósítottak idén befogadott csok-ot,.sőt jelenleg is fel van függesztve az új kérelmek befogadása, mert egyszerűen nem lehet ilyen tempóban új igénylési dokumentumokat, szabályzatokat, check listákat stb készíteni, mint ahogy változnak a szabályok. De más bankban dolgozó ismerősöket is kérdeztünk, senki nem tud még kifolyósított vagy akár jóváhagyott 2016-os csokról, de van olyan ügyfél, aki már negyedszerre hiánypótol, pedig elsőre is jó anyagot adott le. Buktató? Hát most van ezer meg egy, de van olyan helyzet, amikor tényleg érdemes igényelni, felhasználni. De összeségében nem a vevők/építtetők járnak vele jól.
2016. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Két gyerekre, új ház építése esetén megkapnánk a 2,6 milliót úgy, hogy a férjem nevén van ingatlan? Vagy ez kizáró ok? Köszönöm, ha válaszolsz!
2016. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
Házasságban kell élni, hitelképesnek kell lenni ( tehát bejelentett normál jövedelem, no BAR lista). A megvásárolni kívánt ingatlan nettó területe 30m2/gyerrk kell legyen minimum.
2016. febr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Ismerősömék is megigényelték, hosszas huza-vona után sem kapták meg sajnos.
2016. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem látszik túl fényesnek a helyzet. Nekem is van egy ismerősöm aki beadta a kérelmet, eddig még semmi, de Ő nagyon bizakodik.

Engem érdekelne a kisebb összeg is amit használt lakásra lehet kérni. Most azt hallottam, hogy a 10+10 behozatalával, a folyamatos változtatások miatt annak is bonyolódott az igénylése. Ez igaz? Erről tudtok esetleg valamit?

2016. febr. 26. 10:43
 10/20 anonim ***** válasza:
4%
Én nagyon örülök neki... ez miatt hiába spóroltam, sose lesz normális lakásom úgy felnyomták az árakat.. de nem baj, majd minimálbérre szülök három gyereket... nem gond ha eltartani nem fogom tudni őket, de megkapom a 10 milkót...
2016. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!