Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti okoskodásnak vennétek, ha...

Ti okoskodásnak vennétek, ha beszélnék velük?

Figyelt kérdés

Lakik a szomszédban egy pár,3 gyerekkel. Nagyon kevés pénzből élnek,szoktunk erről beszélni. Viszont az internet be van köttetve nekik,több ezer ft. Azon gondolkodtunk,hogy mivel nekünk elég magas megabites a netünk,felajánljuk nekik,hogy használják a wifinket nyugodtan amikor akarják és ha ez segítség,akkor mondják vissza a netjüket.


Titeket hogyan érintene ez? Minden hétvégén sütök valami édességet és mindíg viszek nekik,de ha a netet is felajánljuk,félő hogy azthiszik,lenézem és szánom őket,pedig ez nem így van.


2016. febr. 26. 09:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Figy,ha netre van pénzük,akkor csak elvannak valahogy.

Amúgy meg mindenki oldja meg a saját fizetnivalóit,elvégre nektek sem segít senki!

Most a net,később meg már elvárás lesz,hogy fizesd a kábeltv-t,a havi kaját...stb.

2016. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem eszedbe se jusson...Később meg más elvárások lesznek...
2016. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Voltunk hasonló helyzetben...megosztottuk a netet a szomszéddal, mert megszorult, és nem tudta fizetni...eleinte hálás volt...aztán egyre gyakrabban jött panaszkodni, hogy lassú a net.

Hamar megváltozott a wifi kód.

2016. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Úgy gondoljátok? 3 hete pont nem sütöttem semmit szombaton és vasárnap megkèrdezte,hogy "mit sütöttél tegnap?" Szerintetek "elvárásból" kérdezte? Igazából a gyerekeket nagyon szeretem,kis aranyosak,tisztelettudóak. Tudom,hogy nem fontos egy gyereknek a net,de úgy érzem más örömük sincs. Az anya munkanélküli,addíg gondoltam a netet,amíg nem talál munkát.
2016. febr. 26. 09:16
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kedves töled, hogy ilyen segitökész vagy! Jo látni, hogy vannak még ilyen joszándéku emberek..de szerintem se ne osztozzatok a neten, mert egy az, lehet, hogy ök máshogy reagálnának a segitségedre, a másik meg aztán a fejedre nönek..
2016. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Na,látod!

Már el is kezdődött...

2016. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nagyon kedves ember vagy. Voltam már ilyen rossz helyzetben és velem is osztottak meg netet, de én is azt mondom, hogy inkább ne tedd.
2016. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szült három gyereket, az ő döntése volt. Nem a te problémád az ő élete. Nem azt mondom, hogy néha apró szívesség nem fér bele, de már én is fáztam rá túlzott segítőkészségre. Cserébe nem jót kaptam vissza...
2016. febr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az 1. miért van lepontozva? Teljesen igaza van. Oldja meg mindenki az anyagi dolgait! 3 gyerek ellátása sok pénzt igényel, át kellett volna gondolni. És igen, a fejedre fognak nőni, a sütésre vonatkozó kérdés is erre utal. Ne legyél naív, csak a "sajátjaiddal" törődj!
2016. febr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Már olyan sokan írtátok,hogy ne tegyem,hogy kezdem elhinni hogy naív vagyok. A kisebbik fiú szokott játszani sokat a gyerekeimmel,olyankor mindíg megetetem mielőtt hazamegy(alapból is itt van 13-18-ig -ez szombat legfőképp) és az tette be az i-re pontot,akkor sajnáltam meg mikor megjegyezte múlthéten,hogy otthon sosem szokott vacsorázni mert "anya nem tud miből főzni".
2016. febr. 26. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!